ינון מגל ובן כספית

נתניהו, אידיאולוג או אופרטוניסט?

בפתח התוכנית דנו מגל וכספית בסדרת הכתבות על נתניהו • מגל: "אין לי ספק שהוא קודם כל אידיאולוג" • כספית: "אני יכול להוכיח לך שאתה טועה"


בפתח התוכנית דנו ינון מגל ובן כספית על סדרת הכתבות 'ימי בנימין' של עמית סגל ב'חדשות 12': "זו לא תעמולה, זה מעניין, לי זה לא חידש כלום. אני עוד לא ראיתי קטע שאני לא מכיר. בסופו של דבר זו טלוויזיה טובה", עם זאת הוסיף, "ציפיתי לקצת יותר". ינון מגל אמר: "בסך הכול נתניהו הוא הרבה יותר אידיאולוג ואיש עקרונות ממה שזה נראה בסדרה".

בן: "בוא נדבר על הסדרה של עמית סגל. היו כאלה שיחשדו שזה יהיה תעמולה, זה לא היה תעמולה. לי באופן אישי זה לא חידש כלום אבל אני לא דוגמא, אני כתבתי על נתניהו כבר שני ספרים. זה כן חשוב למסגר את כל הארכיון הזה. הקטע הכי מצחיק הוא הקטע עם הסקי. אותי הכי מעניין הוויכוחים של עמית עם אמנון. זו טלוויזיה טובה אבל ציפיתי ליותר".

ינון: "עמית הוא חבר. אם אתה מפרגן אז אני בבעיה. אני רואה שבטוויטר הימין קורע אותו. אני חושב שבסך הכל נתניהו הוא לא רק תמצית המניפולציות שלו. אני חושב שנתניהו הוא הרבה יותר אידיאולוג והרבה יותר איש עקרונות ממה שזה נראה אתמול בסדרה. פגשתי את נתניהו פעם אחת בהרצאה ואהבתי את מה שראיתי. בן אדם שינק ציוניות, את שיבת ישראל לארצו, את החזון היהודי ושמירת העם היהודי. זה נכון שהוא איש מאוד חכם שיש לו כללים ונוסחאות, היה לי חסר אתמול המרכיב האמוני". 

בן: "חכה, יש עוד ארבעה פרקים".

ינון: "למה התחילו דווקא בפרק הזה? יכול להיות שהעורכים עושים מניפולציות על עמית סגל?".

בן: "לדעתי לא. מהיכרותי את עמית. אם אני מכיר את מה שקורה בערוץ 12 אין שום מצב שמישהו אחר יכפה על סגל את הסדר".

ינון: "דווקא אתה, כטאלנט גדול, יודע אתה כמה אנחנו בסוף סוג של פיונים בתוך מערכות. לעורכים יש בעלים וכל אחד מאיתנו בורג בתוך המערכת".

בן: "אני אחרי שני ספרים על נתניהו לא יודע לענות לעצמי על השאלה אם הוא אידיאולוג או אופרטוניסט. אם מישהו יאמר לו שבשביל להיפטר מכתבי האישום ולהישאר בשלטון הוא יהיה מוכן לשאת שוב את נאום בר אילן, שהוא נגד עמדותיו של אביו, הוא יאמר כן. זה הופך אותו לאופרטוניסט".

ינון: "אין לי ספק שהוא קודם כל אידיאולוג. ראינו את זה כשהוא עמד מול אובמה".

בן: "ב-2011 הייתה לו צומת בו היה צריך לבחור לבין הישרדות בשלטון, בשחרור גלעד שליט בגלל מחאת הקיץ. הוא האיש שהמציא את המשפט אסור לדבר עם הטרור והוא שחרר אלף רוצחים".

עריכה: איתמר זיגלמן

16/12/2019
הישארו מעודכנים

בנימין נתניהו
בנימין נתניהו  |  צילום: הדס פרוש/פלאש90