103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ניסים משעל

"אני לא פראייר - אבל בלעדינו, הימין לא ינצח"

איתמר בן גביר הסביר את חשיבות מפלגתו: "נתניהו ואנשיו אומרים בכל פורום אפשרי שהדבר היחיד שיביא ניצחון זה חיבור לעוצמה יהודית"


יו"ר עוצמה יהודית עו"ד איתמר בן גביר הסביר את חשיבות מפלגתו לניצחון גוש הימין בסבב הבחירות השלישי וקרא לאיחוד.

בפתח השיחה התייחס בן גביר לריאיון עם ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט ב-103fm: "איזה כיף לשמוע עבריין מורשע, אדם שסרח, ישב בכלא, מדבר כנגד ראש הממשלה".

מדינה דמוקרטית, אתה מטיף לדמוקרטיה.
"הוא יכול לדבר, אבל הצביעות מה יהיה עליה? היא נשפכת כמים".

בהמשך התייחס להתמודדות מפלגתו בבחירות 2020: "בבחירות האחרונות אמרתי מסר אחד, בלי עוצמה יהודית - אין ממשלה ימנית. היום כולם מבינים שצדקנו, כולל ראש הממשלה שלצערי הלך על הראש שלנו".

הוא זרק אותך מתחת לגלגלים.
"אתה צודק, הוא היה לא בסדר ואני חושב שהוא עשה טעות גדולה, אבל זה לא עניין אישי ואני הרי לא חבר שלו. העניין כאן הוא אחד, להציל את מדינת ישראל. בסיבוב א' הצלנו את הימין ובזכותנו סמוטריץ' והרב פרץ הפכו להיות שרים כי עשינו את החיבור, בסיבוב ב' היו כאלה שאמרו מה אתם שווים? 10,000 קולות, 15,000 קולות? אני לא אמרתי לך עכשיו שאני יודע שאני שווה 140 או 170 אלף קולות. אני אומר דבר פשוט, אני לא צריך סקר. הלכנו לבחירות, קיבלנו 84 אלף קולות, אלה 2 וחצי מנדטים ובלעדיהם אין לימין קואליציה והוא לא יכול לנצח. מישהו אחר במקומי היה בא לנתניהו או לסמוטריץ' או לרב פרץ והיה אומר להם 'אני רוצה להיות שר ראשון, רוצה להיות חבר קבינט ראשון, רוצה ג'וב כזה או אחר', אני לא אומר את זה, אני רוצה שותפות ואומר, בואו נהיה שותפים ויחד אפשר להציל את הימין ואת ארץ ישראל ועם ישראל".

התחלת במשא ומתן?
"יש דיבורים אבל זה לא רציני. כולם מדברים שיש יוזמה כזאת ואחרת. אני מנצל את הריאיון אצלך ואומר לחבריי, גם לבצלאל סמוטריץ', גם לשקד, גם לבנט, גם לרב רפי פרץ, בואו, צריך להפסיק את המשחקים. מישהו כאן גורר את הדברים ויש לו אינטרס. כל מתווה מקובל עליי, רוצים פריימריז? אפשר להניע את זה תוך כמה ימים".

אתה רוצה עכשיו איחוד בינך לבין סמוטריץ' ובנט, לחבר את כל הימין?
"יש 2 גישות. יש את גישת ראש הממשלה ואנשיו שעושים בדיקות מקצועיות ואומרים, 'זה לא נכון שיהיה חיבור מלא כי אנשים שיצביעו לבנט ושקד, לא תמיד מצביעים לסמוטריץ', לרב פרץ ולבן גביר והפוך, לכן תעשו 2 מפלגות' - זו אופציה אחת".

