ספורט
עם רון קופמן, יוני הללי, אריה מליניאק, משה פרימו וצביקה שרף

ברק בכר והאשליות

פיינורד הייתה (שוב) גדולה על הפועל באר שבע בכמה מידות • דני דבורין התפלא על כך שמאמן הפועל קיווה "להרעיד את אירופה..."


ההפסד 3:0 שאותו נחלה הפועל באר שבע לפיינורד ברוטרדם, גרם לידי כך שהסיכוי לבצע מהפך בגומלין בבירת הנגב שאף כמעט לאפס. אמנם בכדורגל הכול אפשרי, אבל הפיגור היה משמעותי, והוא גם הצביע על פערי הכוחות שבין 2 הקבוצות.

לכן הופתעתי מאוד כאשר ערב המשחק באצטדיון טרנר, אמר ברק בכר, מאמן הפועל, כי "אם הכול יתחבר לנו, נוכל להרעיד את כל אירופה".

אחרי שקראנו את דבריו נדמה היה שבכר עלה על מין פטנט או טריק שאיש אינו מכיר בעולם הכדורגל. אולי הדברים נועדו גם כדי לחזק את אמונתם של שחקניו שאין אבוד בכדורגל. כי אכן אין אבוד בכדורגל. ובכל זאת, הפועל באר שבע אינה אותה קבוצה גדולה, שלפני שנים מעטות ניצחה את אינטר מילאנו. כולם יודעים זאת, ואם מאמן הפועל אינו יודע על כך, יש לו בעיה.

בכר יכול כמובן לומר היום שהציטוט החל במילים "אם הכול יתחבר לנו". בכך הוא צודק - אבל בטח לא משכנע. כי אם "הכול יתחבר" לנס ציונה, אם בכל התקפה היא תכבוש שער, ואם הגנתה תסכל את כל ההתקפות נגדה, תצליח נס ציונה להרעיד העונה את ליגת העל. וזו, לדעתי, בדיוק אותה דוגמא.

ואחרי הכול, רק לזכור בסוף שגם במשחק הגומלין בטרנר הביסה פיינורד את באר שבע בתוצאה 0:3. המסקנה: כנראה שדווקא לפיינורד הכול התחבר - ועל כך ייאמר: יחי ההבדל הקטן.

אגב, הערב (19:30) נגד קבוצת הפועל חדרה בליגת העל, זה צריך להיות הרבה יותר קל ופשוט.

01/09/2019
הישארו מעודכנים

דני דבורין
דני דבורין  |  צילום: 103fm