103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ינון מגל ובן כספית

השר שי: יש עתיד החליטו לא להשפיע • ח"כ לוי: גנץ איש חלש

שר המדע והטכנולוגיה יזהר שי וח"כ מיקי לוי הגיבו לעימות בטוויטר • לוי: "שי הצהיר שלא יהיה שר וחזר בו" • שי: "יש מי שמדבר ויש מי שעושה"


חילופי מהלומות ההדדיות התרחשו השבוע ברחבי ה'טוויטר', בין שר המדע והטכנולוגיה יזהר שי וח"כ מיקי לוי (יש עתיד). זאת בעקבות ציוצו של ח"כ לוי: 'יש סיכוי למדליה אולימפית. עם כזה פליק פלאק בשילוב צוקהרה לאחור, מציע ליזהר שי לנסות ברצינות את מזלו בטוקיו בשנה הבאה. ההישגים שם בטוח יהיו מרשימים יותר מהישגי כחול לבן בממשלה ובכנסת'. השר שי השיב: 'איש יקר ואהוב. בשבוע אחד עשיתי יותר ממה שעשית בשמונה שנות פוליטיקה. תמשיך לצייץ'. השניים הגיבו לדברים בתוכניתם של בן כספית וינון מגל ב-103fm.

שר המדע והטכנולוגיה אמר כי, "שעשועים במרחב הטוויטר זה מה שקרה ליש עתיד, מפלגה מפוארת, אנשים מצוינים אחד אחד. מיקי לוי הוא אחד הפרלמנטרים הטובים ביותר בכנסת, נואם מדהים וגם עושה הרבה. אבל הנה מפלגה שאחרי 8 שנים, ההשפעה שלה על הציבוריות הישראלית מתכנסת לקליפים די משעשעים, נאומים חוצי להבות, פוסטים יפים בכל מיני מקומות וזהו". הוא הוסיף ואמר כי "מי שלקח על עצמו אחריות והלך לעשות, אחרי שיאיר לפיד החליט לפרק את כחול לבן, זה אנחנו, ואנחנו נושאים בנטל. לצערי הרב, יאיר לפיד ואנשיו החליטו לא להשפיע וזה בסדר תפקיד האופוזיציה זה תפקיד חשוב".

הוא אמר כי הוא מרגיש בעל השפעה בממשלה ואף סיפר כי "עשינו כבר בשבוע הזה צעדים מאוד משמעותיים, גם כדי להגן על הדמוקרטיה וגם כדי להילחם בתוצאות של משבר הקורונה, ויש עוד הרבה דברים אחרים. יש מי שמדבר ויש מי שעושה וההשתעשעות שלי מול מיקי לוי נמצאת במרחב הטוויטר, זה לא החיים האמיתיים. החיים האמיתיים זה איפה שנידונים באמת צעדים דרסטיים כדי להגן על הציבור". בן כספית תהה האם ייתכן שיאיר לפיד ואנשיו פשוט החליטו לעמוד בהבטחות שלהם לציבור הבוחרים, אך השר שי לא השתכנע.

לטעמו, "הם יכולים להחליט הרבה דברים, אבל המדינה מתמודדת עם משבר כלכלי, החריף ביותר שהיה פה מאז שקמנו, עם מיליון מובטלים, עם משבר בריאותי שאנחנו רואים עכשיו לצערי הרב את, אולי, חזרתו ונקווה שנצליח למנוע אותו ככל שאפשר. בשביל זה אנחנו פה. ש כל מיני צעדים שנעשים במרחב האתגרי של הקורונה שאני חושב שמוקדם לדבר עליהם, אבל כמי שמשותף לעשיה הזאת אנחנו מסביב לשעון ומסביב לעולם עוסקים במציאת פתרונות למשבר החריף והקשה ולמציאת המדיניות הנכונה שתאפשר לאזרחי ישראל להמשיך לצאת לעבודה ולהתפרנס".

ינון מגל תהה האם השר ימשיך להיות חבר כנסת לאור החוק הנורווגי, השר השיב כי "עוד לא החלטנו מי יעבור ומי לא, אבל אני כרגע גאה מאוד להיות חבר כנסת, ואם נצטרך נעשה את מה שצריך למען המשך העבודה הפרלמנטרית הטובה בכנסת ובממשלה".

"בכחול לבן זה ג'ובים לפני הכול"

חבר הכנסת מיקי לוי התייחס לדברים שאמר השר שי וטען: "הוא כנראה לא מבין איך מתנהלת הכנסת ואיך העשייה הייתה". הוא הדגיש כי "זה לא עניין אישי ביני ובין יזהר שי, בבסיס יזהר שי הוא בחור טוב, זה רק סימפטום לכל ההתנהלות של כחול לבן. כחול לבן זו מפגלה של התקפלות, הגמיש מגיש". הוא ציין כי השר שי, "קודם הצהיר שלא יקבל שר בממשלה המנופחת של 54 שרים וסגני שרים, לאחר מכן חזר בו והתמנה לשר כי בכחול לבן זה ג'ובים לפני הכול. לאחר מכן הוא שלח מכתב שקורא לפטר את השר אמסלם, הקפדתי כל יום לשאול אותו מה קורה עם הדרישה שלו וגם מדרישה זו הוא נסוג. אז זה פליק פלאק. אחלה תחרות שהוא יכול לעשות בה אולימפיאדה".

ינון מגל תהה האם ייתכן והוא מקנא בכך שח"כ שי התמנה לשר בעוד הוא נותר על ספסלי האופוזיציה, לוי השיב "הייתי שם, אני מעדיף לשמור על הערכים שלי ולא לבגוד באלה ששלחו אותי לכנסת הזו. מי שבגד בערכים שלו ובאלה ששלחו אותו לכנסת הזו, אין לי בכלל ספק שהבוחרים יבואו איתו חשבון". אך מיהר להתנצל על השימוש במילה 'בגידה', "אני חוזר בי. אלה שלא מילאו את השליחות שלהם, הפרו את ההבטחה שלהם לבוחר. לא צריך להשתמש במילה הזאת".

כמו כן, ינון תהה האם ח"כ יודע מהי עמדתו של שר הביטחון וראש הממשלה החליפי בנושא הריבונות, וציין כי קולו לא נשמע. לוי השיב בתמיהה: "אם הוא לא ראה מפות איך הוא יכול להגיב?" בן כספית שאל את לוי האם הוא לא מרגיש אי נוחות לדבר על השר שי כפי שהוא מדבר, לאחר שהיו מעין 'אחים לנשק'. לוי השיב: "לא, כי בני גנץ ומפלגת כחול לבן, שבוע לפני שהם פירקו את כחול לבן הם שוחחו עם השר אריה דרעי. הם עבדו מאחורי הקלעים על הניתוק הזה. נורא נחמד לבוא ולהגיד 'אוקיי בואו איתנו' אחרי ששבוע לפני כן הם עבדו מאחורי גבנו. בני גנץ פירק את המיזם הפוליטי המצליח ביותר בעשור האחרון וכל האשמה עליו, הוא פשוט איש חלש. זה הכול. כבר לפני כמה ימים צייץ דובר רה"מ – 'אגלה לכם ששבוע לפני כן הוא היה בבלפור ב-7 בערב'".

לסיום, מה דעתך על הדמות שלך בארץ נהדרת?
"חבר'ה, יותר טוב מהאורגינל. על מה אתם מדברים?"

 

עריכה: עופרי גליכמן

10/06/2020
הישארו מעודכנים