103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
בן כספית ואריה אלדד

"הצטרפות העבודה לממשלה - מחסלת אותה"

ראש עיריית תל אביב רון חולדאי בביקורת חריפה כלפי מפלגת העבודה • על משבר הקורונה: "אני לא בטוח שתל אביב תחזור למה שהייתה"


"יתכן כי הגיעה השעה לומר די. אין צורך פוליטי במפלגה שהייתה ביתי הפוליטי כל חיי, שעבור ערכיה הצבעתי ולאורם הלכתי. פנייתי היא לאלו שעבורם לערכים אלו יש עדיין משמעות: אל תרימו יד על המפלגה ואל תחברו לממשלה הרעה הזו, שממילא לא צריכה אתכם": כך כתב ראש עיריית תל אביב רון חולדאי בחשבון הטוויטר שלו, זאת בביקורת חריפה על התנהלותה של מפלגת העבודה והצטרפותה לממשלת נתניהו-גנץ.

חולדאי הגיב על דבריו והסביר את הסיבה לביקורת: "מפלגה שרוצה להשתקם, להוביל או שתהיה לה משמעות, לא יכולה להצטרף לדבר הזה.  ממילא זה הסכם פריטטי שאף אחד לא יכול להחליט ולהשפיע. וב', מדובר בשניים מתוך הסך הכל, אז מה מיוחד במפלגת העבודה? נגמר איננו - לא קיימת".

עוד הוסיף: "מפלגת העבודה קיבלה יותר מנדטים כשהיא אמרה את מה שאמרה והצטיירה כאופוזיציה. עמיר פרץ אמר שהוא יביא מצביעים מפה ומשם. הוא הביא את אורלי לוי והיא הלכה. ההצטרפות לממשלה הזאת מחסלת לחלוטין את המותג הזה, את המפלגה הזאת ואת האפשרות שלה אי פעם לרוץ לבדה".

עם יד על הלב, אתה לא מתחרט קצת? באחד הסיבובים הקודמים היית בעמדה של התלבטות, אולי אם היית קופץ ולוקח את המפלגה זה היה נראה אחרת עכשיו?

"בוא לא נעסוק בזה. אני לא מהאנשים שמצטערים על מה שהיה בעבר. אני חושב שעשיתי החלטות נכונות בחיי ושמפה אני משפיע לא פחות. יש חשיבות עצומה לעיר הזאת ולערכיה גם בעידן הזה, ואני חושב שאני משפיע על מה שקורה במדינת ישראל. נכון שאילו הייתי ראש ממשלה הייתי משפיע יותר, אבל הסיכוי להגיע לשם, למישהו כמוני משמאל במדינת ישראל במציאות הקיימת, זה כמעט בלתי אפשרי. למרות זאת, אני חוזה שתוך שנתיים - שלוש, בעקבות המשבר הזה, אנשים יבינו שהעובדה שהפערים החברתיים הכל כך גדולים במדינת ישראל הביאו לכך שאין פה מעמד ביניים עם קצת חסכונות, ולכן הוא נופל היום, יגיעו למסקנה שצריך לעשות רוורס, שהשיטה שבה הלכנו הייתה קצת מוקצנת מדי".

על החזרה לשגרה בתל אביב - יפו, אמר: "אני לא יכול להעריך מפני שכשמדובר בתופעות מן הסוג הזה, יש מדי פעם התפרצויות. אני לא יודע מה יהיה בעתיד. אני לא בטוח שת"א תחזור למה שהיא הייתה, אולי היא תחזור למשהו אחר. הרבה מאוד דברים יהיו קצת אחרים: נעבוד קצת אחרת, נצרוך תרבות קצת אחרת, נשב אחרת במסעדות וכו'. העיר הזאת מעצם טבעה, בגלל ערכיה, בגלל הדמוקרטיה, והעובדה שהיא מכילה כל אחד – היא עיר שתחזור מהר מאוד להיות המרכז והמבשרת על הרבה תהליכים שיקרו בחברה הישראלית. אני מקווה שזה ילך יותר מהר מאשר צפו לנו, מפני שאני רוצה רק בטוב למדינת ישראל ולת"א – יפו".

חולדאי התייחס למשבר ואף לסכנה הקיומית שמרחפת מעל הברים ומקומות הבילוי שכל כך מאפיינים את העיר: "אנחנו בנויים על היצירתיות, היזמות ועל האופי של הישראלים והציבור. הם אלה שעושים את זה והם אלה שימצאו את הפתרונות. אני צריך לאתר את הכיוונים והיוזמות, להצטרף אליהם ולהעצים את התהליכים. לא אני אעשה את הדברים. לשמחתי יש לנו, בניגוד לעמים אחרים, המון אנרגיות שתעשנה את זה. אני בטוח, שהעיר הזאת תמשיך להיות מרכז התרבות והעסקים של מדינת ישראל כי זה גורלה לאורך כל השנים. היא בת 111 שנים".

על מצב התיאטראות ומרכזי ההופעות אמר: "ישבתי עם כל מנהלי המוסדות בעיר הזאת ואמרתי להם, אתם אלה שצריכים עכשיו להציע לנו מודלים להתנהגות אחרת שמאפשרת לעשות דברים לא כפי שעשינו בעבר. אני בטוח שאנחנו נתגבר ונמצא את הדרך, אנחנו כעירייה נמשיך לתמוך בתרבות ואומנות".

מחר יום הזיכרון. אתה טייס קרב מהולל בחיל האוויר. יש מישהו שהוא 'החלל' שלך בצפירה?

ישנו אחד, שמו מתי ישפה מכפר הס. בנם של משה וציפורה, שהתגייס יחד איתי לקורס טייס באותו חודש. הפכנו להיות חברים מאוד טובים באופן אישי והוא נהרג לפני מלחמת ששת הימים בתאונה. מאז נוצר קשר מאוד עמוק ביני לבין משפחתו שהם כמו המשפחה שלי. ההורים שלי קראו לאמא שלו סבתא ציפורה".

עריכה: רון שהין

26/04/2020
הישארו מעודכנים

רון חולדאי, ראש עיריית ת"א
רון חולדאי, ראש עיריית ת"א  |  צילום: איליה מלינקוב