אילה חסון

"אם ברק לא היה רץ, העבודה ומרץ היו רצים יחד"

אופיר פז פינס, לשעבר בכיר במפלגת העבודה, על חזרתו של אהוד ברק לפוליטיקה • וגם: על החיבור בין יו"ר המפלגה עמיר פרץ לח"כ אורלי לוי אבקסיס


בכיר מפלגת העבודה לשעבר וחבר מפלגת העבודה אופיר פז פינס שוחח עם אילה חסון והביע את דעתו על החיבורים שמבצעת המפלגה, בניסיון למשוך קולות נוספים לגוש המרכז־שמאל. על אהוד ברק שחזר לפוליטיקה: "הריצה שלו מיותרת". בהמשך הביע פז פינס את דעתו על הצטרפותה של ח"כ אורלי לוי אבקסיס לעבודה: "הליכתה איתנו היא דבר טוב".

"החבירה למרצ הייתה יכולה לייצר משהו חדש בשמאל הישראלי", אמר חבר מפלגת העבודה אופיר פז פינס, "לא בלי בעיות, כי להרבה אנשים במפלגה חיבור כזה לא היה עובר חלק בגרון. אהוד ברק זה בכלל משהו מסובך, הוא רוצה להיות ראש הממשלה שוב, אבל הוא רחוק מזה כמזרח ממערב. רבים מתקשים לבלוע אותו ואת הנוכחות שלו. הוא נטל. אנחנו רואים את הסקרים, קוראים את הנתונים, ומבינים שהוא לא יכול לסייע לגוש המרכז־שמאל לייצר חלופה לשלטון.

"הוא אפילו לא יכול להגיד שגנץ יהיה ראש הממשלה הבא, תשאלי אותו. זה לא יעבור לו בגרון", הוסיף פז פינס. "הריצה שלו מיותרת, ולמרות שאי אפשר להוכיח את זה אני מעריך שאם אהוד ברק לא היה רץ, העבודה ומפלגת מרצ היו בכל זאת מתחברות".

בהמשך התייחס פז פינס להתנהלותו של עמיר פרץ: "מבחינתו הפרטנרית הכי טובה היא אורלי לוי אבקסיס. היא יכולה להביא לו קולות מהפריפריה, בוחרים מזרחיים, וכאלה הנוטים ימינה. המעבר שלה הוא מרחיק לכת, אבל זה דבר טוב וחיובי שעשוי לייצר הבדל בקלפי. יש התנגדות סביב החיבור ביניהם ואני לא מצליח להבין למה. אורלי לוי מוכנה ללכת לשלום, ואני חושב שזה מהלך חכם".

21/07/2019
הישארו מעודכנים

אהוד ברק
אהוד ברק  |  צילום: תומר נויברג/פלאש90