אריה אלדד

"ארץ ישראל השלמה צרה ממידות האגו של בנט, פרץ וסמוטריץ'"

פרופ' אריה אלדד תקף בחריפות את חברי מפלגות הימין לאור החשש כי לא יתאחדו: "מלאים מעצמם" • הזהיר: "אם לא תתעשתו חלקכם לא יעבור את אחוז החסימה"


פרופ' אריה אלדד, שהחליף היום (ד') את גיא פלג בתוכנית המאזינים, פתח את השעה הראשונה בביקורת חריפה על ראשי מפלגות הימין: נפתלי בנט, הרב רפי פרץ ובצלאל סמוטריץ'. כולם, למעט איתמר בן גביר, עלו על המוקד, לאור החשש כי ירוצו ברשימות נפרדות בבחירות לכנסת ה־22, ויסכנו - לא בפעם הראשונה - את גוש הימין.

"אני ממש מקנא במה שהתרחש השבוע בשמאל הישראלי, ולעומת זאת מבקש להגיש תעודת קלון למפלגות בימין", פתח את דבריו, "אני לא מתכוון כמובן לליכוד, שהיא מפלגת שלטון - אלא לימין החדש של בנט ושקד ולמפד"ל הישן שהחליף שם לבית היהודי אבל נשאר בדיוק אותו שטייטל. חילופי המהלומות בין תומכי הרב רפי ותומכי מוטי יוגב השבוע הוכיחו זאת - ממש כמו קומץ גבאים ניצים בבית הכנסת בשאלה מי ייבחר לחתן בראשית השנה".

על פי פרופ' אלדד, גם למפלגת האיחוד הלאומי בראשות בצלאל סמוטריץ' מגיעה התעודה הזו. "האיחוד הלאומי הוא איחוד לאומי עם עצמו - כי אם פעם זה היה מקבץ של שלוש מפלגות, היום זו רק מפלגה אחת שמתקשטת בשם 'איחוד', שמאחוריו מסתתרים - כמו תמיד - הרבה פילוגים על פילוגים". מי שנותר מחוץ לביקורת, כאמור, הוא עו"ד איתמר בן גביר, שרשימתו עוצמה יהודית חתמה מיד על הסכם עם הרב פרץ. "בן גביר הסכים להיות שלישי למרות שהוא שווה לפחות כמו הרב רפי", הוסיף אריה אלדד.

לדבריו, "תמיד טענו שהשמאל זה אוסף של טהרנים ופיינשמייקרים, והנה דווקא השמאל הצליח להתאחד, ועוד הגדילו לעשות והשאירו את סתיו שפיר בחוץ - שזה רווח נקי. אבל, חבריי מימין? הביטו בהם, כמה הם מלאים מעצמם. ארץ ישראל השלמה צרה ממידות האגו שלהם, של בנט ופרץ וסמוטריץ'. כל אחד מהם שווה, על פי הסקרים הפנימיים הסודיים שלו, לפחות 10 מנדטים ולכן הכול מגיע לו".

פרופ' אלדד פנה לראשי המפלגות: "חברים יקרים, אם לא תתאחדו כולכם, אם לא תפסיקו לריב אם במקום הרביעי יהיה ח"כ סופר או ח"כ יוגב, אם לא תפסיקו לפסול את בן גביר כאילו רק לפני 4 חודשים זה היה בסדר גמור לצרף אותו לרשימה. אם לא תתעשתו ותוותרו על ה'כאילו עקרונות' שלכם, חלק מכם, אולי כולכם, לא יעברו את אחוז החסימה".

עם זאת, הוסיף אריה אלדד כי "אולי ברגע האחרון הם יתגברו על העכבות האידיאולוגיות לאור האיום המרומז של נתניהו לפטר את בנט וסמוטריץ'. היהודים האלה, רק כוח הם מבינים".

 
עריכה: יניב מורוזובסקי

15/01/2020
הישארו מעודכנים