ינון מגל ובן כספית

"גנץ לא מסוגל להוציא משפט אחד נורמלי מהפה"

השר בצלאל סמוטריץ' (ימינה) תקף את יו"ר כחול לבן: "הוא בובה על חוטים שמנוהלת על ידי יועצים" • והוסיף: "זה לא מתקרב לסדרי הגודל של נתניהו"


שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' (ימינה) שוחח עם בן כספית וינון מגל ב-103fm על חתימת נאמנות הבלוק לראש הממשלה בנימין נתניהו: "מפלגות הימין מחויבות להקמת ממשלת ימין עם נתניהו, אף אחת מהן לא תערוק למחנה השמאל. מי שמצביע לגנץ צריך להבין שהמשמעות היא הקמת ממשלת שמאל מלא מלא". 

סמוטריץ' בטוח בנאמנות כל מפלגות הימין לגוש ולא צופה תרחיש שאחת מהן תפנה את גבה לגוש. "אני הייתי בתוך החדרים ואני מכיר את החיבור בין כל המפלגות שהוא בראש ובראשונה חיבור אידיאולוגי. חיבור של מי שמבין מה טוב למדינת ישראל, בביטחון, בהתיישבות, התנגדות להקמת המדינה הפלסטינית, בזהות היהודית, בתורה, בחינוך היהודי, בזכות להנחת תפילין במרחב הציבורי במדינת ישראל, בין אם ברכבת או ברחבת העירייה בתל אביב. זו הממשלה שאנחנו רוצים להקים ושטובה למדינת ישראל".

עוד הוסיף השר ואמר: "גנץ מנסה לפזר ספינים כאילו יש לו איזשהו סיכוי להקים ממשלה בלי הרשימה המשותפת. אני מקווה שבסבב הזה תהיה ממשלה של 61 או יותר מנדטים של הימין, אם לא, האלטרנטיבה היא ממשלת שמאל שנסמכת על הערבים".

סמוטריץ' שיתף את בן וינון בתסכול שחש נוכח המצב הפוליטי בשנה האחרונה, "אני בעיקר מבואס מכמעט מיליון אזרחים שמוכנים לשים מקל מטאטא בראש מפלגה - העיקר לזרוק את נתניהו מהשלטון". לדבריו, "גם אם היו שמים מקל מטאטא בכחול לבן האנשים היו בסופו של דבר מצביעים אותו הדבר". 

"גנץ באמת לא יודע מה הוא רוצה מהחיים של עצמו"

השר הביע את דעתו על כישוריהם של העומדים בראשות מפלגת כחול לבן, "הם לא מתחילים להתקרב בכלל לסדר הגודל של נתניהו, ליכולותיו ולכישוריו המדיניים. הוא לא מושלם ויש לי ויכוחים איתו, יש לו חסרונות, אין אדם מושלם. נתניהו מנהיג בסדר גודל בינלאומי ויש לו יכולות לפתוח דלתות עבור מדינת ישראל".

סמוטריץ' שאל את מאזיני התוכנית "יש מישהו שחושב שגנץ או לפיד מגיעים לקרסוליים של נתניהו בהתאמה להיות ראש ממשלה במדינת ישראל? להיות מסוגלים לעמוד באתגרים המדיניים, הביטחוניים והכלכליים?" על כך השיב בעצמו: "גנץ לא מסוגל להוציא משפט אחד נורמלי מהפה. לא בגלל איזה גמגום טבעי מולד, אלא כי הוא באמת לא יודע מה הוא רוצה מהחיים של עצמו. הוא לא מבין מה הוא עושה בתפקיד הזה, זו בובה על חוטים שמנוהלת על ידי יועצים".

בן: אורלי בר לב העלתה, ויש עוד הרבה, ליפסוסים של נתניהו. גנץ הפך לאולמרט, טיבי הפך לאבו מאזן, יעל גרמן לרחל, המסיבה המשותפת היא הרשימה המשותפת, ועוד רבים. לו זה מותר? 
"אני הדגשתי שהבעיה שלי היא איננה גמגום, מבחינת התוכן גנץ לא מסוגל להוציא משפט אחד קוהרנטי מהפה. אין לו שום דבר, אין לו עמדה מסודרת פרט לאוסף של סיסמאות, אתה משווה לנתניהו? הוא למעלה מעשר שנים בשלטון עם הישגים מדהימים, פעם אחר פעם אתם אוכלים את הכובע שהוא מביא הישגים".

בן: "אני לא מחסידיו הגדולים של בני גנץ אבל אני חושב שמדינת ישראל צריכה בעיקר אדם שירפא את הפצע הפנימי. מישהו שלא שונא ולא שנוא. אם יש מישהו שיכול לעשות את זה תוך כדי שמירה על הביטחון..."

ינון: "הנה מטאטא, לא שונא ולא שנוא, זה הפרמטרים לראש ממשלה?"

בן: לא, שירפא את הפצע הפנימי כי הוא האיום הקיומי הכי גדול שלנו עכשיו, בלי לפגוע בביטחון. בגלל שגנץ היה רמטכ"ל שנתניהו שיבח והאריך לו את הקדנציה, והוא עצמו מוקף בעוד שני רמטכ"לים - אני רגוע.
"אני חייב לשאול אותך אם אתה אמיתי? זה הזוי לשני הכיוונים, מפלגת ה'בלאגנץ', בוודאי בקמפיין הקודם, הובילה קמפיין שכולנו שנאה אחת גדולה. ממשלת אחדות חילונית, בלי החרדים בלי הסמוטריצ'ים, בלי הימנים ובלי כל מי שלא בא להם בטוב. הם מחוללי השנאה הגדולים ביותר בשיח הציבורי".

בן: אתה כנראה לא גר פה
"אני גר פה מאוד, אתם כנראה לא רואים את הדבשת שלכם. שנים שהשמאל שולט כאן בשיח, רודף את נתניהו ושופך את דמו".

בן: 14 שנה הוא ראש ממשלה, כל התקשורת שלו ואתם ממשיכים לטעון ששולטים בו.
"שנים שהשמאל במדינת ישראל מכפיש את הימין, קורא לנו 'ערפדים' ו'מוצצי דם' ורוצה לגרש אותנו מהבתים. נכון, יש לנו את הרשתות החברתיות ויש לנו את ינון מגל, ריקלין, עמית סגל, ואראל סג"ל שאתם לא מתים עליהם, פתאום גם לנו יש 'פתחון פה'. פתאום הימין הוא המסית ומחולל השנאה? הימין אוהב את כל מדינת ישראל והוא לא אחראי לשיח הקשה במדינה. נתניהו סופג גלי שנאה עצומים לאורך כל שנותיו בשלטון שהוא תורם את כל כולו למדינת ישראל. מי שמקנא ביכולות של נתניהו שונא אותו והופך אותו למסית, אין היפוך מצב יותר ממה שעשית עכשיו".

עריכה: עופרי גליכמן

17/02/2020
הישארו מעודכנים

בצלאל סמוטריץ'
בצלאל סמוטריץ'  |  צילום: ישראל ברדוגו