למה שלא תרוץ לבד? אתה גיבור חזק ואומר שיש לך כבר 80 אלף שהצביעו, אבל רוצה להתאחד, כלומר אתה צריך מטרייה.
"כי אני רוצה לנצח, אני רוצה שהימין ינצח, מה זאת אומרת. אם בסופו של דבר לא ישאירו לנו ברירה אז אתה צודק. בדרך כלל פילוגים זה דבר לא טוב, אתה אומר לי להתפלג? אני רוצה לחבר, לנצח ושהימין ינצח, ואני חושב שאפשר לנצח. אני רק אומר לחבריי, בואו, אתם רוצים פריימריז - נעשה פריימריז. אתם רוצים לשבת בחדר אחד סגור - בואו נשב עכשיו. אני אומר לבצלאל סמוטריץ', בוא נשב עכשיו בחדר סגור ונסגור את הדברים. אפשר לעשות את זה, אנחנו יכולים לעשות את זה".

אני רק רוצה לעדכן שהשבוע סמוטריץ' אמר ב-103fm אצל אראל סג"ל, שהוא לא פוסל חיבור אחד גדול של מפלגות הימין, אז הדלת נפתחת לך.
"אבל אני לא אוהב את המשחקים של 'בואו, עוד שבוע, עוד שבועיים, עוד חודש, עוד חודשיים', צריך לסגור את זה עכשיו, בואו נפסיק עם מריטת הנוצות הזאת".

אז מה הקריאה שלך?
"הקריאה שלי עכשיו היא כזאת, ביום ראשון בבוקר או שסוגרים מועד לפריימריז או שיושבים בחדר אחד וסוגרים את הרשימה. אפשר לעשות את זה מהבוקר עד הלילה ולצאת משם, די. לציבור נמאס, הוא קץ בספין כזה ואחר, אפשר לעשות את זה עכשיו, זאת הקריאה שלי. תזכור את מה שאני אומר לך, אם אנחנו בימין מצליחים לעשות חיבורים כאלה או אחרים כשבנט ושקד בפנים או כשהם ופייגלין במפלגה אחרת - הימין ינצח, יהיו 61 חברי כנסת לימין ואולי אפילו יותר, זה אפשרי".

בנית לעצמך תדמית כזאת שראש הממשלה וסמוטריץ' וכו' אוהבים לשחק איתך, משתמשים בך, מנהלים איתך משא ומתן ובסוף משאירים אותך לבד.
"אתה צודק ותראה מה קרה להם בפעם האחרונה, הם חשבו שהם חכמים גדולים, באמת השתמשו וזרקו. אתה זוכר איך רצתי מפגישה לפגישה? אני באמת רציתי לעשות הכול למען החיבור הזה, ואתה צודק, זאת הייתה התחושה ויכול להיות שזה מה שקרה בפועל, ותראה מה קרה להם, הם כמעט הפסידו את השלטון".

אבל אתה יוצא הפראייר התורן. כואב הלב לראות שאתה רץ ורץ, אני מניח שזה גם עולה לך כסף ובסוף הם זורקים אותך.
"פעם ראשונה שקוראים לי 'פראייר תורן', אני לא חושב שמישהו חושב שאני כזה. אני כן עושה הכול למען הארץ והעם שלי. אבל אף אחד לא טועה בי, ואני חושב שאחרי מועד ב' אף אחד לא טועה גם במפלגה שלנו עוצמה יהודית".

נתניהו או אנשיו דיברו איתך? יש איזשהו קשר?
"הם לא צריכים לדבר איתי, הם אומרים בכל מקום ופורום אפשרי, 'חבר'ה, הדבר היחיד שיביא לנו ניצחון זה שתחברו את עוצמה יהודית כי אם לא, אנחנו לא מנצחים'. אתה צודק שבפעם שעברה רצתי ממקום למקום ומפגישה כזאת לאחרת, זה די נמאס. צריך לבוא עכשיו ולהגיד 'חבר'ה תפסיקו עם המשחקים'. אפשר ביום ראשון בבוקר להיכנס כולנו לחדר סגור - עוצמה יהודית, הבית היהודי, האיחוד הלאומי, ימינה, ימין חדש ולסגור את הדברים ביום ראשון. זה אפשרי, ראוי לעשות את זה ואם לא, הימין יפסיד".

עריכה: אמיתי דואק

13/12/2019
הישארו מעודכנים

איתמר בן גביר
איתמר בן גביר  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90