בן כספית ואריה אלדד

"הממשלה הזאת שברה חזק שמאלה"

השר בצלאל סמוטריץ' (ימינה) על האפשרות שמפלגתו תכנס לממשלה: "ח"כ בנט לא קיבל טלפון מרה"מ לאחר שהציע לקחת את תיק הבריאות, אין משא ומתן"


שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' (ימינה) שוחח עם אריה אלדד ורוני בר-און על האפשרויות שמפלגתו תצטרף לממשלה. "זה תלוי בבן אדם אחד בלבד קוראים לא ראש הממשלה בנימין נתניהו, הוא חושב שהוא יודע מה הוא צריך להציע, המפתח זה אם הוא רוצה שותפות אמיתית ורוצה לשמור על בלוק הימין כמו שהוא הבטיח כל הזמן הזה, הוא ימצא אותנו כשותפים. אין מעגל בפוליטיקה שאי אפשר לחבר, אך לא נכנס לממשלת שמאל בראשותו של נתניהו". 

המשיך ואמר: "לשבת בממשלה לספוג את הביקורת ולבלוע את הלקרדות, לטפח ציפיות עצומות בציבור שלנו ואי יכולת להגיע להישגים יכול לשתק את הפעילות הציבורית שלנו". 

על אפשרות שבה השר בנט יקבל את תיק הבריאות לידיו אמר: "השר בנט התלבט הרבה מאוד אם לקחת את תיק הבריאות, ואחרי ההתלבטות הוא החליט שהוא מוכן לקחת את האתגר, הוא לא קיבל טלפון לא מראש הממשלה ומי מאנשיו לדבר על זה, אין משא ומתן על זה". 

לבסוף ציין ואמר: "אנחנו לא יכולים להכנס לממשלה שלא סופרים אותנו בכל עניין ההכלה של הריבונות, יש קווים אדומים גם לפשרות". 

07/05/2020
הישארו מעודכנים

השר בצלאל סמוטריץ'
השר בצלאל סמוטריץ'  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש 90