103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
זהבי עצבני
עם נתן זהבי

זהבי על נאום נתניהו: "זו המרדה טוטלית"

יממה לאחר פתיחת משפטו של ראש הממשלה העביר לו זהבי מסר: "אתה לא טיפש, אבל מנצל את טיפשותם של אחרים; אין גבול לבושה"


בפתח התוכנית סיפר נתן זהבי כי צפה בנאומו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, דקות ספורות לפני הקראת כתב האישום נגדו. הוא הביע את תסכולו וזעמו על המצב ההיסטורי וההזוי בו נתונה מדינת ישראל ואזרחיה, כשראש הממשלה מתייצב מול בית המשפט כנאשם בשוחד, מרמה והפרת אמונים. בהמשך, הוא מתח ביקורת חריפה על השרים והעיתונאים שהביעו תמיכה בנתניהו ועל האמצעים בהם משתמש על מנת למלט עצמו מן הדין.

"אני ישבתי מרותק מול מסך הטלוויזיה להצגה הגדולה של ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו, מוקף אנשים עם מסכות שכמעט הלכו מכות על מי יהיה יותר קרוב לראש הממשלה ויכנס לפריים. צילום היסטורי בו עומדת קבוצת שרים וסגני שרים, שבין השאר ממונים על החינוך ועל המשטרה, עומדים דום למשמע דברי המנהיג", אמר זהבי. הוא המשיך והתייחס לנאומו 'המדהים בעוצמתו', לדבריו, של ראש הממשלה ואמר: "המנהיג פוגע בכל מערכות השלטון והאכיפה, יורד על המשטרה, על הפרקליטות, על בתי המשפט, על העיתונות, קורע להם את הצורה, לשמחת מעריציו שממש נהנים מכל רגע כשהם שומעים את הדברים. חצי שעה לפני שנכנס לאולם הוא לכלך, הוא טינף, זו הייתה המרדה טוטלית כנגד שלטון החוק במדינת ישראל. המרדה שתגרום בהמשך לשפיכות דמים", התריע.

בעקבות האירוע אתמול, לדעתו, "היום בבוקר, כל עבריין שייעצר ויובא למעצר או למשפט יאמר ובצדק 'אם ראש הממשלה חושב שהמשטרה מושחת ומערכת המשפט קלוקלת ומערכת אכיפת החוק המיוצגת על ידי הפרקליטות מטונפת ומזוהמת אני לא רוצה שתשפטו אותי'. אמר ראש הממשלה, המנהיג הדגול, 'לא היה כלום-אין כלום-לא יהיה כלום', ואתמול מהרגע שנסגרה הדלת של בית המשפט הוא עמד בדום שתיקה, בהכנעה. כשהיה צריך לשבת ישב כשצריך היה לעמוד – עמד. לא ראו שהוא הרכין ראש אבל הראש שלו היה חצי מורכן בפני כבוד בית המשפט, שם הוא לא מלך. בבית המשפט הוא עמד כאחרון העבריינים ונשמע לכללים של בית המשפט

בהמשך, החליט זהבי להדגים את הטענות שלו, "אני יודע שלא תאכלו את הדוגמה הזאת אבל רק כדי להראות לכם כמה אתם עדר, כמה אתם מטומטמים. תפעילו קצת את הראש, קצת, לא הרבה. האנשים שהשתלח בהם נתניהו זה האנשים שהוא מינה אותם, הוא מינה את מזכיר המדינה מנדלבליט ואח"כ העלה אותו ליועמ"ש לממשלה, הוא אמר עליו דברי שבח מפה ועד טבריה, הוא מינה את אלשייך להיות המפקח הכללי של המשטרה, אתמול הוא קרא לו את הצורה בצורה הכי מלוכלכת שאפשר. זה אותו אלשיך מר נתניהו שלפני שניות בירכת אותו, היללת אותו, מינית אותו".

הוא פנה לראש הממשלה ואמר: "אדון נתניהו, למה לא סיפרת גם על שאר המינויים? כל עדי המדינה נגדך, מי הם? אנשים שמינית שיהיו לצידך. מניר חפץ ועד פילבר אתה מינית אותם לתפקידים הבכירים ביותר, הם היו אנשי סודך. אז אם כל האנשים האלה כאלה 'דרקעס', אפסים, שקרנים, עבריינים, מעלימים כל מיני סיפורים אפלים מחייהם, אז אתה לא יודע למנות אנשים. אם אין לך כושר לשפוט אנשים - תואיל בטובך לקום ולהתפטר. אתה מינית צוותים שכולם התהפכו עליך, למה הם התפכו עליך? הרי אתה לא שקרן או דביל, אתה רק משנה את העובדות לטובתך. עכשיו מינית סדרה של שרים, הרי אתה בעצמך יודע שזה נורא ואיום מה שעשית, את מי מינית? לאיזה תפקידים מינית?"

