103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ינון מגל ובן כספית

"איזה טיפש הייתי שלא הייתי במחנה נתניהו"

בני ציפר ורונית לוי, אוהדים מושבעים של רה"מ, סיפרו על דמותו לכבוד יום הולדתו ה־70: "הוא הכי טוב שהיה פה, לא נכנע לתכתיבים של השמאל"


ראש הממשלה בנימין נתניהו חוגג יומולדת 70, אושיית הטוויטר, רונית לוי, וכתב עיתון 'הארץ',  בני ציפר, הסבירו מדוע אהדתם לראש הממשלה היא כל כך גדולה.

ינון מגל: כולם מדברים על כת הביביסטים. איך את מסבירה את זה?
רונית לוי: "מי שקורא לנו כת הם אלו שנמצאים בכת 'רק לא ביבי', שהיא כת הרבה יותר חזקה".

ינון מגל: איך את מסבירה את האהדה הרבה לנתניהו והתמיכה בו למרות הסיגרים, השמפניות, מוזס ו'וואלה' ועוד?
רונית לוי: "ראשית הוא ראש ממשלה מצוין, לדעתי הכי טוב שהיה כאן. שנית, הוא איש חזק, הוא לא נכנע לתכתיבים של השמאל. שלישית – רודפים אותו. ברגע שהם לא מצליחים לנצח אותו בקלפי מצרפים את חונטה המשפטית עם החונטה התקשורתית ויוצרים את כת 'רק לא ביבי' עם שקרנים כמו לפיד ובוגי יעלון ששיקרו לנו בנוגע פרשת הצוללות והתברר שלא היה כלום".

יואב לימור: זה לא מדויק, יהיו כתבי אישום בפרשה.
"ביבי ומקורביו לא קשורים לצוללות".

יואב לימור: אני רוצה להקריא פסקה שכתב ציפר לכבוד יום ההולדת של נתניהו. הוא כתב שמבחינתו יום ההולדת של נתניהו היא כמו היום ההולדת שלו. כי הוא מסמל את היום בו עבר מהשמאל לימין שהיה עבורו כמו מחדש.
בני ציפר: "נכון. אני מרגיש את זה כל פעם מחדש. כל פעם שאני שומע את נתניהו ורואה אותו אני אומר לעצמי שאני טיפש שלא הייתי במחנה של נתניהו. אני שמח על כך כל יום. כל התיקים הקטנים נגד נתניהו לא עושים עליי שום רושם".

ינון: אני במחנה של ביבי ועדיין רואה אותו כבן אדם שהלחצים על 'וואלה' הם חלק מהם. הוא ראש ממשלה מצוין, איש מבריק וחכם שהביא את המדינה לשיאים מדהימים אבל אתה מתייחס אליו בהערצה כאילו אנחנו בצפון קוריאה.
בני ציפר: "אני מתייחס אליו כסוג של מנהיג-גיבור. גם לדוד המלך היו חולשות שהוא נענש עליהם, אז מה. ברור שיש לנתניהו חולשות כי הוא אדם ולא האלוהים. יחד עם החולשות, היכולת שלו היא נפלאה וכמעט ולא הייתה כמותה".

ינון: יכול להיות שמדובר בפוליטיקה של שנאה? שציבור גדול יותר שונא את האליטה האשכנזית-חילונית-ליברלית-תל אביבית ונתניהו מרכז אליו את השנאה הזו?
רונית לוי: "זה תמיד היה. הצד שפילג תמיד טען נגדנו וקשה להם עם זה שביבי הוא מנהיג חזק. אפילו בבחירות האחרונות, אחרי שהתאחדו נגדו הוא השיג 32 מנדטים. התחושה היא שכמו שרודפים אותו רודפים גם אותנו. אם אתם חושבים שרודפים את נתניהו האיש לבדו, אתה טועה. רוצים אותו כי רוצים אותנו. מנסים לרסק את הימין. בגלל זה יצאנו להפגנות".

יואב לימור: מי זה הם?
בני ציפר: "לי דווקא יש בעיה עם הטיעון שלך. אני סבור שבארץ אנשים לא אוהבים לפרגן. לא אוהבים לראות מישהו מצליח".

ינון: אני חושב שתחושת הרדיפה של אנשים שלא מקבלים אותם כי הם גרים בפריפריה ושומרים מסורית היא זו שגורמת להזדהות עם תחושת הרדיפה של נתניהו. אתה דווקא טוען שהוא מנהיג גדול ובגלל זה הוא מצליח.
בני ציפר: "הטיעון הזה הוא נכון אך לא תכלית הכל. לנתניהו יש גם התנגדות בימין עצמו. הבעיה היא יותר כללית".

רונית לוי: "אין לו התנגדות בימין. כל חייל רוצה גם להיות מפקד בסוף".

יואב לימור: החונטה המשפטית שלחה גם את אולמרט לכלא בסוף.
רונית לוי: "אם נתניהו צריך ללכת לכלא בגלל סיקור אוהד אז גם לפיד ולבני צריכים ללכת למאסר על סיקור אוהד. אם ביבי ילך לכלא בגלל שמפניות וסיגרים אז גם אולמרט צריך לחזור לכלא. אכיפה בררנית היא רעה חולה וצריך לנקות אותה מהפוליטיקה. היום זה ביבי – מחר זה אנחנו".

יואב לימור: לי באופן אישי אין כלום נגד הימין או הימניים. יש לי בעיה עם אנשים מושחתים.
רונית: "אין לך כלום נגד כחול לבן?"

יואב לימור: אם יש מושחתים בכחול לבן – שיחקרו וילכו לכלא. אני אומר זאת באופן ברור.
רונית: "המשטרה לא חוקרת. אני רואה מה פרסמה אילה חסון, שאינה חשודה כביביסטית והמשטרה לא חוקרת".

בני ציפר: "אומר לסיום שביבי הוא אדם שומר חוק. מה שקרא כאן זו מנטרה שנבנתה על כך שהוא מושחת. אם יוכח שהוא מושחת נרכין כולנו את הראש ונאכל את הכובע אך בינתיים הוא לא מושחת. בינתיים אנחנו עוברים כאן שטיפת מוח יום-יום".

עריכה: איתמר זיגלמן 

22/10/2019
הישארו מעודכנים

בני ציפר
בני ציפר  |  באדיבות המצולם