103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אילה חסון

"היא אמרה 'אבא אל תכעס ואל תתעצבן - אנסו אותי'"

א', אביה של בת ה-14 שעברה אונס קבוצתי על ידי 4 נערים בתוך שטח בית הספר: "אחד אונס, השני מצלם, ואז מתחלפים" • ריאיון בלעדי


בלעדי ל-103fm: א', אביה של הנערה בת ה-14 שעברה אונס קבוצתי על ידי ארבעה נערים סיפר לאילה חסון בקול שבור על שעברה בתו. בהמשך אילה הביאה את תגובת עורך דינו של אחד מהנערים, ותגובת משרד החינוך למקרה הנורא.

שלום א' מה שלומך? אני כואבת מאוד לשמוע את מה שעבר על הבת שלך. בת כמה היא?
"חודש הבא היא תהיה בת 14".

מה אתה יודע על מה שעבר עליה? ספר לנו. היא משתפת אתכם?
"בהתחלה אמרה אל תתייחס אליי ואל תתעצבן. שאלתי אותה 'מה קרה?'. היא אמרה לי 'אבא – אנסו אותי'. אני חולה לב, לא יכולתי לשנייה לדבר ולעמוד. אז היא פרצה בבכי ואמרה לי 'אבא הרבה נערים אנסו אותי'. אמרתי לה בואי שבי רגע, תספרי לי מה קרה. אמרה לי שבמשך עשרה-שמונה ימים בערך, כל יום, פעמיים ביום, ארבעה נערים לקחו אותי למקלט בבית הספר, אחד אנס אותה, השני צילום, כשהראשון סיים הוא הלך לצלם והשני אנס אותה בזמן ששניים אחרים ששומרים בחוץ ומצטרפים אחר כך, ככה זה המשיך".

בבית הספר בתוך המקלט ואיש לא ידע ואיש לא שמע?
"בתוך בית הספר ואף אחד לא יודע, לא רואה ולא שומע. איימו על הילדה אחרי הפעם הראשונה, נתנו לה לראות את הסרטון ואמרו לה שאם היא תספר זה יופץ בכל הרשתות החברתיות. יש לה אח קטן. כנראה שהם הכירו את השם שלו ואמרו שיגיעו אליו לבית הספר וירצחו אותו, ואז אמרו לה 'אם את מעדיפה לספר – תספרי'. היא בחרה לשמור את זה בסוד".

ולא ראיתם בבית שההתנהגות שלה מוזרה?
"ראינו אבל..."

אתה לא מעלה בדעתך שקורה אסון כזה.
"כשאת שואלת אותה מה קרה, היא משיבה 'קיבלתי מחזור וכואבת לי הבטן'. אז את לא חושבת שזה מה שקורה...".

שהילדה עוברת גיהינום כזה.

"קשרו אותה בידיים וברגליים ושמו לה פלסטר על הפה"

היא מכירה את הבנים האלה?
"לא. היא לא מכירה".

לא מכירה. אז למה הם נטפלו אליה? אני מבינה שמדובר בילדה שקטה.
"שקטה ומופנמת, אבל זה לא אמור לקרות לא לילדה רעשנית ולא לילדה מופנמת".

אמרת לי בשיחה המקדימה בינינו שקשרו אותה וחסמו לה את הפה.
"הילדה הייתה קשורה בזמן של האונס ברגליים, ידיים ושמו לה פלסטר על הפה".

מה זה הדבר הזה? מי זה החיות אלה? מה אתם יודעים עליהם?
"אני לא יודע. אני רק ראיתי תמונה של אחד העצורים. היא גם לא יודעת להגיד שמות, כי היא לא מכירה אותם, רק תמונות".

אני מבינה שאתמול היה השחזור של האירוע עם בתך.
"אתמול היה שחזור בבית הספר, מצאו את החבלים איתם קשרו אותה ליד המקלט, הם זרקו אותם מהחלון. יש כאן הרבה שאלות שנשאלות אבל זה לא הזמן".

מה השאלות שאתה שואל הבוקר הזה?
"איפה בית הספר? זה קרה בשעות הלימודים. אחר כך היא הייתה מסתגרת בחדר. הבנו שקורה משהו אבל חשבנו שאולי מדובר בגיל ההתבגרות. היא אמרה 'קיבלתי מחזור'".

"מסתובבת כמו רוח רפאים בבית"

היא סיפרה איך הם תפסו אותה בבית הספר? איך התחיל כל האירוע? 
"כן. בפעם הראשונה אמרו לה 'בואי, אני אנחנו רוצים להראות לך איזה משהו', חיכו שהיא טיפה תהיה לבד ואז משכו אותה למקלט. באותה שנייה שסיימו כל הארבעה, הראו לה את הסרטון והזהירו אותה. הילדה כרגע עדיין ישנה, היא לא ישנה כל הלילה, לא אוכלת, כמו רוח רפאים שמהלכת בבית".

יש מישהו מרשויות הרווחה שמסייע בשלב הזה?
"לא. מהבית ספר לא ביקשתי הרבה. היא לא אוהבת את המחנכת שלה. אני אומר אל תבואי לבקר אבל תשאלי אותה 'מה שלומך, אם את צריכה משהו'".

בית הספר שותק?
"כן. לקחו את הטלפון של הילדה למשטרה והיא שואלת אם המורה התקשרה אליה. אמרתי לה שיכול להיות, ושהיו הרבה שיחות. שתשאל מה קורה ומה נשמע.. איפה מנהל בית הספר? איפה מנהלת החקירה?".

עצוב לי שהיא אמרה לך 'אבא אל תכעס עליי'. אני מקווה שלא תכעס עליה. הרבה פעמים הקורבנות חשות שהן אשמות. הן לא אשמות. מי שאשם זה התוקף. אני מבינה שעצרו את כל המעורבים וכל החשודים.
"אני לא כועס עליה. למי מה שהבנתי – כן".

אנחנו מצטערים בעומק הלב לשמוע את הדברים האלה. תהיו חזקים. אנחנו מבינים שאתם משפחה שזקוקה להרבה סיוע. נראה מה נוכל ואיך נוכל לסייע לכם.

 

עריכה: איתמר זיגלמן

22/09/2019
הישארו מעודכנים

עדות מצמררת
עדות מצמררת  |  צילום אילוסטרציה: Ingram Image