"אתה לא מתבייש מר נתניהו?"

בנקודה זו זהבי איבד את שלוות רוחו וזעק: "תגיד לי - אלשיך הוא איש שמאל? אתה לא מתבייש מר נתניהו? מנדלבליט הוא איש שמאל, אתה לא מתבייש? מתנחלים עם כיפות מבית בית"רי הפכת אותם עפר ואפר, הפכת אותם עבריינים, אבל אתה מינית אותם. הרי אתה לא איש טיפש מר נתניהו, אתה מנצל את טיפשותם של אחרים. אתה מנצל את תמימותם. איך אתה עושה דבר כזה? איך אתה מוריד אנשים שמינית והופך אותם לעבריינים, רק בכדי להציל את התחת שלך? יש שוויון בפני החוק לכולם מר נתניהו, קיבלת הרבה הנחות גם ממנדלבליט, יותר מדי הנחות".

הוא המשיך וביקר את נתניהו: "עשית את אחד הדברים היותר שפלים שיכולת לעשות. הבאת ניצולי שואה ואח"כ ציטטת שהזכירו לך שהם היו באותה תקופה ואמרו לך 'תיזהר מהזאבים'. אותם זאבים שהיו ביער כשהיו הפרטיזנים ובאו לטרוף אותם. אין לך גבול לבושה, אין לך גבול לכושר הניצול, אין לך גבול לפופוליזם". הוא התייחס גם ל'ניצול הפוליטי של גנץ', "אתה והלהקה שלך עם כל עיתונאי החצר, הסג"לים והריקלנים, עשיתם את גנץ אפס, אפס זה מחמאה. הוא לא אמין, הוא לא ישר, יש לו סטיות , הוא כלומניק, האירנים פלשו לו לטלפון ואוחזים אותו בביצים, מה זה? פתאום הכול השתנה? הסוטה הנוכל מהממד החמישי פתאום הפך להיות ראש ממשלה חלופי? איך הצלחת לסתום את הפה לעמיר פרץ? איך הצלחת לסתום את הפה לשמולי? המהפכן הדגול מ-2011, בושה".

זהבי טען שהמזל של נתניהו הוא שיש "לך להקה שרוקדת לצלילך, לאט לאט היא מכסה כמעט את כל המפה התקשורתית, הם עושים לך 'מי שברך' בכל פינה, בכל חור, בכל הזדמנות, הדום לרגלייך, שפוטים שלך, שרים לך עם גיטרות שירי הלל. רוקדים לך 'מה יפית' בפתח ביתך, חבורת חלאות. אם הם לא יגדירו את עצמם כעיתונאים אין לי בעיה עם זה, זכותם להיות מעריצייך הדביליים, אבל הם מוגדרים עיתונאים? הם? החנפנים הזולים האלה שנראים כמו כלבי קוקר ספנייל שחטפו בעיטה בתחת וכל הזמן מייללים 'אוי מה הם עושים לביבי'. בכיינים עלובים".

בהמשך, הוא מתח ביקורת נוקבת על שותפיו למקצוע וסיפר כי "בפתח ביתו של ראש הממשלה רקדו כמה אנשים העובדים בתקשורת, אני חס וחלילה לא יכול להגדיר אותם עיתונאים, כדוגמת שמע'לה ריקלין, שמק'לה ריקלין, וינון מגל - פיזזו וריקדו. בתוכנית הקודמת, הצר צער רב הג'ורנליסט הידוע סג"ל שלא יכול היה לרקד ולפזז איתם. מביך, מביך עד כדי אימה. אותם מפזזים כנראה שכחו את אמרתו של הרב מרדכי אליהו שאמר לפני הפינוי 'היו לא תהיה' על הפינוי והיה פינוי. הם צריכים מנהיג, הם חייבים מישהו לשאת עיניהם אליו. אך לא רק אנשי התקשורת נמצאים על הכוונת של זהבי, "ישנם גם לא מעט עו"ד שמוגדרים צמרת או צנרת, תלוי מאיזו זווית מביטים על זה. מה זה  חולים עליך, הדום לרגליך. חבורת אפסים. חסרי כבוד, בושה וכלימה למקצוע עריכת הדין ולמקצוע העיתונות".

לסיום, פנה זהבי בשנית לראש הממשלה ואיחל אותו: "אני מאחל לך שתצא זכאי מתוך הנימוק הפשוט – אני חש נפגע לראות את ראש הממשלה שלי יושב על כיסא הנאשמים. אני מקווה לטובת מדינת ישראל שתצא זכאי וחף מפשע. עם ישראל חי, לא היה כלום-אין כלום-לא יהיה כלום. הצדק ינצח ואם הצדק לא ינצח? הפשע המאורגן ינצח.".

עריכה: עופרי גליכמן

25/05/2020
הישארו מעודכנים