103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור

"זו לא ממשלת אחדות"

ח"כ פורר (ישראל ביתנו): "הטיטניק עומדת להתנגש בקרחון, וכולם דואגים לסדר את הכיסא שלהם" ; "מי שזקוק למכונת הנשמה כרגע זה המשק הישראלי"


יו"ר מפלגת ישראל ביתנו אביגדור ליברמן החליט לשבור שתיקה אמש (ש'), והתייחס לכניסתו של גנץ לממשלה בראשות בנימין נתניהו ופירוקה של כחול לבן. ליברמן הביע ביקורת חריפה על המהלך שלבסוף, לאחר שלוש מערכות בחירות, הותיר אותו מחוץ לסבך הפוליטי: "לא ממשלת אחדות אלא עוד ממשלת נתניהו".

חבר הכנסת עודד פורר, יו"ר סיעת ישראל ביתנו הגיב על התהפוכות הפוליטיות בימים האחרונים והביע ביקורת כלפי התנהלותה של הממשלה המסתמנת: "מה שבאמת צריך להטריד אותנו, זו העובדה שהציבור הפך להיות שק החבטות של אי קבלת ההחלטות של הממשלה. אנחנו כבר שבועות ארוכים בתוך המשבר הזה, המשק הולך וקורס, במקום לייצר לו איזשהו אור בקצה המנהרה רק מספרים לו שיהיו תוכניות. עם ה'יהיו תוכניות האלה', הרבה כבר לא יוכלו ללכת לבנק". 

באשר לחזון ממשלת האחדות הרוקם עור וגידים בימים אלה, טען פורר כי: "זאת לא ממשלת אחדות. אנחנו הרי דיברנו על ממשלה שתורכב מהליכוד, מכחול לבן, שתיהן ביחד, שתי המפלגות הגדולות, הציוניות, יוכלו באמת להוביל אג'נדה. האם הממשלה הזו תיתן את הפתרונות? אני לא יודע. בינתיים יש ממשלה שהיא ממשלת מעבר, גם היא צריכה לקבל החלטות, לקבל מהו תרחיש הייחוס ולפיו לפעול ולהתחיל לתכנן תוכניות. האם בהכרח ממשלה מנופחת של 30 שרים זה מה שאנחנו צריכים היום? אני לא בטוח" ואף הוסיף: "בואו נדון על זה כשתקום ממשלה כי גם אותה עוד לא ראיתי קמה". 

כשייגמר המשבר, אנחנו רק נהיה בתחילתו של המשבר הכלכלי שאני לא יודע היכן יהיה סופו

לצד הדרמות הפוליטיות הבלתי נגמרות, גם משבר הקורונה מעסיק את חברי הכנסת משני קצוות הקשת הפוליטית. חבר הכנסת פורר ביקר בחריפות את האופן בו פועלת הממשלה כדי להילחם בהשפעותיו ההרסניות של הנגיף: "מי שהכי זקוק למכונת הנשמה כרגע, זה המשק הישראלי, ומי שהכי לא עושה את העבודה שלו בלספק את המכונה הזאת היא ממשלת ישראל". בהמשך דבריו, הוסיף חבר הכנסת פורר בדאגה כי: "אנחנו לא נמצאים במשבר רגיל, אנחנו נמצאים במשבר כלכלי מאוד חריף אך ראלי - הוא משבר שאפשר לפתור אותו כי יש כסף במוסדות הפיננסיים. כמו שזה נעשה עכשיו – כשייגמר המשבר הזה אנחנו רק נהיה בתחילתו של המשבר הכלכלי שאני לא יודע היכן יהיה סופו, כי פשוט לא יהיה מי שישלם את המיסים שישלמו את החגיגות של הממשלות המנופחות". 

בהמשך השיחה, הצטרף העיתונאי ושדרן 103fm אראל סג"ל לשיחה, והגיב על הציוץ שפרסם בחשבון הטוויטר שלו, לפיו מפלגת ימינה עתידה לצאת מהגוש הימין הקואליציוני. פורר התייחס לדבריו של סג"ל באשר לכניסתה של ימינה לאופוזציה ואמר: "זה נראה כאילו הטיטניק בדרך להתנגשות בקרחון, וכולם עסוקים בלסדר את הכיסאות של התזמורת. שום דיון בהרכבת הממשלה לא על מהות, לא על אג'נדה,ולא על חבילת החילוץ הנדרשת לעסקים. אפילו במשבר הבריאות הגדול, זה היה אמור להיות לב לבו של המשא ומתן - איך פותרים עכשיו את המשבר הניהולי העמוק שקיים במערכת הבריאות. שום דבר, הכל חלוקת ג'ובים ותיקים". 

בסיום השיחה, חווה ח"כ פורר את דעתו על דבריו של שר הביטחון נפתלי בנט, שקרא להעביר את הטיפול במשבר נגיף הקורונה לידי משרד הביטחון: "חד משמעית, אני חושב שהוא צודק. אני לא מחסידיו של השר בנט, אך אני חושב שהשיקול לא להעביר את הטיפול לשר הביטחון הוא שיקול פוליטי, כדי שחס וחלילה בנט לא יהיה זה שיופיע במסיבות העיתונאים. יש את פיקוד העורף, יש את חיל הרפואה, יש לצבא ידע ויכולת להתמודד בדיוק עם משברים כאלה, גם ברמת הרכש, הניהול וביצוע הבדיקות. זה הדבר הנכון לעשות, הם ערוכים לכך. זה יהיה מנוהל הרבה יותר טוב, ומהר בלי שום חסם ביורוקרטי".

עריכה: מיכל קדוש

29/03/2020
הישארו מעודכנים

עודד פורר
עודד פורר  |  צילום: מרים אלסטר/פלאש90