איפה הכסף
עם ענת דוידוב

"החיים שלנו לא תותים"

ענת דוידוב זעמה על המחיר התותים שהגיע ל־81 ש"ח לק"ג באחת מרשתות המזון הגדולות • וגם: האם ידעתם שכרבע מאוכלוסיית ישראל חיה בעוני?


יש לכם מושג, כמה עולה קילוגרם אחד של תותים באחת מרישתות המזון הגדולות? טוב, לא תנחשו. תחזיקו טוב - 81 שקלים לק"ג אחד, כלומר קופסא אחת מהפרי העונתי הטעים הזה, תעלה לכם כ-40 שקלים! עצתי לכם- אל תקנו, עד שיורידו מחירים!

ובלי כל קשר- האם ידעתם שקצת יותר מרבע מאוכלוסיית ישראל, חיה בעוני, בהם כמיליון ילדים. כך על פי הנתונים של עמותת "לתת", שמתפרסמים היום, ובדרך כלל תואמים גם את נתוני הביטוח הלאומי. 530,000 משפחות בישראל חיות בעוני. זה לא טריוויאלי.

ושלא תגידו לנו שאנחנו פופוליסטים, כי המשפחות האלה, עם הילדים האלה שחיים בעוני, לא יוכלו אף פעם לאכול את התותים היקרים, גם אם מחירם יוזל, ולא יוכלו לאכול בשר, וייאלצו לוותר על תחליפי חלב, ויאכלו הרבה לחם, והרבה אורז, ויותר מידי שומן רווי, אוכל לא בריא, שמשפיע על  הבריאות לטווח ארוך, ובסוף גם על הוצאות הבריאות של המדינה.

ההורים של הילדים החיים בעוני, יתקשו לרכוש עבורם ציוד בסיסי לביה"ס, ויתקשו לספק להם שיעורים פרטיים במידת הצורך, ובטח לא חוגים. הולכים, חוזרים, וזהו. תקועים.

המספרים האלה שמפרסמת עמותת 'לתת' הבוקר, הם יציבים כבר עשור בשינויים מינוריים. האם ראש ממשלת העשור של ישראל, היה יכול לצמצם את הפערים? ברור שכן. האם הוא עשה משהו בנידון? ברור שלא. החיים שלנו לא תותים.

להתראות אחרי בחירות סיבוב ג'. 

09/12/2019
הישארו מעודכנים

ענת דוידוב
ענת דוידוב  |  צילום: 103fm