103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור

סיפורו של מכור לסקס

צחי פייק-סון (שם בדוי) סיפר לגלעד שלמור ודורון הרמן על התמכרותו לסקס: "בין השאר גם התערטלתי בציבור, איבדתי שליטה על החיים שלי"


בפינה חדשה בתוכנית הנקראת 'המכורים', יבחנו גלעד שלמור ודורון הרמן בכל שבוע התמכרות מסוימת, והפעם הם ראיינו את צחי פייק-סון (שם בדוי), מכור לסקס שמנהל גם דף פייסבוק בשם 'יומנו של מכור למין': "אם הייתם מדברים איתי לפני 4-3 שנים, סביר להניח שבשעה הזאת הייתם מפריעים להרבה דברים", אמר והסביר כי הוא נמצא בגמילה והתמכרותו התבטאה בעיקר בפורנוגרפיה, אוננות כפייתית, צ'אטים, חיפוש קשרים מחוץ לנישואים ומצלמות אינטרנט.

"חשוב לי לציין שאני יכול לדבר רק בשם עצמי, אני לא נציג המכורים. התוכנית שאליה אני שייך נקראת 'סקסוהוליסטים אנונימיים', שם אני מצאתי את ההחלמה שלי. אצלי ההתמכרות בעיקר התבטאה בפורנוגרפיה ואוננות כפייתיים, צ'אטים, חיפוש קשרים מחוץ לנישואים, מצלמות אינטרנט, כל מה שיכול לספק את המפלצת הזאת בפנים, ואיבדתי שליטה על החיים שלי".

סקס הוא משהו מהנה עבור מכור?

"סקס הוא משהו מהנה עבור בני אדם באופן טבעי, אני חושב. אני אדם נשוי עם 2 ילדים ומתכנן שיהיו לי גם עוד ילדים בעתיד, זה אומר שכנראה יהיה לי עוד סקס בחיים, זו לא תוכנית של התנזרות ואין משהו לא בריא או מסוכן אינהרנטית ביחסי מין - לכן ההתמכרות היא לא לסקס אלא לתאווה".

לדבריו, "אין איזשהו אופי התמכרות אחד שחל על כולם. יש אצלנו אנשים שהולכים לזונות באופן כפייתי, ונשים שמנהלות רומנים באופן כפייתי, ואנשים שאצלם זה רק אוננות בלי פורנוגרפיה". 

שאלתי על עניין ההנאה כי אדם שנניח מכור להירואין לא באמת נהנה מהסם, הוא מספק צורך. אני מנסה להבין, האם התחושות של הסקס של האדם המכור הן אותן תחושות כמו אדם שעושה את זה מתוך אהבה?

"אני חושב שכן. שמעתי גישות מסוימות שטוענות שאולי אנחנו נהנים יותר, זאת אומרת שאנחנו משיגים איזשהו היי יותר חזק מהאנשים הממוצעים - אני חייב להודות שאני מסכים, בהחלט נהניתי מהדברים שעשיתי עד שלא נהניתי, ובנקודה הזאת רציתי לא לעשות את הדברים שעשיתי ובכל זאת המשכתי".

מתי הרגע הזה שאמרת 'אני סובל, לא טוב לי', מה הפך את הסקס ללא מהנה?

"זה לא רגע אחד, לצערי מהרגע שהבנתי שיש פה איזשהו משהו בעייתי ועד שמצאתי את התוכנית של סקסהוליסטים אנונימיים, עברו כמה שנים שבהן הפסקתי מאות ואלפי פעמים - אמרתי 'זאת הפעם האחרונה שאני מאונן, זאת הפעם האחרונה שאני רואה פורנוגרפיה מסוג כזה או אחר, זאת הפעם האחרונה שאני נכנס לצ'אטים באמצע העבודה במשרד'. בסוף הדרך שלי, לפני שהגעתי לתוכנית למכורים, חציתי את כל הגבולות המוסריים, האתיים, הדתיים".

נתפסת פעם באחת מחציית הגבולות הללו?

"אני לא נתפסתי, האמת שבמהלך ההתמכרות התפללתי הרבה שדווקא כן יתפסו אותי כדי שאז אוכל לטפל בעצמי".

יש גם רגעים שאתה הולך למקומות שהסקס הוא לא לגיטימי, עם קטינים, קטינות. כשאתה אומר שאתה עובר גבול מוסרי, למה אתה מתכוון?

