103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
זהבי עצבני
עם נתן זהבי

גבירותיי ורבותיי, מהפך 2020

האם נתן זהבי התחרפן? • הגן על נתניהו: "הרכיבו לו תיק" • תקף את המשפט: "קרב נגד ישראל השנייה" • ועל יאיר נתניהו אמר: "הוא צדק"


מה קרה לנתן זהבי? בפתח תוכניתו, שלוש שעות בלבד לפני הדיון הראשון במשפט ראש הממשלה בנימין נתניהו, נשמע זהבי מעט שונה מהרגיל. "אני מוכרח להודות ולהתוודות שבמהלך הימים האחרונים שוכנעתי שטעיתי לאורך כל הדרך", הדהים. מכאן ועד לסוף הטקסט - כמעט לא נגענו:

"שמעתי אנשים מאוד חכמים, בעלי תארים אקדמיים, חלקם בממשלה - חלקם בתקשורת, חלקם פילוסופים, דמויות באמת מרשימות: פרופ' גדי טאוב, פרופ' אבישי בן חיים, הגב' גלית דיסטל־אטבריאן, אראל סג"ל, ינון מגל, יעקב ברדוגו ועוד - רשימה ארוכה של אנשים רציניים, לצד שרים מכובדים כמו אמיר אוחנה, מיקי מכלוף זוהר, דודי'ק אמסלם", המשיך, ואמר: "שמעתי אותם בכובד ראש. וכמובן את ראש הממשלה בנימין נתניהו, באמירתו האלמותית - 'לא היה כלום, לא יהיה כלום, אין כלום' - והבנתי שטעיתי".

לדברי זהבי, "אכן, בשנת 1977, כאשר האליטה האשכנזית הפסידה את השלטון, היא החליטה בכל דרך אפשרית לחזור לשלטון. הייתה לה איזו הצלחה קטנה בדרך - אבל הם נכשלו טוטלית. לא יעזור שום דבר. המשפט שעומד להתנהל היום, כפי שקבע נחרצות ד"ר אבישי בן חיים ופרופ' טאוב ואחרים, זה משפט נגד ישראל השנייה - נגד הרבנים, נגד המאמינים בקברי צדיקים, נגד בני עדות המזרח, ומי שמנהל את המערכה הזאת זו חבורה שלא יודעת להפסיד. הם מושכים בחוטים של בית המשפט העליון, בית המשפט המחוזי, בית משפט השלום, הם שולטים בפרקליט המדינה, ביועמ"ש ובקציני משטרה בכירים".

"המהפך ב־1977 לא הצליח עד היום במשימה שלו להעביר את השלטון טוטלית לימין", המשיך זהבי בדבריו, "ולכן הם נאבקים, אלה שהפסידו. תמיד אהבתי ללכת עם המנצחים, לכן החלטתי להרים ידיים ולהודות בטעות, ולהצטרף היום למאבקו של ראש הממשלה מר בנימין נתניהו, שהצדק ייצא לאור. הוא לא לקח כלום, הוא לא קיבל כלום, הוא לא נתן כלום.

"אפילו קראתי היום את כל הציוצים של יאיר נתניהו ונדהמתי כמה הוא צודק. החל מהבית, שנראה נורא ואיום ולא יאה לראש ממשלה עם קירות מתקלפים וג'וקים מסתובבים בחדר השינה של ראש ממשלת ישראל ורעייתו".

נתניהו וגנץ // צילום: אלכס קולומויסקי (פול) / פלאש90
נתניהו וגנץ // צילום: אלכס קולומויסקי (פול) / פלאש90
 

"מינוי גנץ - גדלות נפש"

"עכשיו כבר אין לי יותר ספק, הרכיבו להם תיק. סחטו עדים נגדם, וראש הממשלה היה הכי לארג' בעולם. אחרי שניהל מאבק בבני גנץ, הוא והאנשים מסביבו, ואחרי שהוקיעו אותו כסוג של סוטה מין עוד מביה"ס החקלאי שבו למד, ואיש עסקים כושל, והביאו את סיפור המימד החמישי, ואדם חסר אחריות כי האיראנים פרצו לו לטלפון ומחזיקים אותו באשכים - הוכיח ראש הממשלה גדלות נפש למען איחוד העם ונתן לו להיות המשנה שלו, או ה'חליפי' שלו, ואפילו נתן לו, למרות כל הבעיות, להיות שר הביטחון של מדינת ישראל. זה מראה על גדלות נפש", הוסיף זהבי.

"ונכון שמר נתניהו היה זה שמינה את מנדלבליט - טעה. קורה שאנשים גדולים טועים, ונכון שהוא מינה את אלשיך למפכ"ל - גם זו הייתה טעות. הוא היה בטוח שסגן ראש השב"כ אלשיך, איש היהדות הדתית והכיפות הסרוגות, הוא היה בטוח שהוא ינהל את המשטרה כפי שצריך לנהל משטרה. אז הוא טעה גם איתו. כמו שהוא טעה עם שי ניצן - אבל הוא רק בן אדם. העומס שיושב על ראש הממשלה כה גדול, לפעמים הוא טועה. אז נכון, הוא טעה ב־3 מינויים מרכזיים, אבל זה ישתנה.

"כי עכשיו הגיעו למערכת אנשים באמת נפלאים. יש לנו היום שר ביטחון־פנים משכמו ומעלה, מר אמיר אוחנה, יש לנו שרת תחבורה מקסימה, הגברת מירי רגב - אני בטוח שמהיום והלאה לא יהיו פקקים, הרכבות יגיעו בזמן, האוטובוסים יהיו נקיים, הכול יהיה בסדר. אני בטוח ששר המשפטים יוכיח שהוא שולט... אה, שר המשפטים בעצם היה בהסתדרות, הוא אדום... או שיעבור חינוך מחדש או שיחליפו אותו בקרוב. ויש לנו שר חינוך נפלא, גלנט, הוא יגיע היום לעמוד לצדו של ראש הממשלה במסע נגד המשפט המכור הזה, וזה יהיה ממש חשוב מבחינת תלמידי ישראל - שידעו ששר החינוך שלהם הוא לא אחד שהולך עקום כזה בסלאלומים. הוא דוגרי עם ראש הממשלה, הולך איתו יחד", המשיך זהבי.


"אנשים באמת נפלאים". השר אוחנה וסגנו גדי יברקן // צילום: יונתן זינדל/פלאש90
 

"העם רוצה מלך"

לפני סיום דבריו, הביע זהבי תקווה, "כמו רוב אזרחי ישראל, שמתנגדים לאליטות, שהצדק ייצא לאור. יקח קצת זמן, שנתיים־שלוש־ארבע־חמש - אבל הצדק ייצא לאור, ואז, בעזרת השם, אולי אפילו נזכה לביאת משיח צדקנו, תהיה תחיית מתים, אנחנו נחזור לדרך המלך. אולי גם ראש הממשלה יהיה מלך עד אז? אי אפשר לדעת, העם רוצה מלך. העם רוצה מנהיג חזק. שלא ידקרו אותו כל מיני מנוולים מהצד השמאלי של המפה, ושיפסיקו להתעלל בו ובבני משפחתו".

"אני מקווה שהתקשורת תהיה הוגנת ולא צבועה, ולא כולם יילכו נגד ראש הממשלה ומשפחתו", חתם את דבריו, והוסיף: "אני מאמין באמונה שלמה שבעזרת השם יתברך, ובעזרת הכוחות הנפלאים שניצחו בבחירות ומנהיגים היום את מדינת ישראל, נצא לדרך חדשה ובה שלום על ישראל".

24/05/2020
הישארו מעודכנים