הקבינט
עם רוני דניאל, אלון בן דוד ויואב לימור

"במרדף לחסינות הוא מכניס את הכהניסטים לכנסת"

ח"כ גבי אשכנזי (כחול לבן) על היישורת האחרונה של מערכת הבחירות: "מי שלא הולך לקלפי מאבד את הזכות להיות שותף לעתידה המדינה"


פחות משבוע לפני הבחירות והזירה הפוליטית מגיעה ליישרות האחרונה. חבר הכנסת ממפלגת כחול לבן, רב אלוף במילואים גבי אשכנזי, בשיחה עם פאנל הקבינט על כל הנושאים שנמצאים על השולחן המדיני והביטחוני. 

על המצב המתוח בעזה אמר: "הבהרנו את זה בכל הזדמנות, מה שקורה בעזה זה לא הסדרה זאת הפקרה, חוסר התגובה הביאה למצב שבו יחיא סינוואר הוא חזק וביבי חלש. המטרה שלנו היא הפעלת הכח הצבאי של מדינת ישראל להשמדת הכוח הצבאי של חמאס, יש להם חטיבות, גדודים, פלוגות, יש להם מערך טילים, צה"ל ידע לגבות מחיר מאוד כבד מהחמאס. כשההתרעה תחזור למקומה אנחנו צריכים לפעול לשיקום המציאות ההומניטרית בעזה, נתחיל להרחיק את האוכלוסיה מהחמאס". 

על הכנס בליכוד שבו בנימין נתניהו פונה אמר: "אני נשארתי במקום, ראש הממשלה התפנה, בסדר.  ההנחיות של פיקוד העורף הוא להישאר במקום מוגן, לא היה לאן להתפנות, ולשמחתי אנשים נשארו שם". 

בהמשך התייחס לכך שהבחירות מגיעות ליישרות האחרונה: "אנחנו מתייחסים ברצינות לבוחר, ואנחנו מבקשים לצאת מהייאוש והאדישות וללכת להצביע. אם אחוז ההצבעה יהיה נמוך אתם בעצם מצביעים לביבי כי יש אצלו שיעור הצבעה גבוה", בנוסף התייחס למקרי האלימות בקמפיין, "נתניהו פועל בכל דרך, הוא רומס כל דרך של טוהר הבחירות ובשפה אלימה. אני חושש מאלימות פיזית על מנת להרתיע בוחרים להגיע לקלפי. אנחנו צריכים להוקיע כל מקרה של אלימות, הבחירות האלה הם על גורלה ודמותה של ארץ ישראל" התריע. 

12/09/2019
הישארו מעודכנים

ח"כ גבי אשכנזי
ח"כ גבי אשכנזי  |  צילום: נועם רבקין פנטון/פלאש90