סגר על בני ברק?

סגן ראש עיריית בני ברק ייחס את המצב בעירו לניהול המשבר: "ממשלת ישראל לא הצליחה לייצר אחידות בפאניקה" • ינון ביקר: הרבנים לא היו ערים לקידמה


התנהגות הקהילה החרדית בבני ברק מעוררת ביקורת רבה, ביתר שאת בימים האחרונים, לאור מקרים מתועדים של התקהלויות אסורות ומסוכנות. מי שניסה להגן על המצב בעירו הוא סגן ראש העירייה, גדליהו בן שמעון, ששוחח עם ינון מגל ובן כספית ב־103fm.

"כולם יודעים שהחברה החרדית היא מאוד קהילתית - יותר מהציבור החילוני. היא נפגשת לתפילות שלוש פעמים ביום, לשיעורים ולאירועים", אמר, וסייג: "אף אחד מאיתנו, נכון לעכשיו, לא יודע מה מותר ומה אסור. אף אחד לא מבין את גודל החומרה - גם הממשלה לא הבינה עד לא מזמן. לכן האנשים מתנהגים כפי שהם מתנהגים".

אז איך הוא מסביר את שיעור החולים הגבוה בקרב המגזר החרדי? לדברי סגן ראש העירייה, "זה הגיע בדיליי לכלל המגזר הכללי, וב'דיליי־דיליי' למגזר החרדי. נזכיר שמדובר במגזר מנותק שלא מקשיב לשיחה שלכם איתי עכשיו". הוא הסביר כי החברה החרדית לא בנויה סביב השלטון המקומי אלא סביב הרבנים והחכמים, ולכן הפעולות שהעירייה עושה לא עוצרות את התופעה באחת. "ההטמעה והיכולת להשריש בציבור בכלל ובחרדי בפרט את העובדה שמדובר בסכנה אמיתית... היום זה יותר מוטמע. אף אחד לא עושה את זה בכוונה או רוצה לאבד את עצמו. אין אדם נורמלי ושפוי שמכניס את עצמו לכבשן האש".

לדבריו, "הקריאות של הרבנים שנעשו אמש היו צריכות אולי להיעשות לפני שבוע, אבל בתי הכנסת לא נסגרים כל כך מהר".

ינון מתח ביקורת על כך, וציין כי גם הוא, שאי אפשר לחשוד בו בשנאת חרדים, סבור כי הרבנים לא היו מספיק ערים לקידמה ולטכנולוגיה. "אני מצפה מרב שכן יפנים את המצב", אמר, ובן שמעון הגיב: "הרב לא ראה את ההצגות של ביבי בטלוויזיה".

 
עריכה: יניב מורוזובסקי

30/03/2020
הישארו מעודכנים