אילה חסון

מהאקזיט ועד החזרה בתשובה של מייסד 'WeWork'

ד"ר אביבית נוימן, אמו של אדם נוימן שגרף 1.7 מיליארד דולרים, סיפרה לאילה חסון על בנה • וגם שיתפה במלחמתה האישית במחלת הסרטן


ד"ר אביבית נוימן שוחחה עם אילה חסון ב-103fm על הגידול הנדיר שהיה לה וגם על סיפורו של בנה אדם נוימן שייסד את WeWork, חזר בתשובה, ועשה אקזיט של מיליארד ו-700 מיליון דולר. 

"אני מטפלת באנשים שסובלים מסרטן בכליה, סרטן באשכים וגם אני הייתי מאושפזת 4 פעמים ב-4 בתי חולים שונים. פעם אחת צעקתי על האורולוגים ברמב"ם והגעתי לאשפוז עם יתר לחץ דם. פעם שנייה התפניתי לבית חולים מאיר, פעם לבלינסון לברור ושוב חזרתי לרמב"ם. מסתבר שהיה לי גידול נדיר. השני בעולם שהיה לו את הגידול הזה היה סטיב ג'ובס. עברתי ניתוח גדול ברמב"ם, הוציאו לי חצי מהלבלב ואת הטחול. אחרי 4 שנים החלו להופיע הגרורות אך אני חיה עם זה וממשיכה לעבוד עם הכימותרפיה".

אני בטוחה שלתעצומות הנפש שלך יש חלק מכריע בריפוי שלך.
"למדתי להתנהל נכון. הפסקתי לעבוד באופן רשמי כי הייתי מאושפזת המון אך כך גם הורדתי מעצמי המון לחץ. למרות זאת אני עדיין מלווה חולים סופניים ונותנת ייעוץ".

נעבור לדבר על הילדים שלך. הבן שלך, אדם נוימן ייסד את WeWork.
"הוא טוען שהרעיון לקונספט הגיע אליו אחרי חמש שנים בהם חיינו בקיבוץ נירעם. היום בחדר האוכל של הקיבוץ יש מעין WeWork של העובדים של הקיבוץ".

הוא החליט למכור את החברה במיליארד ו-700 מיליון דולר.
"בהחלט והוא שמח בחלקו עם אשתו וחמשת ילדיו. לאחרונה הוא גם חזר בתשובה. אני מכבדת את החיבור שלו לדת. זה הוסיף לו מימד. היום הוא חב"דניק אמריקני. שר שירים ביום שבת ומתגורר במנהטן".

הוא שמח מהאקזיט הזה?
"הוא לא היה עצוב כשהיה את כל הבלאגן והיום אני יכולה לספר שהסבתא שלו הכי מרוצה מהאקזיט הזה".

בסך הכל מדובר בסכום יפה.
"תראי אי אפשר לאכול את שתי העוגות".

עוגות דווקא כן אפשר לצערי.
"בשנים האחרונות ביקשתי מאדם כל מיני תרומות לדברים אונקולוגים. החולים שלי ניצלו אותו עד תום ואני שמחה שעכשיו יהיה לו זמן למשפחה שלו".

מאחלת לך רפואה שלמה ושיהיה המון בהצלחה גם לילדים.

עריכה: איתמר זיגלמן

23/10/2019
הישארו מעודכנים

אילה חסון
אילה חסון