103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
גולן יוכפז וענת דוידוב

"יש פה פרקליטות ומשטרה שתפרו את התיקים היטב"

יו"ר הקואליציה מיקי זוהר (הליכוד) על משפט נתניהו: "מהפארסות הכי גדולות שנתקלתי בהן במשפט הפלילי מאז קום המדינה"


יו"ר הקואליציה מיקי זוהר (הליכוד) שוחח עם גולן יוכפז וענת דוידוב ב-103fm לקראת משפט ראש הממשלה בנימין נתניהו שיחל היום (א') ב-15:00. הוא הביע את דעתו על האירוע ההיסטורי, וטען שנעשה עוול לראש הממשלה וכי הוא מאמין שהאמת תצא לבסוף לאור.

חבר הכנסת מיקי זוהר יתלווה לראש הממשלה בנימין נתניהו היום בפתיחת משפטו. לדבריו, הם "לא מתרגשים ולא מתוחים, אנחנו ידענו מה הולך לקרות מראש, זה לא משהו שמפתיע אותנו. היה ברור לנו שהעבודה הקשה של השמאל, של התקשורת, של הרבה מאוד גופים גם במערכות האכיפה, תביא לכדי היום בו ראש הממשלה יצטרך להתמודד עם אישום פלילי. אנחנו עדיין מקווים שהאמת תצא לאור, אנחנו עדיין מקווים שביהמ"ש יצליח להוציא את הצדק לאור".

לטעמו, לראש הממשלה נעשה "עוול חסר תקדים, לא הייתה דמוקרטיה בעולם כולו שהאשימה את רה"מ שלה בקבלת שוחד בגין סיקור חיובי, משהו שהוא הזוי לגמרי, המצאה של שי ניצן". כמו כן, הוא סיפר כי קרא את כל החומרים הנוגעים למשפטו של רה"מ והוא "עדיין חושב שזו אחת מה'פארסות' הכי גדולות שאני נתקלתי במשפט הפלילי, מיום הקמת המדינה. אני בקיא בפרטים לא פחות טוב מעו"ד שצריכים לנהל את התיק, ואני אומר חד משמעית - שום עבירה פלילית, שום דבר שדומה לעבירה פלילית".

הוא תהה "איפה בכתב האישום הזה ראו פעם אחת הוראה של רה"מ לעשות פעולה כזאת או אחרת, אין אפילו פעם אחת בכתב האישום הוראה שכזאת. איפה ראו בכתב האישום הזה פעם אחת שרה"מ נותן הנחיה בניגוד לעמדת אנשי המקצוע, גם של משרד התקשורת וגם משרד המשפטים?" לכן לדעתו, אין לתביעה נגד נתניהו "לא יסוד עובדתי, לא שום דבר חוץ מקונספירציות נגד ראש הממשלה".

חבר הכנסת זוהר הפנה אצבע מאשימה כלפי עדי המדינה ניר חפץ ומומו פילבר וטען כי "פילבר וחפץ עשו את העבירות החמורות, נתפסו, אמרו להם תחליטו – 'או שעולמכם חרב או שאתם מביאים את הראש של רה"מ'. רה"מ לא חלק מהאירוע הזה, רה"מ לא היה לרגע בתחושה שהוא מבצע עבירה פלילית, לרגע אחד זה לא קרה, רה"מ מעולם לא נתן הנחיות פליליות, רה"מ מעולם לא חתם על דברים שלא קיבלו גיבוי מוחלט מאנשי המקצוע ללא יוצא מן הכלל. רה"מ לא עסק בנושאים האלו על בסיס יום-יומי", אך הוסיף כי "רה"מ לצערי הרב בחר אנשים שהם לא אמינים, שפגעו בו, שרימו אותו".