"סקס לגיטימי וגבולות מוסריים הם דבר מאוד נזיל באופן כללי היום במערב. יש הרבה מאוד אנשים שמתעסקים בפוליגמיה ובבגידות, כאילו חצי לגיטימיות, אז הקו המוסרי זז. בקשר לקו החוקי של קטינים וכאלה, יש אצלנו גם כאלה שלא הגיעו להחלמה לפני שעברו את הקווים של החוקיות - זה לאו דווקא חייב להיות משהו דרמטי כמו קטינים וכאלה, זה גם יכול להיות לנסות ולגעת בנשים או גברים ברחוב, וכל מיני דברים שהם באמת מסוכנים. אם אתם רוצים משהו לא חוקי שאני עשיתי לצורך העניין, זה התערטלות בציבור, לאונן בשיחים".

תאר לי את הרגע הזה שמשהו כובש ואתה רוצה ללכת להתערטל בשיחים, מה הדבר שגורם לך לעשות את זה, למרות שצחי הבן אדם המודע מבין שזה לא בסדר?

"אם אתם מכירים את הסיפור של ד"ר ג'ייקל ומיסטר הייד אז זה היינו הך. כלפי חוץ אני לוחם ביחידה מיוחדת, אדם מוצלח, מנהל במקום העבודה שלו, מרוויח טוב, ילדים, אישה, הכול מושלם - וכלפי פנים הכול הולך פשוט בקו מקביל, שלעולם לא ייפגש. שאלת איך זה כשזה משתלט, לפני שהגעתי להחלמה לא היה 'לפני שזה משתלט' כי כל החיים היו תמיד סביב זה. כשאני מסתכל אחורה בפרספקטיבה קצת יותר מפוקחת, אני מבין שזה היה ממש חוט שהיה שזור סביב החיים שלי. בתיכון אף פעם לא הייתי בלי חברה והיא אף פעם לא הספיקה ולא עשתה את הדברים שרציתי, תמיד עברתי ממערכת יחסים אחת לאחרת, ותמיד הפורנו היה שם במקביל. אין רגע שבו זה משתלט עליך משום מקום, זה כל הזמן שם. ויש רגעים שבהם המחלה פשוט מתפרצת".

אתה מרגיש איזה משהו גואה בך? פשוט חרמנות כמו שמרגיש אדם, לצורך העניין, רגיל?

"אני מניח שכן, אני לא יודע איך אדם רגיל מרגיש חרמן, אני יודע איך סקסוהוליסט מרגיש חרמן, אני מתאר לעצמי שאלה תחושות דומות".

נגיד כשאתה רואה מישהי ברחוב, קרה לך שהלכת לצד?

"סקסוהוליזם, מאוד קל להקביל את זה לאלכוהוליסט. מובן לך שלא כל אדם ששותה אלכוהול הוא אלכוהוליסט, אני מחזיק בקבוקי אלכוהול בבית שלי ונהנה לשתות אבל אני יכול להניח את המשקה בצד ולא להמשיך. בתור סקסוהוליסט, אין לי את הפונקציה הזאת של השליטה, שנים חשבתי שהיה לי ולכן גם ההכחשה עבדה ולקח זמן עד שהגעתי לתוכנית, אין לי את הפונקציה להחליט שעכשיו די ואני לא רוצה. אם שלושתנו נעמוד בקרן רחוב בתל אביב ותעמוד מישהי שאלוהים ברך אותה, כולנו נסתכל ואתם תמשיכו את סדר היום שלכם, אני בעצם 'לקחתי את השלוק הראשון מהבירה', משהו מופעל אצלי בגוף וזה ייצא באיזשהו שלב".

אשתך עלתה על זה? היא איתך בתהליך הזה?

"אני סיפרתי לה אחרי שהתחלתי את תהליך הגמילה וההחלמה בתוכנית של סקסהוליסטים אנונימיים. בהתייעצות עם חברים ותיקים ממני, שיתפתי אותה, והיא איתי בדרך במאה אחוז, אמר והוסיף, "תחפשו בפייסבוק, אם יש מישהו או מישהי ששומע אותי ומחפש עזרה, אתם לא לבד".

עריכה: אמיתי דואק

04/12/2019
הישארו מעודכנים

"איבדתי שליטה על החיים שלי"
"איבדתי שליטה על החיים שלי"  |  צילום אילוסטרציה: Ingram Image