103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ינון מגל ובן כספית

"למה גברת נתניהו נוסעת במכונית משוריינת?"

בן כספית לא התרגש מהפרסום של טל שניידר ('גלובס'), כי יו"ר כחול לבן דרש 2 מכוניות יוקרה • שניידר: "ההמצאה של רה"מ החליפי נולדה מהצוות של גנץ"


בפתח השעה השנייה בן כספית וינון מגל התייחסו לפרסומים לפיהם בני גנץ דרש שתי מכוניות יוקרה בשל היותו ראש הממשלה החליפי, כאשר עלות כל רכב מוערכת ב-3 מיליון שקלים. טל שניידר ('גלובס'), שאחראית על הפרסום, הצטרפה לשיחה ועדכנה בפרטים.

בן כספית הודה כי "מכל הדברים, המכוניות פחות מעניינות אותי כי קודם כל הוא ראש ממשלה חלופי", אך ינון מגל ציין בפניו כי כל מכונית מוערכת ב-3 מיליון שקלים ותהה מדוע הוא לא מוטרד מכך. כספית השיב כי "מי שהתחיל את האירוע הזה עם ה-3 מיליון זה נתניהו. רה"מ צריך לנסוע במכונית כזאת", וביקש: "אשמח אם תבדוק למה גברת נתניהו נוסעת על מכונית משוריינת באותה עלות, אחרי זה נגיע לגנץ".

מגל הופתע, "לא הבנתי, גם שרה נוסעת במכונית כזאת?" אך לאחר מכן הוסיף ואמר כי "זה חשוב, שיקולי ביטחון". טל שניידר ('גלובס') הצטרפה לדיון והסבירה כי "כל ההמצאה הזאת של משרד רה"מ חליפי היא זכויות יוצרים של הצוות של גנץ. לא היה דבר כזה בעבר כשהיו בישראל ממשלות חליפיות, אז עם ההגדרה של המשרד באים התנאים. צריך כמה רכבים באוצר התחילו לקבל פניות ולא רק מגנץ, כל מיני שרים ששודרגו ורוצים רכב כזה או אחר. בצוות של גנץ אומרים שלא ביקשו ספציפית את ה-A8, ואמרו 'הוא לא ביקש ולא רוצה'. עכשיו הם מודיעים שזה חלק מההסכם ומנסים להיפטר מזה".

היא הסבירה כי "יש הסכם קואליציוני שהוא חתם עליו ובהסכם הזה יש השוואת תנאים. זה מה שבא עם המתווה של רה"מ חליפי". על אף האמירות של הצוות של גנץ, "אני לא ראיתי שהצוות של גנץ בא לשירות הביטחון ואמר להם 'שחררו אותי מרכבי היוקרה והחלונות המוגנים'. בכל שיירה צריך כמה כדי שהמפגעים הפוטנציאלים לא ידעו איפה נמצאת הדמות המאובטחת, אז זה יותר מרכב אחד. זה רכב בסטנדרט מסוים שבבסיס שלו עולה כ-800 אלף שקל. הם לא הראו לי שהם באים ומבקשים את הקיזוז", אמרה.

בן כספית הגיב לדברים של שניידר ואמר כי יוקרתיות הרכב לא רלוונטית, "ראש ממשלה חלופי שאמור להיכנס לתפקיד בעוד שנה וחצי, למי מאיתנו שמאמין שיכנס, יכול לנסוע ב-A8. המשוריין זה הכסף הגדול". אך שניידר טענה כי "זה פיקציה, רה"מ חלופי יכול להיות גם שר ביטחון ולא להשתמש בכל המנכ"לים הכפולים, הרכבים הכפולים. אפשר להיות שר ביטחון 18 חודשים, זה מספיק מכובד ומאפשר אבטחה בסיסית. לפני שבועיים חשפתי שיש דרישה שכל אחד מהילדים הבוגרים של ראשי הממשלה, גם אלו שלא מתגוררים בבית, מקבל אבטחה מלאה. במקרה של גנץ זה עוד 4 אנשים חוץ מ-1 שהוא בתיכון, במקרה של נתניהו יש 3 בגירים".

כמו כן, היא התייחסה להחלטת גנץ להישאר בביתו בראש העין ולא לעבור להתגורר במעון ראש ממשלה חלופי. במקרה, אמה של שניידר "גרה רחוב ליד, ממש רחוב מקביל ואני עוברת שם כל הזמן, ראיתי את מה שבנו שם כדי להגן על הרחוב וזה בסך הכול גדר ברזל לא מרשימה, לא מדובר באבטחה כבדה, כרגע לפחות ממה שנראה חיצונית. זה חסימה לא נעימה לשכנים". כספית הוסיף ואמר כי להבנתו נושא המעון החלופי ירד מהפרק, אך שניידר הציעה לו לא למהר לשמוח, "הם אומרים, בסדר. זה בהסכם".

בן כספית אמר: "אני מוכן להישבע אמונים ולהיות המשרת האישי של ינון מגל ושמעון ריקלין אם הוא יגור במעון רה"מ חלופי. הוא הרבה דברים אבל בדבר הזה הוא לא". בתגובה, ינון מגל אמר שהוא "לא אוהב את ההתעסקויות שלנו בכל דבר של גנץ, כי תמיד ממשלת עולות כסף ואבטחות עולות כסף, אני מקבל את זה כי זה המחיר של הדמוקרטיה. מי שאשם פה זה בג"ץ, לדעתי, כי הפטנט הזה של רה"מ חליפי זה בגלל הלכת דרעי-פנחסי שרה"מ מפחד שלא יוכל להיכנס לתפקידו". שניידר התייחסה לדברים והודתה כי היא "לא לגמרי מסכימה, החשש של גנץ הוא שנתניהו לא ישלים את חלקו בהסכם. חוסר אמון מאוד בסיסי כלפי נתניהו, ולא רק מטעם גנץ".

 

עריכה: עופרי גליכמן

03/06/2020
הישארו מעודכנים

בן כספית
בן כספית  |  צילום: 103fm