רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אלון גל

לא מפסיק לשיר

אלון גל בעצה למאזין שמפעיל ערבי שירה בציבור ומתקשה לחשב את הוצאות הנסיעות: "אתה יכול להרשות לעצמך לגבות מחיר ברוחב לב"


מהפכה של שמחה: מאזין בגיל הפנסיה החליט אחרי הפרישה מתפקידו כסוכן ביטוח לעסוק בהפעלות מוזיקליות לציבור הרחב. לאור הצלחתו הוא מוזמן להופעות גם במקומות רחוקים יותר ממקום מגוריו ומתקשה לתמחר את ההופעה בהתאם למרחקים.  

"אני בגיל הפנסיה ועוסק להנאתי בהפעלות מוזיקליות לציבור הרחב. ב לפנסיין היתר עובד עם עיריות, בתי אבות, מועדוני גמלאים כשרוב ההופעות נקבעות מראש. אחרי היציאה לפנסיה החלטתי להפוך את התחביב שלי למקצוע. זה כיף גדול ופנטסטי. אני מתגורר בתל אביב ולעיתים מזמינים אותי להופעות רחוקות כמו בחיפה או באר שבע ואני מוצא את עצמי מתקשה לתמחר את הנסיעות עם כל ההוצאות רכב הנלוות. כיצד עליי לעשות זאת?"

אלון גל: "אני מזמין אותך להכיר את תעריף נש"מ, זהו שירות מטעם המדינה המחשב נסיעות. באחד הסעיפים שם מצויין המושג 'ביטול זמן'. שאפילו כולל את השעות שאתה נמצא במקום ולא עובד. תוכל גם לעשות את החשבון הפשוט של הרכב בעצמך. אם לדוגמה, אתה צריך לנסוע לבאר שבע, במרחק של 100 קילומטר והרכב שלך שורף 10 קילומטרים לליטר, כמות הדלק שהתבזבז הוא 10 ליטרים. לפיכך ניתן לחשב את המחיר ואפילו לגבות מעט יותר על הטרחה והבלאי. מכיוון שהשירות שאתה מציע הוא בעלות מינימאלית אתה יכול להרשות לעצמך גם להרוויח ממנו ולגבות מחיר ברוחב לב".

כשנשאל מה השיטה הכי טובה להעלות מחירים בלי לאבד את הלקוח הסביר: "נורא פשוט. קבע פגישה אחד על אחד עם הלקוח וספר להם על חשבונות שאתה עושה ולא מצליח להרוויח. שאל אותה האם העלאת המחיר תגרום להפסק השיתוף פעולה ביניכם ובמידה ולא, העלה את המחיר בהתאם".

עריכה: איתמר זיגלמן

27/09/2019
הישארו מעודכנים