גלעד שלמור ודורון הרמן

"במגזר יש חינוך לדמות סמכותית ואסור להתלונן - אין חינוך לפגיעה מינית"

"הרב צילם ביד אחת, ובשנייה נגע בעצמו" • אריאלה שטרנבך חשפה ב'חדשות 13' על תקיפה מינית של רב מוכר במגזר החרדי, סיפרה על התחקיר


אריאלה שטרנבך ('חדשות 13') סיפרה על תחקיר שבו חשפה מעשים מגונים לכאורה שעשה רב ידוע מחולון. הרמן אמר: "יש לה אומץ עיתונאי נדיר, היא התמודדה גם עם הרב ברלנד וגם עם הרב שצפה בתלמידיו נאבקים לבקשתו". 

שטרנבך סיפרה: "הסיפור שהבאנו במהדורה היה אמור להסעיר את התקשורת, זה תיעוד שהופץ ברשתות החברתיות שבו רואים רב מאוד מוכר מחולון שאפילו התמודד לראשותרב העיר, ובתיעוד הוא נראה בחדרו בישיבה כשהוא נכנס לחדר ומרים טלפון למזכיר שלו, והוא מורה לו להכניס נערים לחדר האוכל, ומבקש מהם שישמנו את עצמם בשמן ויעשו בינהם קרב. זה סרטון של 11 דקות שרואים אותו נותן להם הוראות מה לעשות. ניסינו להבין מה קורה שם, הגענו לנער שנפגע מאותו הרב מגיל 14, וניסינו להבין מה יש בסרטון, הילד סיפר כי הרב לקח אותו לחדר שיעשה קרב עם חבר נוסף בטענה שזה תיקון. לנערים יש תמימות גדולה ויחס מחפיר מצד הרב. במצלמות האבטחה נראה כי הוא צופה בהם ונוגע בעצמו, יש לו מצלמה דיגיטלית שבה הוא מתעד את מה שהוא רואה וביד השנייה נוגע בעצמו", סיפרה. 

11/03/2020
הישארו מעודכנים

צילום אילוסטרציה: Ingram Image