"עושים עסקאות טיעון כשאתה אשם, לא כשאתה לא אשם"

גולן יוכפז תהה האם ייתכן ועדי המדינה הבינו את 'רוח המפקד' כך שלא היה צורך בהוראות מפורשות, "אז צריך להכניס את רה"מ לכלא בגלל שהם הבינו משהו? חשבו משהו שרה"מ רוצה?", זעם חבר הכנסת. "אף אחד לא חשב לרגע שרה"מ מרוצה מהסיקור התקשורתי שיש נגדו, כי הסיקור נגדו היה סיקור עוין מהרגע הראשון. 90% מהסיקור בוואלה היה סיקור שלילי, אבל אף אחד לא העלה בדעתו שרה"מ יגיד לאחד מהאנשים 'תקשיבו תביאו לי כתבה חיובית בוואלה ואני אסדר לכם הטבות – זה שקר מוחלט".

יתרה מכך, הוא הוסיף ואמר כי גם אם "נניח שרה"מ הרגיש רע עם סיקור מסוים, זה לגיטימי לכל נבחר ציבור. אנחנו יודעים טוב מאוד שהסיקור כלפי רה"מ לא היה כזה מדהים, בלשון המעטה, בכל האתרים, בכל המקומות, כולל בוואלה שהיה סיקור שלילי מאוד. ראש הממשלה לא היה מעורב בעניין הזה. מנסים להכליל את רה"מ פנימה כדי להוציא 2 עדי מדינה מבית סוהר. הם היו צריכים להיכנס לבית סוהר על העבירות שהם ביצעו והם הפילו את רה"מ כדי לחמוק מעונש".

גולן יוכפז הוסיף וציין בפני חבר הכנסת כי אבי אלקלעי אמר שוואלה זה אתר שעבר אונס, אך זוהר לא התרשם. "בסדר, אז שמעתי את האמירות הללו. בסופו של יום, כל מה שתיארנו בשיחה לא הוביל את רה"מ בשום שלב להטיב עם מישהו בטובה לאותו סיקור חיובי, לכאורה, שאתם מדברים עליו. את הפעולות הללו, את היוזמות הללו עשו אותם אנשים שהפכו להיות עדי מדינה לאחר מכן, אם זה ניר חפץ או מומו פילבר. הם שחטאו ופשעו היו צריכים לקחת אחריות ולא לקחת את רה"מ כשעיר לעזאזל כדי למלט עצמם מן הדין והדבר הזה בעיני חמור. היום מדינת ישראל נותנת לזה יד, לוקחת בזה חלק, בחוסר הצדק הזה חלק, וכלפי מי? אדם שהקדיש את חייו למדינת ישראל, שעשה רבות למען מדינת ישראל".

יו"ר הקואליציה אמר כי הוא לא נמנה עם הטוענים שפסק הדין בעניינו של נתניהו הוכרע מראש וכי הוא "מאמין שהשופטים יעשו את המירב כדי להוציא את הצדק לאור. יש פרקליטות ומשטרה שתפרו את התיקים היטב, בדיוק למידותיו של רה"מ. אבל השופטים יעשו את המקסימום להוציא את הצדק לאור ואני מקווה שהם גם יצליחו בכך. אני רוצה להיות אופטימי ומאמין שלרה"מ יש את האפשרות לצאת זכאי מהתהליך הזה, כי זה מה שצריך לקרות בשם כל צדק בעולם – האיש לא לקח אגורה לכיסו, האיש פעל ביושר". כמו כן, אמר כי לדעתו לא "תהיה כאן עסקת טיעון, כי אין שום סיבה - רה"מ לא עשה שום עבירה. עושים עסקאות טיעון כשאתה אשם, לא כשאתה לא אשם".

לסיום, אמר חבר הכנסת זוהר כי הוא "מקווה שכל מחככי הידיים יצאו בסופו של דבר עם ידם על התחתונה ולא על העליונה ואנחנו נעשה את הכול שהצדק יצא לאור. בסוף יש ציבור גדול שפשוט בז להתנהגות הזאת, יש פה רדיפה נגד אדם שאתם לא יודעים לנצח אותו בקלפי וזו האמת. ברוך השם שהציבור לא מתרשם מכול השקרים שמופצים".

 

עריכה: עופרי גליכמן

24/05/2020
הישארו מעודכנים

מיקי זוהר
מיקי זוהר  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש 90