בן כספית ואריה אלדד

"אתה לא הולך לקניון לסבול או לפחד"

נחמיה שטרסלר ('הארץ') על החזרה לשגרה: "זה קצב איטי מידי, כל יום עולה מאות מיליונים של הפסד למשק, ומיליון מובטלים שלא יודעים אם יחזרו לעבודה"


הפרשן הכלכלי נחמיה שטרסלר ('הארץ') שוחח עם בן כספית ואריה אלדד ב103fm על החזרה לשגרה בצל נגיף הקורונה. 

בן: האם לדעתך פתיחת המשק היא בקצב הראוי?  

"זה קצב איטי מידי, יש לנו 65 מונשמים והפחידו אותנו שיהיו עשרת אלפים, יש לנו חמשת אלפים מכונות הנשמה, מהו אחוז השימוש?", אמר שטרסלר, "הקניונים לא נפתחו כמו שצריך כי יש מגבלות חריפות. המסעדות בקניונים לא נפתחו, אתה לא הולך לקניון כדי לסבול או לפחד - אתה הולך להנות. הילדים נשארו בבית ולא פתחו את כל הגנים, והתחבורה הציבורית עדיין לא נפתחה במלואה. כל יום עולה מאות מיליונים של הפסד למשק, ומיליון מובטלים שלא יודעים אם הם יחזרו לעבודה", ציין. 

בהמשך הביע את דעתו גם על מצבה של חברת אלעל: "החברה באמת במצב קשה ביותר, גם לפני הקורונה. יש לנו פה יכולת להחליט בין שני דברים קשים, האחד להציל את החברה הנוכחית, השני להוציא אותה למכירה-  פשיטת רגל ומכירה ליהודי עשיר אחר. יש עדיין מי שיקנה אותה והיתרון של הגרסה הזו שהוא יקנה אותה עם מעט מאוד חובות כי עשו הסדר חובות, ושיעשה אותה עם הסכמי עבודה אחרים לחלוטין, אלעל לא תעלם. אם יגיע קונה חדש יגיע החברה תצטרך לעבור פירוק והתייעלות, לוותר על הטיסות חינם, 6000 עובדי החברה וקרוביהם לא יטוסו חינם, שכר הטייסים ירד ושכר הדיילים והדיילות ירד", סיכם.

11/05/2020
הישארו מעודכנים

נחמיה שטרסלר
נחמיה שטרסלר  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש 90