103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ינון מגל ובן כספית

"טוב עשה ראש הממשלה שקרא לבני גנץ לעימות"

חבר הכנסת מיקי זוהר (הליכוד): "כחול לבן לא רוצים עימות כי הם חוששים" • וגם: התייחס לניסיון ההסדרה עם חמאס


חבר הכנסת מיקי זוהר (הליכוד) שוחח עם בן כספית וינון מגל על הבחירות המתקרבות, יחסיו עם ראש הממשלה, ועל העימות שנתניהו הציע אתמול (ג') לגנץ. "בכחול לבן מבינים שעימות כזה יבהיר לציבור בישראל את ההבדל בין נתניהו לגנץ", אמר חבר הכנסת והכחיש כי זה קשור למצב המשפטי: "זה לא חדש לאף אחד וגם לא מפתיע. גם מצביעי כחול לבן מבינים שכל הסיפור פה זה, 'רק לא ביבי', ושהסיפור המשפטי ייקח זמן".

חבר הכנסת סבר שעימות בין ראש הממשלה, בנימין נתניהו ויו"ר כחול לבן, בני גנץ לא יתקיים: "הם מבינים שעימות כזה יבהיר לציבור בדיוק את ההבדל בין נתניהו לבין גנץ, מהן האיכויות שיש בנתניהו ומהם החסרונות של גנץ. הם חוששים מהעימות הזה" והוסיף: "בעניין הזה, אני חושב שטוב עשה ראש הממשלה שקרא לבני גנץ לעימות".

בן כספית טען כי הזמנתו של נתניהו לא משוחררת ממניעים אישיים, במטרה להסיט את השיח הציבורי מתאריך פתיחת משפטו שפורסם אתמול (ג'), והוסיף: "אם זה היה ככה, הייתם משחררים אותו להגן על עצמו. כמו שדרשתם מאולמרט לעשות, וממנים את יולי אדלשטיין נניח, ואז תהיה האחדות שעם ישראל צריך".

ח"כ זוהר השיב: "אני מאוד מעריך את יולי אדלשטיין, אבל אתה חושב שהוא יכול לעשות מה שעושה בנימין נתניהו? שיש לו את היכולות של נתניהו? שהוא יודע להוביל מהלכים בין לאומיים כלכליים וחברתיים כמו שנתניהו יודע להוביל? אפילו שהוא חבר סיעה שלי". והוסיף להתייחס להימנעותה של כחול לבן מעימות עם ראש הממשלה: "הם לא רוצים עימות כי הם חוששים, אנחנו רוצים את העימות כדי להראות את ההבדל בין נתניהו לגנץ. אם הם ירצו לעשות עימות - 'אהלן וסהלן', אם לא - זה יוכיח כמה הם חוששים ומפחדים, וכנראה בצדק".

"ב-2009 נתניהו סירב לעימות, וגם ב- 2013, 2015, 2019א', 2019ב' ולפני 5 שבועות. באותו יום שמפרסמים את מועד פתיחת המשפט בעניינו הוא פתאום קורא לגנץ?" תהה בן כספית. ח"כ השיב: "כי ב-2020 הוא הקשיב לח"כ מיקי זוהר ללכת לעימות. אני חושב שהעניין המשפטי לא מטריד ומעניין את הציבור. בפעם הראשונה שהצעתי לנתניהו ללכת לעימות הוא אמר לי - 'אני יודע שאני אנצח אותו, אבל דבר אחד מעניין אותי. לא משנה אם הוא יעמוד על הרגליים בסוף ההתגוששות בינינו - יגידו שהוא ניצח".

"אנחנו נכה בעוצמה וגם ננצח"

בהמשך דבריו דן ח"כ זוהר בניסיונות ההסדרה עם חמאס: "אני חושב שאם עכשיו מגיעים להסדרה ארוכת טווח של מספר שנים, כשהבנים שלנו לא שבו הביתה - זה לא נכון". עוד טען כי "צריך להכות בהם בעוצמה ולראות לאן זה מתגלגל". זוהר אינו מתכחש למחיר שמהלך כזה עלול לגבות, "אני חושב שיש הפנמה במערכת הצבאית ובקבינט במשרד הביטחון, שהפתרון האחרון כדי באמת להפסיק את הירי סופית מכיוון עזה ליושבי העוטף, זה באמצעות מהלך קרקעי דרמטי, שכמובן טומן בחובו מחיר לא פשוט שנשלם כצבא". 

