103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ניסים משעל

"אני במקום נתניהו הייתי משחרר את המדינה ומתפטר"

ח"כ גדעון סער על המאבק לפריימריז ולראשות הליכוד: "יש פה עם ששכחנו אותו, והוא ישלם את המחיר כתוצאה מבחירות שלישיות"


לאחר הסקרים האחרונים נחשף כי במידה וגדעון סער יעמוד בראש הליכוד יתווספו לגוש הימין מנדטים נוספים שיחזקו את מפלגת הליכוד, ח"כ גדעון סער שוחח עם ניסים משעל, והתייחס לדברים: "אני אתמודד בפריימריז בכל מקרה, ואציג אפשרויות חדשות".

"יש סקר שמראה תמונה דומה גם בעיתון מעריב הבוקר", אמר ח"כ סער, "וככל שיעברו הימים המגמה הזו תלך ותתחזק. ברור לחלוטין שאני יכול לעשות מה שאחרים לא יכולים לעשות - להביא מנדטים גם המצד השני. אני ביקשתי לחסוך מערכת בחירות חדשה כי אני חושב על אזרחי ישראל, ויודע שיהיו לזה מחירים מטורפים, ומי ישלם על זה אחר כך? הרי יש גרעון והיו עוד פעם הוצאות של מיליארדים על בחירות. יש פה עם ששכחנו אותו, והוא ישלם מחירים כלכליים והחברתיים כתוצאה מסבב שלישי של בחירות, ולכן הצעתי לפני שבוע לבצע פריימריז מהירים על מנת לוותר על הסבב השלישי של הבחירות, ואם תראה את תוצאות הסקר של מעריב תדע שרוב ענק של הציבור תומך בזה. לצערי היוזמה הזו מתמסמסת, ובכל יום שחולף הסיכויים שלה הולכים ואוזלים".

בהמשך טען ח"כ סער שהוא יתמודד בפריימריז לראשות הליכוד ככה או ככה, ויציג אפשרויות במידה ויהיו בחירות נוספות, "לא מענישים אותי כשלא עושים פריימריז, מענישים את עם ישראל. אני זוכה לאהדה רבה בליכוד, ומקבל תמיכה אדירה מהשטח של אלפי חברים, אנשים מבינים שאם אנחנו לא נעשה שינוי אנחנו עלולים לוותר על השלטון ולהעביר אותו בהתנדבות ליריבנו הפוליטיים".

"הליכוד היא מפלגה דמוקרטית, ושנים רבות לא היו בחירות לראשות הליכוד", אמר חבר הכנסת סער, "מתברר שפעם אחר פעם רה"מ לא מצליח להרכיב ממשלה, ואני מודיע מראש שאם במהלך 12 הימים הנותרים נתניהו יצליח בכל הרכב אני אתמוך בו ובמאמציו. אני לא חושב שיש לכך סיכוי משמעותי. אם אני הייתי במצב בו המדינה תקועה במשך שנה, והליכוד היה בסכנה לאבד את השלטון הייתי בוחר להתפטר. מבחינה חוקית נתניהו לא צריך להתפטר, אבל זה מה שאני הייתי עושה כי המצב הקיים איננו יכול להביא לנו שלטון אז לאן אנחנו צריכים להגיע, מה האופק, מה העתיד של אזרחי המדינה? אלה השאלות שצריך לשאול. מי שתוקף אותי לא מציע אלטרנטיבה, והרי גידופים והשתלחויות הם אינם תוכניות עבודה, וזה לא מרשים אף אחד במיוחד כשזה בא מצד מתחרים פוליטיים שמתוסכלים. אני לא מבסס את יחסי במערכת הפוליטית על התבטלות ועל חנופה".

כשנשאל מה דעתו על הפגנות התמיכה בנתניהו אמר ח"כ סער: "הביטויים בהם השתמשו בהפגנה הם אינם הדרך שלנו, אנחנו הלכנו לפי הדרך של יצחק שמיר ומנחם בגין. יש ליקויים במערכת אכיפת החוק, ויש לטפל בהם, אבל צריך לתקן ולא צריך להרוס. אביחי מנדלבליט הוא היועמ"ש שממשלת ישראל בחרה, אפשר להגיד שהוא טועה בהחלטתו, אבל לומר עליו ראש הנחש זה דבר מופרע ולא מוסיף לליכוד או לנתניהו".

לסיום כשנשאל אם יש עליו איומים השיב ואמר לניסים משעל: "תסתכל קצת ברשתות החברתיות ותתרשם, בכל אופן אני מרגיש בטוח וממשיך את חיי כרגיל, מרגיש בטוח לחלוטין ושקט, ובעיקר שלם עם עצמי ב־100 אחוז. אני חי טוב עם עצמי".

29/11/2019
הישארו מעודכנים

גדעון סער
גדעון סער  |  צילום: הדס פרוש/פלאש90