103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ינון מגל ובן כספית

"מזלנו שנתניהו לא היה רה"מ בקום המדינה"

יו"ר עוצמה יהודית איתמר בן גביר תקף את ראש הממשלה: "הוא לא היה מקים את המדינה כי 'זה מבעיר את המזה"ת'" • וגם: האם הוא חשב לפרוש?


יו"ר 'עוצמה יהודית' שלא עברה את אחוז החסימה בבחירות, איתמר בן גביר, שוחח עם בן כספית וינון מגל ב-103fm על התוצאות, התנאים שניסה להציב לראש הממשלה בנימין נתניהו והביע את דעתו על גוש הימין: "'עלק' ימין, איזה ימין? "אמרתי לנתניהו 'תפתח את הר הבית בשבת', 'תגיד שאתה נגד פרוטקשן לחמאס', 'תגיד שאתה נגד מדינה פלסטינית', 'תפנה את חאן אל אחמר'", ולטענתו הוא ענה: "'זה יבעיר את המזרח התיכון'".  וחשף כי היו רגעים בהם חשב על פרישה באמצע הקמפיין: "היה שלב מסוים שאמרתי, 'אולי באמת צריך ללכת הביתה', שמח שהתעשתי".

בן גביר הפנה אצבע מאשימה כלפי ראש הממשלה וטען: "מזלנו שנתניהו לא היה ראש ממשלה בקום המדינה כי הוא לא היה מקים את המדינה, כי זה מבעיר את המזרח התיכון". הוא הודה כי הוא מקנא ברשימה המשותפת כי "הם יודעים להתאחד ולהתחבר. אני הפכתי את העולם כדי לעשות את החיבור במועד ב' ולא הצלחתי, זרקו אותי משם. במועד ג' הלכתי עם הרב רפי פרץ, יד ביד הלכנו למהלך ואז באו בנט ושקד וסמוטריץ' וכל אלה שרוממו את הימין וזרקו אותי לכלבים". ותהה: "בל"ד וחד"ש התאחדו סוציאליסטים עם קפיטליסטיים, ערבים דתיים וערבים חילוניים, שם אפשר לאחד ולהתחבר?"

כמו כן התייחס לירידת אחוז המצביעים עבור מפלגתו ביחס לסבב הבחירות הקודם: "אני חושב שהמצביעים ראו את שטיפת המוח שעשו, הקמפיין של הליכוד. מילונים של מילונים הוציאו נגדי, מילוני סמסים מזויפים, יש לזה מחיר ואנשים לא מצביעים". אך הוסיף: "למרות זאת - אנחנו עדיין הגרוש שחסר ללירה. אני אמרתי כל השנה - אם אין עוצמה יהודית אין ממשלה ימנית. אם לא נדע להתחבר לא תהיה כאן ממשלת ימין, אמרתי וצדקתי".

ההחלטה שלא לפרוש לדבריו הייתה שלכל חברי עוצמה יהודית ולא שלו בלבד, הוא הודה כי "היה שלב מסוים שאמרתי אולי באמת צריך ללכת הביתה. אני שמח שהתעשתי. אני מייצג כאן דרך ואידיאולוגיה". לטעמו, גוש הימין אינו ימין כלל - "איזה ימין? אלה שמבטיחים ולא מקיימים?" ותהה: "אם הריצה שלי הפילה אותם אז מי שאחראי זה נתניהו, בנט, פרץ, סמוטריץ'. אין להם אחריות? הם לא קשורים?" בהמשך דבריו הגיב לטענות כלפיו שמדובר במפלגת-כת שמפילה את גוש הימין איתה. לדבריו, תומכי בנימין נתניהו הם דווקא ה'כת', הם שמחוברים אליו ונאמנים לו "לא משנה מה הוא יעשה; יפנה את חברון, יתמוך בהתנתקות, יצביע בעד גירוש יהודים".

ינון מגל ציין בפניו כי לגוש הימין יש 58 מנדטים לעומת עוצמת יהודית שקיבלה 19 אלף קולות בלבד. על כך השיב: "מסתבר שהם חסרים לכם כדי להרכיב ממשלה" ולכן הוא משוכנע כי בוחריו לא היו מצביעים לנתניהו אם לא "היו באים עם משהו אידיאולוגי'. הוא אינו רואה בגוש הימין מפלגה עם אידיאולוגיה זהה לשלו, לא בצלאל סמוטריץ', לא הרב רפי פרץ ולא נפתלי בנט ואיילת שקד, בהם הוא רואה כאחראים הראשיים ל'זריקת הקולות' בגוש הימין.

לדבריו, "לא מעניין אותי לא כיסאות או תפקידים לא מיליוני שקלים שהציעו לי, אני במיליוני שקלים חובות, לא עניין אותי ואמרתי להם 'אני רוצה אידיאולוגיה'". לאחר שנתניהו סירב לתנאים שניסה בן גביר להציב לו, הוא לדבריו הציע לו במקום "תפקידים וג'ובים. הציעו שגריר ושר". אך בן גביר טען כי אינו "רוצה תפקידים. אמרתי 'עזבו הכול, תביאו לי אצבע'. יהיו 35 חברי כנסת, תנו לי ח"כ אחד שייצג את העמדה שלי, את הדעות שלי, את האידיאולוגיה שלי". וסיכם: "אני מגיל 14 כאן ואני לא מתכוון להיעלם, אני נמשיך, אנחנו נישאר ונרוץ עוד פעם".

 

עריכה: עופרי גליכמן

08/03/2020
הישארו מעודכנים

איתמר בן גביר
איתמר בן גביר  |  צילום: רוי אלימה/פלאש90