מילים ולחן
עם דודי פטימר

כוכב נולד: גרסת הבחירות

דודי פטימר בוחן את זיופי הקולות של הפוליטיקאים מקרוב ובוחר את הטובים ביותר, מבני גנץ ועד לבנימין נתניהו • פודקאסט בלעדי לדיגיטל של 103fm


היום (ג') מתקיימות הבחירות לכנסת ה־22 ובמקום להתייחס לשירים בעלי ניחוח פוליטי שיתאימו לרוח התקופה החליט דודי פטימר לקחת את הרעיון צעד אחד קדימה ולהפתיע בפודקאסט חדש על טהרת השירים ששרו הנבחרים. כי אין כמו יום בחירות בלי לשמוע את אביגדור ליברמן שר או נתניהו מסלסל בפיזמון, נכון? 

ידוע לכול שזיופי בחירות עלולים לעלות ולהפיל מפלגות, אבל אף אחד לא הכין אותנו לזיופי הקולות של הפוליטיקאים עצמם כשהם מנסים לקחת מיקרופון ולשיר. אין ספק שמדובר בחוויה שעלולה להשאיר חותם על אוזנינו, ולא בהכרח באופן הרמוני. לרגל הבחירות, ליקט פטימר את מיטב השירים שבוצעו על ידי הפוליטיקאים העכשוויים וניסה לבדוק מי זייף יותר, ולמי יש פוטנציאל להסבה מקצועית.

כך למשל שר בני גנץ ממפלגת כחול לבו את שירו של האחד והיחיד שלמה ארצי, בעוד שותפו למפלגה יאיר לפיד בחר לקחת את המיקרופון ולזמר את שירם של הביטלס. בהמשך תופתעו לגלות שסתיו שפיר הצליחה לשיר את 'דרך השלום' של פאר טסי באופן הומוריסטי תוך קריאת טוקבקים אכזריים שקיבלה לאורך הקריירה הפוליטית שלה. אהוד ברק לא הצליח להישאר אדיש לטרנד וביצע את 'שני משוגעים' של הזמר עומר אדם. 

ואיך אפשר בלי שרת התרבות מירי רגב ששרה את 'אדון עולם' של עוזי חיטמן, אביגדור ליברמן שזייף בשירת המנון 'התקווה', והצמד המשעשע במיוחד בנט ושקד ששרו יחדיו את שירה המיתולוגי של נעמי שמר 'ירושלים של זהב'. את הדובדבן שבקצפת דאגנו להשאיר לסוף, והוא כמובן הביצוע המרטיט של ראש הממשלה בנימין נתניהו ללהיט של רמי קליינשטיין 'עוד לא תמו כל פלאייך', שהצליח לסקרן גם את מי שלא נמנה על ציבור מצביעיו.

 

17/09/2019
הישארו מעודכנים

דודי פטימר
דודי פטימר