איפה הכסף
עם ענת דוידוב

"בזמן שאתם רבים, אנשים עלולים למות פה מרעב"

ענת דוידוב פתחה את התוכנית במסר לשר האוצר וחברי ועדת הכספים: "כ"ץ בא בעיקר להשמיע, ולא להקשיב להצעות אחרות, אפילו של חברי הסיעה שלו"


בפתח בתוכנית ענת דוידוב התייחסה לסערה שהתרחשה בוועדת הכספים בעניין מענק עידוד התעסוקה: 

"שר האוצר ישראל כץ הגיע לדיון עם משנה סדורה בנושא החזרת עובדים שיצאו לחל"ת, למקומות העבודה שלהם. נזכיר, 7,500 שקל למעסיק, עבור כל עובד כזה. בעלי העסקים הגדולים כבר קיבלו מיליונים.

"כאמור, כץ בא בעיקר להשמיע, ולא להקשיב להצעות אחרות, אפילו של חברי הסיעה שלו, הליכוד. ומה אשמים מעסיקים שהמשיכו להעסיק עובדים בכל תקופת הקורונה, החזיקו בציפורניים כדי לא לשקוע במדמנת הקריסה הכלכלית, והכל בשביל שהעובדים שלהם לא יינזקו? כץ בשלו, מול ניר ברקת, זה שהובטח לו על ידי ראש הממשלה להיות שר אוצר, ולא הסתייע. אולי בפעם הבאה. ברקת רצה להשמיע - לטענתו מבדיקה שהוא עשה עם האוצר, רק 10% יחזרו לעבודה. כלומר הכסף יישאר אצל המעסיקים הגדולים.

"אבל בסוף, הנפגעים הגדולים הם העצמאים. מניתוח של חטיבת המחקר בבנק ישראל מתברר שהפגיעה החמורה הייתה במשפחות שהכנסתן נמוכה, גם אם היו שכירים, 12% מהשכירים נותרו ללא פרנסה, ואילו העצמאים ניפגעו עוד יותר- 19% מהם נותרו ללא פרנסה.

לא נעמיס עליכם עוד מספרים. מי שמאזין לנו עכשיו והוא בתוך המדמנה הזאת, מבין בדיוק מה זה לצמוח לתוך העוני. סיפורים לא חסרים. אז תעשו טובה, כי בזמן שאתם רבים, אנשים עלולים למות פה מרעב. התחזית לתחילת 2021, מדברת על חצי מיליון מובטלים. קורונה כלכלית".    

08/06/2020
הישארו מעודכנים

ענת דוידוב
ענת דוידוב  |  צילום: 103fm