103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
איריס קול

"העונה הולכת להיות משוגעת לגמרי"

צופית גרנט משיקה עונה 10 לסדרת הדוקו הפופולרית 'אבודים': "מדובר על יצחק שביתו נלקחה ממנו לפני 32 שנים, נכנסו לחקירת המשטרה ועשינו אותה מחדש"


צופית גרנט משיקה עונה עשירית לסדרה 'אבודים'. בשיחה עם איריס קול ב-103fm ההליך המטורף שעברה בניסיון לאתר ילדה שנחטפה שנעלמה, הליך שהוביל אותה עד ליפן הרחוקה. "מבלי לעשות ספוילרים אני יכולה לספר שעברתי שם תהפוכות".

"עונה עשירית. זה מטורף. אומרים שמדובר בעונות קצרות של 4 פרקים אך שוכחים לציין שכל פרק הוא 80 דקות".

ומאחורי כל סרט עומדת עבודה קשה, אנשים, רגשות ומהפכי נפש. אני מניחה שעבורכם כצוות זה פרויקט עצום.
"כל העונה הזאת היא משוגעת לגמרי. מדובר סיפור שהתחיל כבר לפני עשר שנים, כשקיבלנו פנייה בפעם הראשונה ולא הצלחנו. לפני 4 שנים קיבלנו פנייה חוזרת והחלטנו לרדת מהסיפור. רק לפני שנתיים המשפחה החליטה לפנות אלינו בפעם השלישית ואז כבר צללנו לעומק. כשאני נכנסתי לתמונה היו עוד המון התלבטויות ושאלנו את עצמנו אם ניסע ליפן".

ספרי את סיפור המסגרת.
"לפני 32 שנה ילדה, שאמא שלה יפנית, גרה בישראל במשך שנה וחודשיים ויום אחד הגיעו שני בריונים לגן הילדים יחד עם אותה אמא יפנית. לוקחים את הילדה ומאז נעלמו עקבותיה, כאילו בלעה אותה האדמה. כל תהליך החיפוש היה מאוד מוזר. המשטרה התנהלה באופן מאוד לא ברור. נכנסנו לתמונה ועשינו את כל העבודה שחוקרים היו צריכים לעשות. הסרט עשוי כמעין סדרת מתח של ארבע פרקים מאוד חזקים. מבלי לעשות ספוילרים אני יכולה לומר שעברתי שם תהפוכות".

באיזה מצב מצאתם את האבא שבתו נחטפה, 32 שנים אחרי?
"עם כאב אדיר. הוא היה 4 שנים בדיכאון נפשי עמוק אחרי שבתו נחטפה. הוא לא תפקד. לאחר מכן הכיר אישה ונולד לו עוד ילד. הוא התחיל לבנות לעצמו את החיים מחדש אך לא שכח את בתו האבודה יום אחד".

הבנתי שמדובר באדם חסר מנוחה ועם תקווה שיום אחד היא תחזור.
"הוא פיתח אישיות מאוד אחרת שמאוד הקשה על התהליך אך היה חיבור בין שנינו. הוא לא התמסר אלינו בקלות ולתהליך. אותו לא עניין כלום – רק שימצאו לו את הילדה. כשאת הולכת לחפש ילדה את מנסה להבין את הסיפור ולהבין למה ואיך הוא לא מצא אותה במשך 32 שנה. למה לא חיפשת גם את האמא? הוא סירב לחפש את האישה שמבחינתו הרסה לו את החיים. כשפותחים תיבת פנדורה צריך לפתוח את כולה, אי אפשר לפתוח אותה חצי דרך. פותחים ויוצאים לדרך".

אני מניחה שהפרטים הם חלק מהחוטים שיובילו.
"מעבר לזה. אנחנו גם מחפשים את הסיפור ורוצים להביא אותו לציבור. אנחנו בוחרים סיפורים שיש בהם אלמנט עם אג'נדה. היום מישהו שלח לי מייל על כך שהוא מחפש את אבא שלו והחלטנו לא לקחת אותו כי בדיקה קלה של בלש פרטי הייתה מוצאת לו את אבא שלו".

מה האג'נדה בסיפור הזה?
"מדובר בחקירה בינלאומית. שאלות לגבי התנהלות והמשטרה. ילדה נעלמה יום אחד, איך עוזבים חקירה כזאת? איך היא לא נפתחת ברמה בינלאומית. בסוף גם קיבלנו תשובות".

אני לא יודעת אם הדברים האלה כבר לא קורים היום אבל זה נשמע מאוד מפחיד ושלא יהיה מי שילחם עבורך.
"בלי קשר לאבודים אני מטפלת בסיפור שלפני שלוש שנים חטפו ממנה את הילדים. זה כמעט בלתי נסבל ובלתי אפשרי לטפל בסיפורים האלה".

תגלי לנו אם מצאתם אותה או לא?
"נראה לך שאגלה? אני לא יכולה לגלות שום דבר".

מעבר לסיפור הזה אתם מביאים סיפור נוסף?
"כן יהיה סיפור נוסף שיהיה לו המשך בעונה הבאה על ילדה שפנתה אלינו משוודיה בידיעה שהיא נולדה בישראל ומחפשת את משפחתה. מסתבר שהיא נולדה לאמא מוסלמית ונלקחה ממני על מנת להציל את אותה האמא".

וואו. איך היא הגיעה אליכם?
"היא ניסתה להגיע לתוכנית 'אבודים' בשוודיה ולא צלחה ואז הגיעה אלינו. זו פרשה מטורפת".

עריכה: איתמר זיגלמן

23/10/2019
הישארו מעודכנים

צופית גרנט
צופית גרנט  |  צילום עצמי