רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור

נתניהו נגד המערכת

אמנון אברמוביץ' ('חדשות 12'): "נתניהו רוצה לעשות דה לגיטימציה למערכות המשפט כדי לחמוק מהדין"


לאחר שראש הממשלה בנימין נתניהו טען כי הרשעת רעייתו היא מסע ציד ומתח ביקורת על מערכת המשפט, נשיא המדינה ראובן ריבלין הזכיר את החשיבות בכיבוד הסמכויות של רשויות המדינה. אמנון אברמוביץ', כתב 'חדשות 12', התייחס לדבריהם של נתניהו וריבלין, כמו גם להרשעתה של שרה נתניהו.

"הכלל הידוע הוא שמנהיגות נבחנת במעשים. המבחן הוא בדוגמא האישית. כשראש הממשלה ושר הביטחון מגיב כפי שהגיב כשרעייתו הואשמה בעבירה פלילית אני מבין למה נשיא המדינה הרגיש מחויב לענות לו".

אריה: "אני ראיתי בדבריו כתגובה לאמיר אוחנה".
"אין סתירה בין הדברים".

בן: "אריה טען שריבלין בזמנו המציא את הביטוי כנופיית שלטון החוק כשתפרו לו כביכול תיק.
"ביקורת על בית המשפט צריכה להיות כנה ואדיבה. אתה ואני שידרנו לא פעם ביקורת עניינית על בית המשפט אך לא כזו שמנסה להחריב ולהרוס את המערכת".

אריה: "אני לא רואה פה ניסיון להחריב את המערכת אלא לשנות אותה. אני חושב שזה לגיטימי".
"כשאתה רואה את ההתבטאויות של נתניהו ומקורביו על בנוגע המשטרה, הפרקליטות ובתי המשפט אתה מבין שלא מדובר ברצון לעשות רפורמה ואיזון ברשויות אלא ניסיון לעשות דה לגיטימציה על מנת לחמוק מהדין".

בן: "אתה מכיר את נתניהו בערך אותו מספר שנים שאני מכיר אותו. נתניהו הגיב לנשיא ואמר לו שהוא מסכים איתו. הוא מתעלם מהמיצג שביצע אתמול?"
"נתניהו הוא דמוקרט ותמיד עמד לימינה של מערכת המשפט לאורך השנים. הוא גם התגאה בזה. לאחר שהחלו חקירותיו הוא שינה את טעמו. נקודת המוצא שלו הייתה דומה לנקודת המוצא שלי".

בן: "אתמול פרסמת מכתב ששלחה היועצת המשפטית של משרד ראש הממשלה למנכ"ל המתפטר יואב הורוביץ' ובו מתוארות עוולות חדשות של הגברת נתניהו".
"אני התנגדתי לעיסוק בשרה נתניהו במשך השנים מסיבות שונות. כאשר אתה רואה שלא מדובר באירועים והתרחשויות מ-2016 אלא ממרץ 2019, אתה מבין שהתעמרות נמשכת. עובדים נדרשים לעבוד שעות נוספות בשבת אחרי שכבר העבירו כרטיס יציאה. בימים בהם מתקיים המשא ומתן בישורת האחרונה להסדר הטיעון, ההתעמרות בעובדים החלשים והשקופים נמשכת. כשאתה כעיתונאי מקבל מכתב כזה שבסיסו נכתב שהעובדים התאגדו, גם אם אתה לא אוהב את הסיפור – אתה מחויב לפרסם אותו".

בן: "אני מקבל סיפורים על הגברת חדשות לבקרים ואני מוותר עליהם מראש". אריה: "אורנה בנאי אמרה זאת בצורה נפלאה: 'העם נקעה רגלו' מהסיפורים הללו. כבר אי אפשר לשמוע אותם. אני מסכים שכל דבר שם הוא נכון אך אני רוצה להפסיק לשמוע על שרה נתניהו".
"אחרי שפרסמתי את הסיפור אתמול אני יוכל לומר לך שלי זה כואב יותר".

 

עריכה: איתמר זיגלמן

 

17/06/2019
הישארו מעודכנים

בנימין נתניהו
בנימין נתניהו  |  צילום: אלכס קולומויסקי/פלאש90