103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אילה חסון

"לא מאמין שלליברמן ולגנץ יש אומץ ללכת על ממשלת מיעוט"

רביב דרוקר ('חדשות 13') על התרחישים האופציונליים להקמת ממשלה • והוסיף: "נתניהו רוצה מערכת בחירות שלישית"


רביב דרוקר ('חדשות 13') שוחח עם יואב לימור על המשא ומתן הקואליציוני וגם התייחס למתקפות ראש הממשלה כלפי שומרי הסף.

"המערכת הפוליטית שלנו שבורה מרוסקת לחלוטין. היא הגיעה למצב שהיא לא מצליחה להרכיב ממשלה, וזה בשלב שבו אין אף סוגיה אמיתית על הפרק. אם היה מדובר במלחמת עולם בין הימין לשמאל כי רוצים להחזיר את השטחים בתמורה להסכם קבע הייתי מבין את המהומה. על מה רבים? רק על נתניהו. אנחנו כבר עשר שנים רבים על גורלו של אדם אחד. זה מאוד מתסכל שאין שום ערך על הפרק אלא רק מדובר במשחקים פרסונאליים".

עוד 63 שעות נותרו לגנץ. תוקם ממשלת מיעוט?
"אני לא מאמין שלבני גנץ ולליברמן יש את האומץ ללכת על זה. אני מאמין שיהיה מרתון שיחות ב-21 ימים שנותרו ויגיעו לממשלת אחדות בה נתניהו יכהן זמן קצוב בתחילת הקדנציה יחד עם כחול לבן ואז יצטרפו שאר המפלגות".

גורלם נראה כרוך אחד בשני.
"מה שגורם לזה לא לקרוס הוא שנתניהו מעדיף בחירות על פני כל דבר אחר. ההצמדות שלו לבלוק והניסיון לחסל כל אופציה אחרת גורמת לכך שהוא לא משאיר שום אופציה מלבד בחירות. זה נותן לו עוד חצי שנה של כהונה בה אי אפשר להגיש את כתב האישום ולנהל משפט ואי אפשר להסיר את החסינות כי אין ממשלה".

אז הוא מרוויח זמן?
"הוא משחק על זמן ויש לו את התקווה שהכוכבים יסתדרו לו אחרי הבחירות ויביא שוב 61 יחד עם פסקת התגברות וחסינות תקום לתחייה מחדש. נשמע שהיא עדיפה לו על פני כל דבר אחר".

מה לגבי החבורה שמקיפה אותו בליכוד ובמפלגות הלווין? למה כולם משתפים פעולה עם התרחיש הזה?
"נתניהו מסביר להם שהוא השפיץ והם בסיס של הפירמידה. הוא סבור שהציבור מאוד אוהב אותו ואם יפילו את השפיץ, כל הפירמידה תקרוס. כנראה שהוא הצליח לשכנע אותם. בכירי הליכוד מתים שהוא ייפול אך מפחדים מתגובת הציבור ומפחדים לעשות מעשה הכי קטן כדי לאתגר את נתניהו".

בשבועות האחרונים חשפת חלק גדול מהתמלילים של משפחת נתניהו. מה חדש שלא ידענו?
"אין לי ספק שהציבור הרחב לא יכול להתמצא בזה. אני חייב לציין ככל שאני קורא יותר תמלילים ועדויות התיקים מצטיירים לי כיותר חזקים משידעתי. יש לומר לזכות המשטרה שהם עשו כאן עבודה פנטסטית".

אז כל מי שאומר שהתיק קורס, זה דמיון?
"אני חושב שהם פשוט לא קראו את התיק. אנשים לא מבינים את ההיקף. כל חקירה היא 200 עמודים".

אם לא יכללו את סעיף השוחד בפרשת 4000 תופתע?
"מאוד. כל הטיעון שנתניהו לא ידע שההטבות הרגולטוריות לאלוביץ' קשורות לסיקור האוהד שהוא קיבל באתר 'וואלה' נופל. רואים כל כך הרבה עדויות לכך שנתניהו ידע. כולם מדברים על זה בנוכחותו. צריך להיות באמת חירש אילם כדי לא לשמוע את הילד שלך צורח. צריך להיות דביל מוחלט כדי לא לשמוע בארוחת ערב של שני הזוגות (נתניהו ואלוביץ') ששרה אמרה לאיריס אלוביץ' שהולכים לאשר את העסקה, בייחוד שארבעה ימים לפני כן נתניהו נפגש עם אלוביץ' ולאחריה יס הגישה מכתב חדש לשר התקשורת לחתימה".

מה לוח הזמנים המשפטי? מתי יודיעו על החלטה?
"לפי ההדלפות מלשכת היועמ"ש – שבוע הבא. זה לוח זמנים מאוד מזורז יחסית למועד השימוע. ההשפעה על המערכת הפוליטית תהיה מוגבלת. בעבר אמרו שברגע שיוגש כתב אישום נגד שרון הוא מיד להתפטר. אולמרט התפטר עוד בעדות המוקדמת וכאן הגענו למצב שאף אחד לא חושב שזה ישפיע על המערכת הפוליטית".

 

עריכה: איתמר זיגלמן

18/11/2019
הישארו מעודכנים