גולן יוכפז וענת דוידוב

"גנץ איבד את הדרך לחלוטין"

ח"כ מיקי לוי (יש עתיד) מתח ביקורת לקראת השבעת ממשלת האחדות: "בין נתניהו לגנץ אין טיפת אמון - זו פארסה; הממשלה אזוקה בידיים וברגליים"


ח"כ מיקי לוי (יש עתיד) הביע את דעתו על השבעת הממשלה ה-35: "בין נתניהו לגנץ אין טיפת אמון - זו פארסה. אני מודה לקדוש ברוך הוא שאני לא חלק מהממשלה הזאת". בהמשך מתח ביקורת על יו"ר כחול לבן ושותפו לשעבר בני גנץ: "אני לא מבין למה הוא משך את ישראל ל־3 סבבי בחירות".  

חבר הכנסת מיקי לוי התייחס להשבעת הממשלה והודה כי לדעתו "זה לא יחזיק עד סוף הקדנציה". הוא הסביר כי "יש לכל אחד את האינטרסים שלו אבל הם לא מאמינים אחד לשני בכלל. ה'פארסה' של יום חמישי שלא הצליחו להשביע את הממשלה, גנץ משך את ההתפטרות שלו כיו"ר כי הוא לא מאמין לביבי, זו 'פארסה' אמיתית. בקונסטלציה הזאת שנוצרה אני בהחלט מודה לקדוש ברוך הוא שאני לא שם. אני וחברי סיעתי איננו יכולים לשבת עם אדם שמוגש נגדו כתב אישום על שוחד והפרת אמונים".

גולן יוכפז תהה האם כניסה לממשלה כשר לא הייתה יותר אפקטיבית וממלאת את המשמעות של יש עתיד מבחינה פוליטית. ח"כ השיב כי "בהחלט מהאופוזיציה קשה מאוד לעשות. אם אני צריך לשים על כף המאזניים את הערכים שלי של מוסר ויושרה אני בוחר במוסר ויושרה ומוותר על כיסא עור הצבי של שר". על יו"ר מפלגתו לשעבר, בני גנץ, אמר ח"כ לוי כי "הוא צריך לעשות חישוב מחדש של הדרך. בהתחלה אמר אני אוותר על משרדים ועכשיו לא רק שלא מוותר על משרדים ואיבד את הדרך לחלוטין אלא יוצר יש מאין משרדים נוספים שלא שווים כקליפת השום. אין להם מה לעשות, אין למשרד הזה מה לעשות ומוציאים עליו כסף של הציבור. זה פשוט לא ייאמן".

לדעתו, "גנץ נשבר ברגע האחרון. התוכנית שלנו הייתה תוכנית מובנית, אני שואל באמת את גנץ וגם שאלתי בקול רם, אפילו 3 סבבים, יש עתיד הביאה את כל הניסיון שלה, את כל ה-5,000 איש את, כל הקונסטרוקציה, יאיר לפיד ויתר על האפשרות להתחלף איתך, היית אומר את זה אחרי הסיבוב הראשון למה משכת את מדינת ישראל?" הוא הוסיף כי הוא "לא מוותר על ערכים של מוסר ויושרה. אולי אנחנו אנשים שונים בנוף הישראלי".

כמו כן טען כי "אם השתלטנו על ועדות הכנסת יום לפני, אם מאיר כהן היה ממונה לפי התוכנית שלנו ליו"ר כנסת והיינו מעבירים חוק אחד שח"כ שהוגש נגדו כתב אישום אינו יכול לשמש כראש ממשלה, אפילו בטרומי, הכול היה נראה אחרת. גם נתניהו היה מתנהל ומתנהג אחרת ובני גנץ היה ראשון ראש ממשלה". אך במקום זאת, "שינו את כל חוקי היסוד במקום לחתום על הסכם קואליציוני כמו שפרס ושמיר חתמו. שינו חוקי יסוד כדי לבצר זה את מבצרו של זה, וזה שומר על אורוותו של זה כדי שהחמורים לא יברחו".

לסיום אמר חבר הכנסת לוי כי "הממשלה הזאת מגיעה לישיבה הראשונה שלה עם ידיים ורגליים אזוקים לחלוטין כולם חושדים אחד בשני, יהיה קשה מאוד להניע אותה עם 34 שרים, התיאומים המטורפים. כששאלתי בוועדה עצמה מה יקרה כשיהיו חילוקי דעות, מי יקבל את ההחלטה, מה הם ירדו למגרש לבעוט פנדלים? מטורף, הממשלה הזאת תהיה עם ידיים אזוקות, יהיה קשה מאוד להניע מהלכים".

 

עריכה: עופרי גליכמן

17/05/2020
הישארו מעודכנים

ח"כ מיקי לוי
ח"כ מיקי לוי  |  צילום: מרים אלסטר/פלאש90