103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ינון מגל ובן כספית

"זחילת פרץ לממשלת נתניהו - מעשה רמייה"

חברת הכנסת תמר זנדברג (מרצ) תקפה את יו"ר העבודה אחרי שהחליט להיפרד ממפלגתה, וצפוי להיכנס לממשלת נתניהו-גנץ


יו"ר העבודה עמיר פרץ החליט להיפרד ממרצ, ולהיכנס לממשלת האחדות, זאת לאחר שכחול לבן על-ידי יו"ר בני גנץ שהחל במגעים לאחדות עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, ולאחר ששותפתו אורלי לוי אבקסיס התפצלה אף היא מסיעת האיחוד של השמאל לטובת ממשלת האחדות. חברת הכנסת תמר זנדברג (מרצ) הגיבה על ההחלטה של פרץ ושל ח"כ איציק שמולי ואמרה: "הדבר הראשון בפוליטיקה זה להיות אמין, ובזה איציק שמולי ועמיר פרץ לצערי לא עמדו. זה שראינו יותר מדי אנשים בשנים האחרונות עושים את זה, לא אומרים שהם צריכים לעשות אותו דבר", אמרה, וטענה: "זחילת פרץ לממשלת נתניהו - מעשה רמייה לבוחרים שלנו".

חברת הכנסת תמר זנברג צייצה על ההחלטה של יו"ר העבודה בטוויטר את הדברים הבאים: "עמיר פרץ סיים קריירה פוליטית מכובדת כאופורטוניסט ונוכל ויירשם ככזה בספרי ההיסטוריה. פרץ רימה את הבוחרים, רימה את מרצ ורכב על גבי השמאל הישראלי לעבר ג׳וב עלוב בממשלה בזויה. אני קוראת למרב מיכאלי להצטרף אלינו ולהוביל יחד איתנו את השמאל האידאולוגי בכנסת".

לטעמה, "העובדה שעמיר פרץ הוא שזוחל בסוף לממשלה של נתניהו, היא לא סתם אכזבה עצומה, אלא באמת מעשה רמיה עצום במצביעים שלנו, שהם מצביעי שמאל, שלא רצו את הממשלה הזאת - הם רצו ממשלה אחרת לחלוטין". היא התייחסה להחלטת כחול לבן לפעול לממשלת אחדות שהובילה למעשה את המעבר בין הגושים, ואמרה: "כחול לבן מתפרקת. בניגוד להבטחות לבוחרים שלהם ואולי בניגוד להבטחה הכי גדולה ומכוננת של הפוליטיקה הישראלית, של ממשלה בלי ביבי - חצי זוחל על גרונו פנימה וחצי לא, חצי נשאר בחוץ. אני חושבת שמפלגת העבודה מסיימת את תפקידה ברגעים אלה".

בהמשך, תהתה ח"כ האם "התרגלנו לסטנדרטים כל כך נמוכים ולמעשי רמיה והונאה של פוליטיקאים, שזה בסדר לקבל עוד אחד כזה? זה לא מקובל עליי. הדבר הראשון בפוליטיקה זה להיות אמין, לעמוד במילה שלך ולעמוד בעקרונות של הבוחרים שבחרו אותך. בזה עמיר פרץ ואיציק שמולי, לצערי, לא עמדו וזה התנאי הבסיסי להיות בכלל איש ציבור ושליח ציבור. זה שראינו יותר מדי אנשים עושים את זה בשנים האחרונות, זה לא אומר שגם עמיר ואיציק צריכים לעשות את אותו הדבר".

היא המשיכה וביקרה את ההחלטה של פרץ כמו גם של גנץ ואמרה: "לא הבאת מטושים ולא מכונות הנשמה עומדים במשא ומתן הקואליציוני, אלא זהות שר המשפטים ושאלת הסיפוח. אנחנו צריכים מישהו שינהל את המשבר והמדינה בזמנים כאלה, שאזרחים יוכלו לסמוך עליו. הציבור והאזרחים אף פעם לא יודעים אם אפשר לסמוך על ראש ממשלה שנאשם בשוחד והאם הוא משרת את האינטרס הלאומי ב-100% או שמא מתגנב שם האינטרס האישי שלו".

"למה עמיר פרץ הוריד את השפם?"

בהמשך דבריה, חברת הכנסת זנדברג התייחסה לחברת מפלגת העבודה, מרב מיכאלי, ואמרה כי היא "בינתיים לא רואה את מרב מיכאלי עוזבת את מפלגת העבודה, מתפלגת ובאה איתנו לאופוזיציה. אני בינתיים שומעת דברים קצת מבלבלים", ולכן ביקשה "לנצל את הבמה הזו כדי לקרוא למרב מיכאלי קריאה אחרונה להצטרף אלינו ברגע האחרון, לא לעשות את הטריק הזה של 'ללכת עם ולהרגיש בלי'. כלומר, להיכנס לממשלה הזו אבל 'לשחק אותה' אופוזיציה מבפנים ,אין משמעות לאופוזיציה מבפנים של חברת כנסת אחת מתוך 70".

ח"כ סיפרה כי "אנחנו במרצ לוקחים את זה מאוד קשה כי מרצ מעולם לא השתתפה ולא ישבה ברשימה שעשתה דבר כזה, על זה גאוותנו. למה עמיר פרץ הוריד את השפם? כי הוא התחייב לא לשבת עם ביבי". היא הסבירה כי אילו פרץ היה בוחר לא להתאחד עם מרצ, "או שהיה מתחייב לא לשבת עם ביבי ועכשיו היה מפר את ההתחייבות באותה דרך בזויה ומאכזבת או שלא היה מתחייב ואז לא היה עובר את אחוז החסימה, ומרצ הייתה עוברת ובגדול מהקולות של אותם בוחרים שלא מוכנים להיכנס לקואליציה של ביבי".

לטענתה, "להיות צודקים וערכיים הפך למילה גסה איכשהו בפוליטיקה הישראלית. התשובה היא הפוך, כן השגנו ביחד 7 מנדטים עם העבודה ואורלי לוי, אלו היו 7 מנדטים שהצביעו למשהו מסוים, זה ש-3 מתוכנו עשו הפוך ממה שהבוחרים שלנו דרשו, זו לא תעודת כבוד יותר מדי גדולה", היא סיכמה ואמרה: "3 מאיתנו החליטו להפר את ההבטחה שלהם לציבור, אני גאה שלפחות 3 נשארו נאמנים ולא הולכים לשום מקום. אנחנו נמשיך וגם נגדל".

 

עריכה: עופרי גליכמן

05/04/2020
הישארו מעודכנים

תמר זנדברג
תמר זנדברג  |  צילום: מרים אלסטר/פלאש90