דידי לוקאלי
עם דידי הררי

"סיפור מכעיס ומקומם שעושה לי פקפוקים בבטן"

מרגיז: לשוטר סרגיי בוציקין, אשר נפצע קשה כשרדף אחרי מחבל בירושלים, נמסר כי משכורתו תקוצץ בחצי בגלל שאינו לוחם יותר • דידי: "איפה השכל הישר?"


בשנת 2016, עת התרחש פיגוע ירי בגבעת התחמושת בירושלים, השוטרים יוסי קירמה וסרגיי בוציקין יצאו למרדף אחר המחבל היורה. במהלך המרדף נהרג קירמה, ואילו סרגיי נפצע קשה. לאחר השיקום הפיזי והנפשי שעבר, חזר סרגיי לשירות ביס"מ והפך לאחראי חדר כושר. השבוע נודע לסרגיי שבגלל שהוא לא לוחם משכורתו תקוצץ בחצי. "למה?", זעם דידי, "מה עם ההיגיון והשכל הפשוט?"

"אני חייב לדבר איתכם עם משהו שקראתי הבוקר שדי מכעיס אותי, מקומם אותי ועושה לי פקפוקים בבטן. אתם מכירים את המשפט 'ההיגיון והשכל נשארו ליד הש.ג בצבא'? מסתבר שככה זה גם במשטרה. קראתי הבוקר (ד') על שוטר בשם סרגיי בוצ'יקין שנסע על אופנוע יחד עם רס"ם יוסי קירמה ז"ל, שנהרג במרדף אחרי מחבל ונפטר בזרועותיו של סרגיי בוצ'יקין. הסיפור קרה ב-2016 בגבעת התחמושת כשהשניים קיבלו דיווח על מחבל שיורה באזור. השניים הגיעו למקום רכובים על אופנוע. המחבל ירה מתוך מכונית לכל עבר וכשהשניים הגיעו הוא החל לירות גם לעברם. יוסי נפגע בראשו וסרגיי נפצע קשה. האופנוע התהפך והשניים נלכדו תחתיו. סרגיי הצליח לחלץ את יוסי תוך כדי ירי במחבל אך יוסי מת לו בידיים. על כך יוסי קירמה ז"ל קיבל את עיטור העוז וסרגיי קיבל צל"ש על החתירה למגע, חילוץ חברו וההתנהלות תחת אש. מסוג המקרים שאתה אומר לעצמך - טוב שיש שוטרים כאלה במשטרה שלנו.

סרגיי עבר תקופת שיקום לא פשוטה וחזר ליחידה אך לא יכל עוד להיות לוחם עקב הפציעות, לכן הוצב במשך שנתיים וחצי כאחראי על חדר הכושר. מסתבר שלאחרונה הוא קיבל הודעה כי מכיוון שאינו לוחם עוד המשכורת שלו תקוצץ בחצי. למה? איפה ההיגיון והשכל הפשוט? זה נכון שתמיד אפשר לומר שאלו הנהלים, אך מה לגבי היוצא מן הכלל? זוג שוטרים שראה מחבל יורה מתוך מכונית יכולים להחליט שלא לנסות לעצור אותו ולהתמקד בפצועים. גם יוסי וגם סרגיי החליטו להמשיך ולרדוף אחריו. האחד שילם בחייו והשני שילם בפציעות קשות שהוא מתמודד איתן עד היום. מה הוא מקבל בתמורה מהמשטרה? הודעה מהמשטרה שהמשכורת שלו תקוצץ בחצי. איפה ההיגיון? מדובר בשוטר שקיבל צל"ש אחרי שנפצע קשה כשהוא רודף אחרי מחבל ומונע ממנו להרוג עוד אנשים. כמה זה כבר יעלה למשטרה אם המשכורת שלו תישאר כפי שהייתה? שכל ישר והיגיון כנראה באמת עוצרים בש.ג. טוב יעשו המפכ"ל והשר לביטחון פנים אם ישנו את ההחלטה הזאת באופן חריג וייתנו לסרגיי את המגיע לו. אחרת מי יודע, שוטר עלול לחשוב פעמיים לפני שיחליט לסכן את חייו מחשש שהמשכורת שלו תפגע".

 

עריכה: איתמר זיגלמן

19/06/2019
הישארו מעודכנים

דידי הררי
דידי הררי  |  צילום: 103fm