103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אראל סג"ל

מה יעלה בגורל משפט נתניהו?

אראל סג"ל ורועי עידן התייחסו לרוחות הגועשות בעקבות משפט רה"מ • סג"ל: הכל עניין של פוזיציה" • עידן: "להשוות את נתניהו לאולמרט עושה לכם רע"


כמדי יום, פתח אראל סג"ל והמגיש האורח רועי עידן את תוכניתם המשותפת, וסקרו יחדיו את האירועים החמים בגזרה המדינית והפוליטית הסוערת. הפעם שוחחו השניים על סוגיית משפט ראש הממשלה בנימין נתניהו, מהלך חסר תקדים בהיסטוריה הישראלית. 

אראל סג"ל התייחס לפתיחת משפטו של בנימין נתניהו, המואשם בשוחד מרמה והפרת אמונים. הוא ציין כי לפני ששודרה תוכנית 'המקור' שעסקה בתיק 4000, "עו"ד ז'ק חן שלח ליועמ"ש לממשלה מנדלבליט, מכותבת גם הפרקליטה ליאת בן ארי, דרישה לא לשדר כי זה החוק אומר שאסור לעדי תביעה להתראיין. הסנגורים של החשודים אמרו 'רגע, זה לא לעניין. עשיתם משפט בטלוויזיה, עדי תביעה מתראיינים, ורק נשאר לקבוע את העונש'. מנדלבליט משיב להם, או אחד העוזרים שלו, מכותב לכל החברים שם, שהם כן יאפשרו כי הם לא רואים סיבה להתערב וכו'".

אך ביום ראשון, בדיון פתיחת משפטו של רה"מ, "כשהנושא עלה, ליאת בן ארי כתובעת לא סיפרה לבית המשפט שהייתה פניה של ז'אק חן והפרקליטות החליטה לאפשר את השידור אלא אמרה 'אנחנו נזכיר לעדים שאסור להם להשתתף בדברים כאלה ומקווים שאירוע כזה לא יקרה שוב'". סג"ל תהה מה המשמעות של הביטוי 'נזכיר לעדים', , כשאני אומר לך – 'נזכיר לך שאסור' מה זה אומר? שזה אסור, אם אני 'מקווה שזה לא יקרה'? אני בעצם חושבת שהאירוע הזה לא היה טוב".

הוא הביע חשש מהצהרת התובעת, שכן התריעו מראש על הבעיתיות החוקית בשידור התוכנית, והפרקליטות אישרה לבסוף את הדבר. לטעמו, הדבר בעל סמליות, "או שהיא סבלה מאמנזיה, או שהייתה עדיין בחופשתה בספארי באפריקה, או שהיא לא אמרה אמת. אם היא לא אמרה אמת זו קצת בעיה שבדיון הראשון במשפט נתניהו כבר לא אומרים אמת". רועי עידן לא הופתע, "היא עובדת בפרקליטות, לא? לא הבנתי, חשבתי שאנחנו אמורים לשדר פה דברים חדשים. לשדר את המובן מאליו? אתה תשמע שם עוד הרבה שקרים מכל הצדדים, אנחנו נשמע הרבה שקרים. איך אומרים? מקום המשפט שם השקר".

בהמשך, סג"ל השמיע הקלטה מראיון שערך רה"מ לשעבר אהוד אולמרט לאחר שהשתחרר מהכלא ובו הוא טוען כי 'התעצמה התחושה, שהולכת ומתחזקת ככל שהזמן חולף, שהיה פה עוול והיה פה מרדף מטורף וטעות מטורפת. אין שום בעיה כשמערכת רוצה להדביק למישהו עבירה, אין דרך שהיא מתגייסת כל כולה, כל המערכות החקירה והתביעה והפרקליטים ופרקליט המדינה והמשנים והסגנים שלו כולם יחד מתגייסים, כדי להרשיע אותך במשהו – הם ירשיעו אותך'.

עידן השיב כי "אפשר להביא ציטוטים של ביבי על שי ניצן או בית המשפט. להשוות אותו כל פעם לאולמרט רק עושה לכם רע, כי אתה אומר לי שביבי זה אולמרט? למה בכלל לעשות את ההקבלה? אומר לך אדם שהוא יועץ קמפיינים, כל פעם שאתה מביא את אולמרט אתה אומר הוא מושחת כמו אולמרט - זה מה שאנשים חושבים. עכשיו הוא אומר ככה, כשירשיעו את בני גנץ בפרשת הממד החמישי, הוא יהיה באולפן אחרי שיצא מהכלא, ביבי, ויגיד - 'יש צדק במערכת', כמו אולמרט".

סג"ל הסביר כי הוא רצה "להוכיח שכולם מדברים מפוזיציה. מתי אין פוזיציות? שיש מחקרים, סטטיסטיקה, סקרים, אתה רואה תוצאות ומחליט לגביהן". הוא הודה כי גם הוא מדבר מפוזיציה וטען שגם עידן, "בגלל זה אתה יכול לעבוד בקמפיין של מפלגות שאתה לא מצביע להן". אך הוא התקומם והשיב: "אני איש של אמת".

 

עריכה: עופרי גליכמן

26/05/2020
הישארו מעודכנים

אראל סג"ל ורועי עידן
אראל סג"ל ורועי עידן  |  צילום: 103fm