הקבינט
עם רוני דניאל, אלון בן דוד ויואב לימור

"נתניהו לקח החלטה - הסלמה בדרום לא כדאית לפני בחירות"

ח"כ משה יעלון על ההרתעה של ישראל מול חמאס: "המדיניות הנוכחית הביאה לשחיקתה" • בנט ביטל מעצר של פעיל ימין: "לא ראוי שיופעל עליו לחץ פוליטי"


רב אלוף במילואים, ח"כ משה בוגי יעלון ('כחול לבן') שוחח עם פאנל הקבינט על הנושאים הרלוונטים על סדר היום ובראשם - ביטול המעצר המנהלי של פעיל ימין על ידי שר הביטחון נפתלי בנט: "אותי זה מדאיג כי חתמתי על צווים כאלה המון פעמים, כשהביאו אותם אליי לחתימה, שאלתי שאלות. לדעתי זה מצריך בדיקה עניינית ומשפטית, אסור שיופעל לחץ פוליטי על שר ביטחון".  

על המדיניות של נתניהו בנוגע לאזור הדרום אמר: "המדיניות הנוכחית הביאה לשחיקת ההתרעה, למעלה משלוש וחצי שנים החמאס לא ירה כדור אחד, ופתאום ממשלת ישראל מבליגה על הפרת אמינות שמתחילה עם עפיפונים ובלונים וממשיכה לרקטות. מי שמזלזל בריבונות של עצמו, מוביל לשחיקת ההרתעה. נתניהו החליט פוליטית שהסלמה לא כדאית לפני בחירות ומי שסובל זה תושבי עוטף עזה", סיכם. 

על הסקרים של מפלגתו אמר: "אנחנו חשים בשטח ורואים בסקרים עליה, כחול לבן קמה לפני שנה וכבר באפריל הגיעה ל35 מנדטים - שוויון עם הליכוד. בבחירות שאחרי גברה על הליכוד במנדט אחד. אני צופה לגוש הימין עוד ירידה כי יש לא מעט ליכודניקים שהתפכחו, הם מבינים שהליכוד הוא בן ערובה של נתניהו". 

יואב: "כיצד תקימו ממשלה בסיטואציה הזו?

"המצב הטוב ביותר הוא אחדות עם הליכוד, אך מי שתוקע את האפשרות לממשלת אחדות שמבוססת על כחול לבן והליכוד זה נתניהו", קבע. 

13/02/2020
הישארו מעודכנים

השר משה בוגי יעלון
השר משה בוגי יעלון  |  צילום: פלאש90