103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ניסים משעל

"מי שיחליט מי יהיה רה"מ הוא הקדוש ברוך הוא"

בראיון לניסים משעל התכחשה השרה מירי רגב להשפעתו הפוליטית של אביגדור ליברמן כפי שעולה מהסקרים: "אנשים לא מחליטים מי יהיה רה"מ"


הבחירות קרובות מאי פעם, ונראה שהלחץ של הפוליטיקאים רק גובר. הבוקר (ו') המשיכה שרת התרבות והספורט מירי רגב לתקוף את יריביה הפוליטיים כשוחחה עם ניסים משעל ויצאה בביקורת נוקבת נגד יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן, איילת שקד ונפתלי בנט, ויו"ר מפלגת כחול לבן בני גנץ. במהלך הראיון, ביטלה השרה את כוחם הפוליטי של יריביה.

"ליברמן לא יכריע את לשון מאזניים", טענה רגב עם פתח שיחתה עם ניסים משעל כשהגיבה לתוצאות הסקרים האחרונים. "מי שיחליט מי יהיה ראש הממשלה הוא הקדוש ברוך הוא. אני עוד לא מכירה שאנשים מחליטים מי יהיה ראש ממשלה. אבל בסדר, אני אלך איתך ואגיד שאני לא מתרשמת מהסקרים", אמרה רגב והוסיפה, "בו בזמן חשוב לזכור ששלטון הימין נמצא כרגע בסכנה, ומי שרוצה לסייע חייב לבחור במפלגה הכי גדולה בימין - בליכוד".

כשנשאלה מה דעתה על אביגדור ליברמן אמרה שהוא סכנה לדמוקרטיה, והוסיפה: "כשנבחר ציבור מבטיח לבוחרים שלו שהוא יישב עם נתניהו, ויום אחרי הבחירות הוא חוזר בו - בעיניי זה אדם שמרמה ומשקר לציבור שלו, ולכן אני טוענת שהוא סכנה לדמוקרטיה. ליברמן החליט שהחרדים הם דבר נורא והתעלם מהעבודה שהוא עבד איתם לאורך כל הקריירה הפוליטית שלו. מי שמצביע ליברמן מצביע לשמאל ומקבל גנץ לפיד".

עוד הוסיפה רגב: "לא תמיד אנחנו במפלגה מסכימים על אותם הדברים, ובכלל גם ליברמן ונתניהו לא הסכימו על אותם הדברים, אבל אף אחד מאנשי הימין לא הפיל ממשלה בכדי להקים ממשלת שמאל. לתפיסתי אביגדור ליברמן מונע מאוד מאגו, הוא מונע משנאה לראש הממשלה בנימין נתניהו, ובעיני הוא אדם שלא יכול להיות ממונה לתפקיד ראש ממשלת ישראל. אני מקווה שבסוף הציבור יעניש אותו וליברמן יראה את הכנסת דרך ערוץ 99 בטלוויזיה".

כשנשאלה רגב האם לדעתה יו"ר מפלגת כחול לבן בני גנץ יכול להיות ראש ממשלה היא אמרה שהוא אדם מבוהל שצמוד לדפים, "הוא לא מסוגל לדבר באופן שוטף. בני גנץ יכול להיות אדם טוב, אבל מנהיג טוב הוא לא", אמרה רגב, "הוא היה רמטכ"ל ואני מכבדת את תפקידו כרמטכ"ל, אבל בו בזמן יש לי כמה דברים להגיד על הדרך בה הוא התנהל במהלך מבצע צוק איתן, ועל זה שהוא לא התייחס למנהרות כאיום אסטרטגי. מול המנהיגות המוכחת של בנימין נתניהו, ראש ממשלה שהתמודד עם אתגרים מאוד קשים, לבני גנץ אין יכולת להיות ראש ממשלה. האם אתה רואה את גנץ מדבר עם נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ? האם אתה רואה את גנץ מנהל משא ומתן מול פוטין? הרי התשובה היא לא. האדם הזה לא מסוגל לנהל משא ומתן - הרי אני רואה איך הוא מתנהל מול יונית לוי ועיתונאים רבים אחרים. הוא לא מצליח להתמודד עם הלחץ הזה, אז מה הוא יעשה כשיהיו דברים חשובים למען טובת המדינה".

ניסים משעל לא הצליח להישאר אדיש לדבריה, ואמר: "בסוף כשתהיה רוטציה בין גנץ לבנימין נתניהו את תאכלי את הכובע ותצטרכי לעלות על הבמה ולדבר בשבחו". רגב הפתיעה, ואמרה: "כשצריך להתנצל אני מתנצלת, אני לא כמוך ואחרים. אני לא מלאך בשמיים. כשאני עושה טעויות אני יודעת גם להתנצל. אם אני אומרת או עושה דברים לא נכונים אני יודעת מתי עליי להתנצל. הרי אני רק בן אדם ולא חפה מטעויות".

בהמשך התייחסה למעמדה של איילת שקד והתפקוד שלה במערכת הבחירות, ואמרה: "לפני כמה שבועות שקד עשתה כל מה שניתן בשביל להיות חלק ממפלגת הליכוד. גם אם היא אומרת שאני מנעתי ממנה להיכנס למפלגה זה לא נכון. הרי בכדי להיכנס לליכוד יש להתפקד למפלגה, ואז לרוץ בפריימריז. איך אני יכולה לחסום משהו מלהתפקד לליכוד? אני לא מפחדת ממנה - רק מבורא עולם. בסופו של יום איילת ובנט חזרו לבית אותו הם נטשו אין כאן איחוד - רק סמנטיקה. איילת שקד ונפתלי בנט לא התחייבו להמליץ על נתניהו, הם יכולים לחשוב שהוא לא מתאים, אבל רוב הציבור חושב אחרת מהם. אני מצפה מהימין שאם ההצבעה תהיה בטוחה שיצביעו מחל".

בסיום הריאיון התייחסה שרת התרבות והספורט מירי רגב למגוון האירועים שמשרדה עומד מאחוריהם ברחבי הארץ, והגדירה את אירועים אלו כמהפכת תרבות. כשנשאלה מה התפקיד הבא שהיא מבקשת לעצמה, אמרה: "אם אני אענה לך על הכל אתה לא תזמין אותי לשידור שוב".

16/08/2019
הישארו מעודכנים

מירי רגב
מירי רגב  |  צילום: תומר נויברג/פלאש90