רבקה מיכאלי

יש חור בדלי הו רבקה

רבקה מיכאלי אירחה באולפן את דן אלמגור שחגג יומולדת 83 • "המורה בבית הספר אמרה לי יום אחד תהיה סופר או גנב, ועד היום אני מתלבט בין שניהם"


רבקה מיכאלי אירחה באולפן את דן אלמגור שציין לפני כשבוע יומולדת 83. על השיר 'כי תשים עלייך מלך', סיפר: "את השיר הזה לא שמעתי עשרות שנים, הוא הדהים אותי באקטואליות". 

בהמשך סיפר על ילדותו ומאיפה הכל התחיל: "התחלתי לכתוב בבית הספר, אבא שלי שהיה חקלאי ועבד בפרדסים, כתב שירים והיה כותב לי כל שבוע ביום חמישי בערב שיר לכבודי, הייתי בכיתה ג' והייתי קורא את השיר בכיתה אבל לא סיפרתי שאבי כתב את זה, עד שיום אחד הוא הגיע מאוחר בערב מהעבודה, ושאלתי אותו מה עם השיר, והוא אמר לי תכתוב אתה, תנסה בעצמך, איכשהו זה עבר, וזה מצא חן בעיני". סיפר אלמגור מאיפה הכל התחיל.  

בהמשך השניים שוחחו על תחנות חייו המוזיקליות. 

אלמגור כתב עשרות מאמרים אקדמיים על תולדות הספרות העברית בימי הביניים, הרנסאנס והעת החדשה, לרבות על ביאליק, עגנון, וברדיצ'בסקי, בהקשרו גם ערך יחד עם שמואל פישמן את הביבליוגרפיה נחלת מי"ב, אשר פורסמו בין היתר בכתבי העת "במה", "מאזניים", "עיתון 77", "עלי שיח", "לשוננו לעם", "מעגלי קריאה" ו"קשר". יצירתו המופלאה שזורה בעולם התרבות הישראלי לאורך שנים רבות.

 

19/07/2019
הישארו מעודכנים

דן אלמגור מתארח באולפן של רבקה מיכאלי
דן אלמגור מתארח באולפן של רבקה מיכאלי  |  צילום: 103fm