ספורט
עם רון קופמן, יוני הללי, אריה מליניאק, משה פרימו וצביקה שרף

בשביל טנגו צריך שניים

שש קבוצות בלבד יתחרו ראש בראש בפלייאוף העליון, אבל לדני דבורין ברור שהאליפות תוכרע בין הצהובים לירוקים


טבלת הליגה בכדורגל מדברת בעד עצמה, והיא מודיעה קבל עם ועדה: מכבי חיפה היא הקבוצה היחידה שביכולתה להתמודד עם מכבי תל אביב על הזכייה באליפות. היא היחידה, משום שבית"ר ירושלים, ובעיקר הפועל באר שבע זקוקות למשקפת כדי לראות את גבה של האלופה, שסיימה את הליגה הסדירה ללא שום הפסד. באשר להפועל תל אביב והפועל חיפה, עבורן עצם ההתברגות בשישייה הראשונה היא הישג גדול.

לכן הפלייאוף העליון בו משתתפות 6 קבוצות, הפך למעשה לזירה שבה לארבע קבוצות אין כלל מה להציע. אולי רק להפריע לשתי הגדולות של הליגה. באותה מידה ניתן היה להחליט שבפלייאוף העליון יהיו, למשל, 8 קבוצות, ולא רק 6.

מצד שני כשאומרים אמת, חייבים לומר את כל האמת: אמנם מכבי תל אביב השלימה הישג מעולה, נקי מהפסדים, אך במקביל היא סיימה שבעה משחקים בתיקו. לכל אורכה של הדרך, הספיקה לה יכולת בינונית כדי להתבסס בראש הטבלה, ומכיוון שתמיד מדברים אצלנו על ההשתתפות בזירת אירופה, אני חושש שכל מי שתשיג אליה כרטיס, הוא יהיה לזמן קצר ביותר.

למרות הכל, יש הבדל בין השתתפות לבין הצלחה - וההבדל הוא עצום.

3 ימים לאחר שהפסידה לה את הכרטיס לפלייאוף העליון, תפגוש הערב בני יהודה בהפועל חיפה. הפעם כדי להגן על גביע המדינה בכדורגל, שבו זכתה בעונה שעברה. זו באמת הזדמנות גדולה להוכיח שהגביע אינו דומה לליגה, ולקבוצת בני יהודה אין כל כוונה להיפרד מהפרס הגדול השוכן בארון הגביעים שלה.

אמנם הפועל חיפה היא המארחת, ואולם כשמדובר בגביע, ובוודאי בשלב מתקדם, שחקנים עולים למגרש בתשוקה מוגברת, ובמקרים רבים הם מעלים את יכולתם בהשוואה לשגרת הליגה. לכן אל תופתעו אם הערב נזכה למשחק מרתק.

03/03/2020
הישארו מעודכנים

דני דבורין
דני דבורין  |  צילום: 103fm