103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ינון מגל ובן כספית

"לא היה מקום לכנס חירום בעקבות המצב בדרום?"

בפתח התוכנית דנו ינון מגל ובן כספית על כנס החירום שארגן ראש הממשלה בנימין נתניהו אתמול (א'): "הוא נאחז בשארית כוחותיו בקרנות המזבח"


ינון מגל ובן כספית דנו בפתח תוכניתם על נאום של ראש הממשלה בנימין נתניהו בכנס החירום שביצע אמש (א') בעקבות החששות שלו מהקמת ממשלה בתמיכת הרשימה המשותפת. ינון מגל סבר שאחמד טיבי משבח אנשים שרוצחים אותנו ובן כספית הזכיר לו שרק לאחרונה נתניהו הפיל ממשלה באמצעות הרשימה המשותפת.

ינון: "ראית איך קיבלו אתמול את אמיר אוחנה? כוכב רוק. הליכודניקים הריעו לו ברמות מטורפות".

בן: "ברור, ככל שתהרוס יותר ותשמיד יותר את המערכת הממלכתית, שאין לנו אחרת... זה לא הליכודניקים".

ינון: "אתה לא מאמין לעצמך כשאתה אומר שככל שתהרוס יותר יאהבו אותך יותר. הליכודניקים הם מפגרים שאם מישהו הורס את המערכת הם אוהבים אותו?"

בן: "זה לא הליכודניקים זה ה-300 או ה-700 איש שבאו אתמול למופע ההסתה הזה. הם לא מייצגים את הליכודניקים. אני מכיר את הליכודניקים, 300 אלף מהם לא באו להצביע לליכוד בפעם האחרונה. הליכודניקים אוהבים את המדינה יותר מאשר את ביבי".

ינון: "ראית איך עפים על אמיר אוחנה ברשת? למה שאתה קורא הרס המערכת, הרבה אנשים מרגישים שמדובר במישהו שאומר את האמת ואת מה שהם מרגישים. שיש איפה ואיפה במערכת, שאין דין שווה ושיש כאלה ששווים יותר ויש כאלה ששווים פחות".

בן: "אז להשמיד את המערכת? אני מתחתי ביקורת על הפרקליטות המון פעמים. ברור יש כאן איפה ואיפה. היה כאן ראש ממשלה אחד שנשפט ונרדף, הלך לכלא וריצה את ענשו מבלי לנסות להסית נגד הפרקליטות ולהשמיד את המדינה ויש ראש ממשלה שני שחסידיו טוענים שתופרים לו תיק".

ינון: "התקשורת כאן 70 שנה וכל פעם סיפרו לנו שהיא אובייקטיבית. זו הייתה מעילה באמון ושחיתות תקשורתית. היא לא הייתה דו מימדית שהביעה את עמדות הציבור. היא הייתה חד מימדית. זה היה לא בסדר. פתאום התברר שאפשר גם לחשוב אחרת וזה גם בסדר. עכשיו עברנו לטפל במערכת המשפטית. גם שם יש תפיסה מסוימת ומחשבה שיכולה להיות מונוגמית שכולם חושבים אותו הדבר. כולל במשטרה, בפרקליטות ובבתי המשפט, וגם באומנות ובתרבות".

בן: "מתחתי ביקורת גם על המשטרה וגם על הפרקליטות לא פעם. אף פעם לא באתי עם D9 והעזתי לטעון שאדם כמו אלשיך, מנדבליט ועוד 30 נוספים תופרים תיק נגד ראש הממשלה. אפרופו הכנס חירום שהתקיים אתמול, לא היה מקום לקיים כנס חירום על מה שקורה בדרום, על מה שקורה בבתי החולים? על התחבורה? על זה הוא זועק? האיש שרק אתמול פיזר כנסת עם הערבים, בחר מבקר מדינה עמם, ניהל משא ומתן עמם לממשלת מיעוט, שלח את נתן אשל שיכתוב שני מאמרים בשמו שהערבים הם ההזדמנות ולא הסכנה? הוא רק רוצה לשרוף את המועדון. זו הסיבה היחידה לכנס המזעזע שראינו אתמול".

ינון: "אף אחד לא פוסל את החברה הערבית, להיפך, הם אזרחים שווה זכויות שצריכים להשתלב בה. אחמד טיבי הוא שיכתיר כאן מלכים?"

בן: "מה ההבדל בין זה לבין פיזור כנסת? שזה אירוע הרבה יותר קיצוני, מאשר להצביע בהצבעה אחת בעד ממשלה. זה לא אותו הדבר? לא תהפוך אותי כאן לאוהד של שהידים, זו הסתה עלובה".

ינון: "אחמד טיבי משבח אנשים שרוצחים אותנו".

בן: "ינון אתה פופוליסט. נתניהו יכול לשתף פעולה עם הערבים לצרכים פוליטיים, כך גם גנץ. נקודה – סוף. נתניהו כבר פיזר כנסת בסיוע של הערבים, פיזר ריבון נבחר של מערכת בחירות שעלתה 2 מיליארד שקלים ואת כל זה הוא זרק לאשפה עם חברי כנסת ערבים".

ינון: "נתניהו פוסל את החברה הערבית? הוא העביר הכי הרבה מיליארדים לחברה הערבית, יותר מכל ראש ממשלה אחר".

בן: "הוא פוסל את החברה הערבית בכך שהוא פוסל את נציגיה. זו דמוקרטיה ייצוגית פרלמנטרית. הוא לא יכול לפסול את נציגיה. שנינו יודעים שזה לא קשור לביטחון. זה שקר".

ינון: "מה עשו פה בתקשורת לבן גביר כשרצו להיכנס לכנסת ומה עשו לנתניהו שרצה להיבחר בזכות הקולות של בן גביר? מישהו מכהנא חי ישב בכלא וקרא לפגוע בחיילים?"

בן: "אתה מוכיח את התזה שלי. אם עוצמה יהודית היו עוברים, ברור שהם היו בקואליציה".

ינון: "הם לא קראו לפגוע בחיילים וישבו בכלא".

בן: "זה שישב בכלא כבר איננו והם מייצגים 21% של אזרחים ישראלים טובים ובסך הכל מדובר בהצבעת אמון. הם לא יוכלו להפיל את הממשלה כי הם לא יצביעו בעד קואליציה חלופית. התקווה היא שאחרי זה נתניהו יבין סוף סוף יחד עם הליכוד את המצב והממשלה תתרחב".

ינון: "אם לצורך העניין לנתניהו היה 61 יחד עם הקולות של בן גביר. מה היה קורה כאן?".

בן: "בפעם הקודמת הם נכנסו לתוך הליכוד. התקרה נפלה? זו הדמוקרטיה".

ינון: "הרגו את ביבי על זה".

בן: "מרוב שהורגים אותו האיש חי ובועט. לא הרגו כלום".

 

עריכה: איתמר זיגלמן 

18/11/2019
הישארו מעודכנים

ינון מגל ובן כספית
ינון מגל ובן כספית  |  צילום: 103fm