רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אילה חסון

"להחליף את נתניהו תהיה התאבדות שיעית"

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין על השמועות שהוא יכול להחליף את נתניהו: "מטרת השמועות היא רק לגרום לסכסוך בתוך הליכוד"


אילה חסון שוחחה עם יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין על התנהלות הליכוד בתקופת הבחירות: "לצערי יש עדיין לא מעט אדישות". על השמועות לפיהן הוא יכול להחליף את נתניהו אמר: "עברתי את גיל התמימות מזמן. שמועות כאלו מטרתן רק לגרום לסכסוך בתוך הליכוד". האם הוא בעד או נגד ממשלת אחדות, ומה דעתו על חבר הכנסת יאיר לפיד? ויש לו מסר ליו"ר כחול לבן: "אף אחד שלא התנסה ומחפש קיצור דרך - לא מתאים לראשות הממשלה. שום ניסיון בתחום אחר אינו מוכיח את עצמו מבחינה פוליטית". 

אדלשטיין סיפר על ביקוריו השבוע באיזור הדרום כדי לעורר את מערכת הבחירות: "אני מסתובב בשטח ועובד קשה. לצערי, יש לא מעט אדישות  שום דבר לא קורה מעצמו ובוודאי שלא שלטון הליכוד בראשות נתניהו. נקווה לראות את התוצאות אחרי הבחירות בספטמבר".

הצהרת הנאמנות לנתניהו היא מהלך מתבקש: "חתמתי על טקסט שאומר דבר פשוט - בליכוד לא מתקבלים תכתיבים של מפלגות אחרות. לאחרונה כולם נכנסו לספורט לאומי מי צריך לעמוד בראשות הליכוד". 

"עברתי את גיל התמימות מזמן", אמר אדלשטיין על ההצעה שיחליף את נתניהו לטובת ממשלת אחדות שעולה מכמה כיוונים לאחרונה, כי כלפי נתניהו יש פסילה אישית. "מטרת המחמאות היא לפגוע בליכוד ולתקוע טריז כדי ליצור סכסוך. אני מאוד שמח שזה לא צלח. מבחינתנו נתניהו יוביל את הליכוד גם בבחירות וגם אחריהן". 

על האפשרות שיתמודד בעצמו השיב בציניות: "לא שמעתי שיש בחירות ליו"ר המפלגה". והמשיך: "אני עסוק כרגע בלהביא לניצחון הליכוד. לכן כל התאוריה הזאת אבסורדית לגמרי, צריך להיות מתאבד שיעי כדי שזה יקרה".  

במידה והליכוד לא יצליח להגיע ל-61 מנדטים הזכיר יו"ר הכנסת כי הוא דווקא ניסה למנוע את הבחירות המיותרות, לדבריו. "היו מפלגות שנכנסו לפסילה אישית מול נתניהו ואני מציע להן לצאת מזה. לכן הליכוד עושה את כל המאמצים. אם חס ושלום לא יהיו 61 לימין אני מציע לכולם לצאת מהראש של לקבוע לאחרים וכן להיכנס למו"מ כדי לשבת עם נתניהו.

העדיפות שלנו היא להגיע ל – 61, לא מתוך פסילה אלא מתוך מחשבה שכאשר זה יקרה אז כל מפלגה ציונית מוזמנת להיכנס איתנו. אני מכוון לרוב ברור לאידיאולוגיה שאני שותף לה ואח"כ - אנחנו לא פוסלים אף אחד".

סרטוני החרדים של לפיד בעיניו הם תוכן "חמור מאוד. לפני הבחירות הללו התרעתי - אל לנו להידרדר לשיח הביבים הזה. אבל לצערי אנחנו שם והחרדים 'אשמים' בכל דבר במדינה - אנא אנו באים עם הדיבור הזה?" הביע את מורת רוחו. 

"אף אחד שלא התנסה ומחפש קיצור דרך לא מתאים להיות ראש ממשלה" אמר על האפשרות שגנץ ירכיב ממשלה. "יש לזה הוכחות היסטוריות. הייתי מציע לגנץ וכל אחד אחר שחולם ושואף – קודם כל לבצע תפקידים בכנסת. אין אביר על סוס לבן, בפרקטיקה זה לא מה שקורה. כדאי להתנסות במערכת הפוליטית קודם, שום ניסיון אחר לא מוכיח שאתה יכול להיות ראש ממשלה טוב. מבחינת האינטרסים של מדינת ישראל - אין שום סיבה להחליף את נתניהו, הוא יודע והוכיח מה הוא עושה ואנחנו ממשיכים איתו". 

 
עריכה: מעיין פופלבסקי 

07/08/2019
הישארו מעודכנים

יולי אדלשטיין
יולי אדלשטיין  |  צילום: הדס פרוש/פלאש90