ותהה: "מהו העיתוי הנכון? אני חושב שאם עכשיו מגיעים להסדרה ארוכת טווח של מספר שנים, שהבנים שלנו לא שבו הביתה - הדבר הוא לא נכון. ולכן, אין שום ברירה מלבד להגיד להם 'אתם רוצים לעשות הסדרה? תשיבו את הבנים הביתה. אתם לא רוצים? יכול להיות שזה יוביל להתדרדרות המצב, עד לכדי תקיפה קרקעית שאתם לא תהיו קיימים יותר. אנחנו נכה בעוצמה וגם ננצח'. יכול להיות שזה יהיה שיקול מבחינת החמאס".

"לא יכולים לראות את נתניהו יותר ראש ממשלה"

לאחר פרסום ההקלטות של מנדלבליט צצו שמועות שהליכוד פועל בכדי לאשר לפרסם את כל השיחות המוקלטות לפני הבחירות. "יש פעולות שנעשות על ידי התנועה בעניין הזה" הודה ח"כ ותקף: "אם זה לא ביבי אז כמובן לא חוקרים. בני גנץ ופרשת הממד החמישי - אף אחד לא רוצה לדווח על זה, לדבר על זה, לחקור את זה. גם יאיר לפיד קיבל במשך השנים הרבה מאוד כסף מ'ידיעות אחרונות' כמי שהועסק, וגם רעייתו הועסקה, אצלם. לאחר מכן הוא עסק בחוק 'ישראל היום', תוך כדי שיחות אישיות עם נוני מוזס, ואף אחד לא רוצה לדבר על זה?"

בן: אז אתה אומר שבעצם עיתונאי לא יכול לעבור לפוליטיקה?
"אם הוא עבד בשנים האלה בעיתון, והרוויח שם.."

בן: אני רוצה להזכיר שנושא הממד החמישי יצא קודם אצלי, ואח"כ ב'הארץ'.
"אבל הרשויות לא רוצות לגעת בזה".

בן: זה לא נכון
"אז זה כן נכון. אם יאיר לפיד עבד שנים בידיעות אחרות, נראה לך הגיוני שהוא יקדם חוק שיעזור לידיעות אחרונות להרוויח כסף?"

בן: הוא לא הצביע.
"יאיר לפיד היה ממובילי המהלך".

בן: אתה טועה ומטעה, הוא לא הצביע.
"ומה בעניין גבי אשכנזי שלא מדברים עליו?"

בן: לא מדברים? זה נסגר בבית משפט בלי שום אבק פלילי.
"למה רק ביבי מעניין? זאת השאלה".

בן: כי יש נגדו 3 כתבי אישום.
"לא, כי הוא ראש הממשלה ורוצים לסיים את כהונתו לפני הזמן. לא יכולים לראות אותו יותר ראש ממשלה, זו האמת".

ינון: מה אתם בדיוק הולכים לעשות בעניין ההקלטות של מנדלבליט?
"אני לא מעורב בעניין הזה באופן אישי, אני מתעסק היום במגזרים השונים בליכוד. אני לא יודע אם אתם שומעים על הדברים הדרמטיים שקורים במגזר הערבי מבחינת הליכוד, אני חושב שתהיו מאוד מופתעים. הליכוד מצליח לעשות שם שינוי אמיתי. אנחנו פועלים למען החברה הערבית במלוא הכוח והועצמה ולא מקבלים את גישת הרשימה המשותפת שפועלת, לא לטובת המגזר הערבי, אלא, לטובת סוגיות פסלטיניות כאלה ואחרות. כמובן שבענייני טרור הם מאוד דומיננטיים".

בן: אתה אומר שראש הממשלה נתניהו ייבחר בקולות הערבים?
"אני לא יודע".

עריכה: עופרי גליכמן

19/02/2020
הישארו מעודכנים

מיקי זוהר
מיקי זוהר  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90