גיא פלג

פלג על שקד: "סימפטום של אישה מוכה"

בריאיון עם איילת שקד, יו"ר מפלגת ימינה, הופתע גיא פלג מרצונה לא לערב בני משפחה בשיח הפוליטי • שקד על סמוטריץ': "הסגנון לא היה ראוי"


בכפר המכבייה ברמת גן השיקה אמש (ב') מפלגת הימין המאוחד את שמה הרשמי - ימינה - ולצידו את קמפיין הבחירות שלה. זה קרה ביום דרמטי שבו התחזקה ההערכה כי ראש הממשלה בנימין נתניהו עלול לפטר את שר המשפטים הטרי, איש המפלגה, בצלאל סמוטריץ', לאור הביקורת האישית החריפה שהטיח בו בטוויטר.

שרת המשפטים לשעבר ויו"ר ימינה, איילת שקד, שוחחה הבוקר (ג') עם גיא פלג והתייחסה לסערת סמוטריץ', כאשר בהמשך השווה גיא פלג את בחירתה שלא לעסוק בבני משפחה של פוליטיקאים: "סימפטום של אישה מוכה".

לדברי שקד, היא שוחחה כבר אתמול בבוקר עם שר התחבורה סמוטריץ', שהביע חרטה על סגנון דבריו. "הוא ציין בפני שאמר דברים שלא היו צריכים להיאמר", אמרה - וסייגה כי הביקורת עליו מימין הייתה מוגזמת: "צריך לראות איך מגדילים את הגוש, בזה צריך להתמקד ולא במלחמות אחד בשני. לוקחים כל אמירה של פוליטיקאי וחוגגים עליה".

כך, לדוגמה, את הביקורת שנשמעה מכיוון מירי רגב הגדירה בביטול "רעשי רקע". עם זאת, שקד הדגישה כי בכוונת מפלגתה להמליץ על נתניהו לראשות הממשלה. "אנחנו מפלגת ימין, ערכית ואידיאולוגית, ונמליץ על מועמד ימין לראשות הממשלה. בנימין נתניהו עומד בראש המפלגה הגדולה כרגע", אמרה, והוסיפה: "אנחנו חותרים להנהגת המדינה, המפלגה השנייה הגדולה בקואליציה ולא מפלגת צד".

באשר לסוגיית האירועים המופרדים, הוסיפה שקד כי "הפרדה היא לא הדרה".

ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה // צילום ארכיון: אבי אוחיון/לע
ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה // צילום ארכיון: אבי אוחיון/לע"מ
 

"השאלות המהותיות"

בהמשך השיחה ניסה גיא פלג לשמוע על מערכת היחסים של שקד עם שתי נשים חזקות, אף שאינן קשורות באופן רשמי למערכת הפוליטית: רעייתו של שר החינוך רפי פרץ, מיכל, ורעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו. "את לא רוצה שהשיחה שלנו תעסוק רק בעניינים רכילותיים", הקדים פלג, "אבל בכל זאת אשאל - היחסים עם מיכל פרץ טובים?"

שקד הסתייגה: "תגיד, גיא, מה עם כלכלה, מה עם משפט? עמיר פרץ השיק אתמול תוכנית הרסנית לכלכלת ישראל. למה שלא תשאל כמה שאלות על זה?"

הייתי מאוד מודאג, בכל זאת השר פרץ הוא שותף שלך לדרך, ודאגתי שיש מתיחות או, חלילה, קרע. רציתי לדעת אם אפשר להירגע.
"אם אתה רגוע, כולם רגועים. אני חושבת שבכלל לא צריך להכניס משפחה של פוליטיקאים לתוך פוליטיקה".

דווקא את, שאשתו של ראש ממשלה דחקה אותך, הוציאה אותך, עלבה בך, השאירה אותך מחוץ למטוס באחת הנסיעות... דווקא את אומרת שלא צריך להתייחס לנשים של פוליטיקאים? מוזר.
"בהחלט, אני חושבת שצריך להשאיר את המשפחה מחוץ למשחק, מחוץ לתקשורת..."

סלחי לי שאני אומר את זה, זה ממש סימפטום של אישה מוכה.
"גיא, אני לא רוצה לערב משפחות של פוליטיקאים בשיח הפוליטי. היחסים שלי עם הרב פרץ הם יחסים טובים מאוד, של הערכה הדדית. אנחנו עובדים בשיתוף פעולה - וזה מה שחשוב".

 

עריכה: יניב מורוזובסקי

13/08/2019
הישארו מעודכנים

איילת שקד וגיא פלג
איילת שקד וגיא פלג  |  צילומים: מרים אלסטר/פלאש90, 103fm