איפה הכסף
עם ענת דוידוב

"הילדים של הקסאמים כבר התגייסו"

ענת דוידוב התייחסה למצב המתוח בדרום: "17 שנה הם בגיהינום הזה" • ואמרה לפוליטיקאים: "תתעוררו כבר, רוצים סיפוח? תתחילו לדאוג קודם לדרום"


בפתח התוכנית דיברה ענת דוידוב על הפחד התמידי שבו חיים תושבי הדרום, ובהם הילדים שנולדו עם הקסאמים, ועכשיו גם הצטרפו הבלונים.

ילדי שדרות, הקיבוצים בדרום וכל היישובים המכונים 'עוטף עזה' לא מכירים מציאות אחרת. קודם קסאמים, אחר כך פצצות מרגמה, טילים ורקטות, ועכשיו בלונים מתפוצצים להם על הראש. הילדים של הקסאמים כבר התגייסו, חלקם כבר מגינים על המשפחות שלהם באזור.

"אנחנו לא עוטף עזה", אומרים התושבים בצדק. "אנחנו מדינת ישראל, ומגיע לנו לחיות כמו בכל מקום אחר בישראל, בשקט יחסי". אותם לא צריך לספח.

למדינת ישראל אין תקציב. היא מתנהלת לפי תקציב של אחת חלקי שתים-עשרה, מה שלא מאפשר שום שינוי. מה שנתנו - נתנו, כמו פעם. ישראל הולכת לבחירות פעם שלישית, בלי שום תקווה. אפילו מי שמשתוקק לסיפוח קיבל את זה חזרה בפרצוף 24 שעות אחר כך. תרגיל בחירות שקוף של ראש הממשלה מועמד הליכוד.

תינוקת בת שלושה שבועות נחבלה בראשה ממדרגת בטון, בשעה שאימא שלה מעדה איתה כשרצה מבוהלת לממ"ד. "זו הייתה האזעקה הראשונה של התינוקת", סיפרה האימא, "איבדתי תקווה, הילדים שלי נפגעו בנפש, וזה יותר חמור מפגיעה בגוף". לא הגיוני בשום צורה.

תתעוררו כבר, רוצים סיפוח? תתחילו לדאוג קודם לדרום, 17 שנה הם בגיהינום הזה. זה יותר דחוף מסיפוח, או מהזיית חילופי השטחים.

ואל תשכחו להעביר את הכסף לעובדי מרכזי החוסן, אלה שמטפלים באימהות לילדים שדוהרות עם תינוקות על הידיים לממ"ד.

02/02/2020
הישארו מעודכנים

טור אישי עם ענת דוידוב
טור אישי עם ענת דוידוב  |  צילומים: Ingram Image, 103fm