איפה הכסף
עם ענת דוידוב

"הממשלה מפקירה את האזרחים העניים"

רגע לפני ערב החג דוידוב מציגה נתון מדאיג: "רבע מציבור בני הגיל השלישי לא מצליחים לכסות את ההוצאות החודשיות שלהם" • מי עתיד לשלם את המחיר?


אם השרים וחברי הכנסת לא היו מסתובבים סביב הכיסא, והיה איכפת להם קצת יותר מעוד אזרח או שניים, זה מה שהיה צריך לעמוד להם מנגד: רוב הקשישים חיים מקיצבאות, בתנאי שיש להם כאלה, או על חשבון בני המשפחה שלהם.

רוב ציבור בני ה־60 ומעלה שאינם עובדים וחיים על החסכונות שלהם, בתנאי שיש להם כאלה, חיים מקצבאות הביטחון הלאומי, ויש כאלה שנתמכים על ידי הילדים שלהם. רבע מציבור בני הגיל השלישי לא מצליחים לכסות את ההוצאות החודשיות שלהם, וזה לא סתם עוד נתון. לא יתכן שבישראל 2019, ערב ראש השנה העברית החדשה, ימטירו עלינו מהלישכה המרכזית לסטטיסטיקה מבול נתונים, בכמה צמחנו, כמה ילדנו, כמה למדנו והשכלנו, וגם ככה על הדרך כמה משתכרים בני הגיל השלישי, ממה הם חיים, ואיך הם שורדים את המינוסים בבנק.

תזכרו - עוד אין ממשלה פה, עברנו כבר את מועד א' וב', ומי יודע מה עוד מצפה לנו עם חוסר היציבות השילטונית, דבר אחד מאד ברור- הגרעון תופח, יצטרכו לסתום אותו, זה לא יהיה פשוט, ובין אם יעלו מיסים, או יקצצו עוד בתקציבי המשרדים, האזרחים החלשים יותר ישלמו ראשונים את המחיר.

נכון להיום, אין כסף ממשלתי לסלי מזון, קופות העמותות מרוקנות, והממשלה מפקירה את האזרחים העניים. תתחילו לספור אותם, ותתחילו לעבוד.

24/09/2019
הישארו מעודכנים

איפה הכסף - תוכנית כלכלית עם ענת דוידוב
איפה הכסף - תוכנית כלכלית עם ענת דוידוב