103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
גולן יוכפז וענת דוידוב

חשד: עובדות במעון רה"מ מסרו עדות שקר

גיא פלג ('חדשות 12', 'רדיו 103fm') על האפשרות שעובדות שיקרו למען שרה נתניהו: "לא ניתן לסיים את החקירה מבלי לבדוק את מי העבירה משרתת"


אתמול (א') דיווחה המשטרה על חקירה המתנהלת ביחידה הארצית לחקירות הונאה. החקירה בוחנת חשד לעדות שקר שנמסרה על ידי שתי עובדות במעון ראש הממשלה, במסגרת תביעה אזרחית נגד רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו. הכתב לענייני משפט של 'חדשות 12' ושדרן 'רדיו 103fm' גיא פלג שוחח עם גולן יוכפז וענת דוידוב בתוכניתם על החשד ועדכן בפרטים.

גיא פלג הסביר כי המשטרה למעשה חשדה ש-2 עובדות שעבדו יחד עם המתלוננת שירה רבן במעון ראש הממשלה, מסרו לבית המשפט תצהירי שקר. "החקירה הזאת בעצם התנהלה באופן די סמוי כבר חודשים על חודשים. התביעה האזרחית הסתיימה, סיימו לשמוע את העדים של הצדדים, אז המדינה הודיעה בשלב הראשון שהיא בודקת. אתמול המדינה הודיעה לבית המשפט שמתנהלת חקירה", אמר. "אני חושב שהתמונה די פרושה בפני החוקרים, אני יודע שיחקרו אנשים נוספים, לא מן הנמנע בכירים, בטח בבית ראש הממשלה, כבר בימים הקרובים", הוסיף.

הוא עדכן כי אחת העובדות החשודות, "בזמן אמת החליפה מסרונים עם שירה רבן, מהן עולה תמונה ברורה של התעמרות של שרה נתניהו בעובדים, וחרף זאת היא מסרה תצהיר הפוך. כשעלתה על דוכן העדים ואומתה עם המסרונים שהיא עצמה כתבה וקיבלה, היא אמרה שמדובר במסרונים פיקטיביים במובן הזה שכל מטרתה, אז בזמן אמת, הייתה לגרום לשירה רבן לעזוב את בית רה"מ. עובדת אחרת, כך אנחנו מבינים, הגיעה לפני כמה חודשים ליועצת המשפטית של משרד ראש הממשלה, שלומית ברנע-פרגו, ואמרה לה שהיא העידה עדות שקר בבית המשפט. פרגו עדכנה את היועמ"ש לממשלה ומשם התגלגלה חקירת המשטרה, שהגיעה אתמול לחקירתן באזהרה של 2 העובדות",

לטעמו, "זה לא סוף פסוק". רעיית ראש הממשלה לא חשודה אך פלג הדגיש כי "צריך לשאול את מי העבירה הזאת משרתת, ככל שנעברה כאן עבירה. אני לא רואה איך ניתן לסיים חקירה כזאת מבלי לכל הפחות לגבות את עדותה של הגברת נתניהו ומעניין יהיה לראות איך החקירה הזאת תתפתח". הוא ציין כי "לחקירות יש דינמיקה משל עצמן, מישהו אומר דבר אחד בחקירה ואחר כך מעמתים אותו עם עדויות אחרות, עם ראיות אחרות, והוא מחליט פתאום לשנות. המטרה של היחידה החוקרת ושל המאשימה, הפרקליטות, היא להגיע למי שמכונה בשפה המקצועית אדון העבירה - מי שעבורו בוצעה העבירה, מי שנהנה מאותה עבירה, שוב ככל שנעברה".

ענת דוידוב ציינה בפניו כי עו"ד יוסי כהן, פרקליטה של הגברת נתניהו אמר על היועמ"ש לממשלה כי הוא 'משעבד את המשטרה לרדיפה אובססיבית ומגמתית של משפחת נתניהו בניסיון להפיל את ראש ממשלת ישראל. באופן חריג ביותר התערבה המשטרה בהליך אזרחי, ופתחה בחקירה פלילית בעוד תיק סרק תפור נגד רעיית ראש הממשלה'. מנדלבליט השיב כי 'אין כל שחר לדברי הבלע שפרסם עוד כהן בניגוד לטענת הכזב של עוד כהן המידע אשר עורר את החשד הגיע לידי רשויות אכיפת החוק בשנה שעברה והועבר לבדיקה. התבטאויותיו המשתלחות של עו"ד כהן אינן הולמות עורך דין, ראויות לכל גינוי, אין בהן בדל של אמת, וממילא גם אין בהן כדי להרתיע איש ממערכת אכיפת החוק מלבצע את מלאכתו נאמנה'.

פלג הוסיף כי אתמול איתמר בן גביר שמייצג את אחת העובדות "אמר שמרשתו עומדת על כך שהעידה עדות אמת בבית המשפט והיא סבורה, כך הוא אומר, שמשתמשים בה בכדי להפיל את רה"מ והיא בסך הכול פיון. הוא עצמו אמר שהוא בבית המשפט עשרות שנים ומעולם לא נתקל במקרה שבו משטרת ישראל פותחת בחקירה על תצהיר שהוגש בתביעה אזרחית".

לסיום, תהה הכתב לענייני משפט: "כשעובדת מגיעה ואומרת שהעידה עדות שקר, האם לברנע פרגו הייתה איזושהי ברירה אלא להעביר את החומר ליועץ? היועמ"ש למשרד ראש הממשלה מעדכנת את היועמ"ש לממשלה שיש עובדת שהצהירה שהעידה עדות שקר, האם ליועמ"ש לממשלה יש איזשהו שיקול דעת או אפשרות שלא להורות למשטרה מיד לפתוח בחקירה?"

 

עריכה: עופרי גליכמן

01/06/2020
הישארו מעודכנים