103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור

"היא ממש נראית ילדה!"

עו"ד ששי גז, המייצג את אחת הנערות מפרשת המין עם שחקני מכבי ת"א: "לא יתכן שערוץ מכובד יודיע שהתיק נסגר, כאשר 50% ממנו לא נחקר"


לפי דיווחים שהתפרסמו אמש (ב'), המשטרה ככל הנראה תסגור את התיק כנגד 2 שחקני הכדורגל בקבוצת מכבי תל אביב החשודים כי קיימו יחסי מין עם קטינות. עו"ד ששי גז, המייצג את אחת הנערות הקטינות, זעם על התקשורת שפרסמה החלטה משטרתית לפני תום החקירה ומתח ביקורת חריפה על השיח הציבורי אודות הנושא.

עו"ד ששי גז אמר כי הפרסום אתמול (ב') לפיו התיק בעניין הכדורגלנים ייסגר הוא שערורייתי, "לא ייתכן שערוץ מכובד מרשה לעצמו לומר שהתיק נסגר, בלי לקחת תגובה מאף אחד. אתה מודיע הודעה כזאת שהתיק נסגר - אתה רואה את השערורייה, אתה יודע ש-50% מהתיק עוד לא נחקר. הבוקר הולכת הבחורה להגיש תלונה, איך היא אמורה להרגיש כל הלילה והבוקר, כשהתיק כבר נסגר?" הוא פנה לגולן יוכפז ותהה: "אתה מכיר תיק שהחקירה עוד לא התחילה או באמצע ונסגר? מהי היעילות הזאת פתאום? פתאום נהיו יעילים כל כך?"

כמו כן, גז הדגיש כי הוא נמנע מלהיכנס לפרטי החקירה בכדי לא לשבש את מהלך החקירה, אך ציין כי "הקשר בין הנערה שאני מייצג לבין התכתבות - לא כלום. היא לא התכתבה איתם, לא הייתה הצגת תעודת זהות. הילדה הזאת היא קורבן, ואת זה צריך לומר, כמה פעמים. בפעם הראשונה במעשה עצמו. 2 נערות בנות 15 הולכות לאירוע ותוך חצי שעה יוצאות עם תוצאה כזאת של לשכב עם 2, זה סוג של ניצול - נרצה או לא נרצה. מחוץ לעניין הפלילי, זה סוג של ניצול. היא כיפה אדומה בסיפור, היא לא הזאב ואת זה צריך להזכיר לכולנו, לאלה שמשמיצים אותה. אתמול האוהדים צעקו לה, שולחים לה הודעות, לכולנו יש בנות כאלה, יש אחיות כאלה, מה זאת ההתקפה הזאת?".

הוא הוסיף ואמר כי לרוב הוא "מייצג את החשודים לא את הקורבנות, את הזאבים. אבל מקרה כזה? נכנסה אליי ילדה, לא חשוב מה יהיה בסוף, אני אומר שהיא לא משקרת ולא התכתבה, אבל הכי חשוב נכנסה ילדה ששאלתי אותה איפה האחות? היא ממש נראית ילדה, ואם מסתכלים עליה, תאמינו לי לא חשוב בכלל מה הייתה אומרת - היא ילדה קטנה. היא ממוטטת, ילדה ביישנית, לא יוצאת מהבית, לא הולכת ללימודים. ילדה מצטיינת בלימודים, קיבלה עכשיו הצטיינות מחוזית ועושה את הכול. ילדה שכמו כולנו רואה טלוויזיה, מעריצה את זה, מעריצה את זה, בלי כלים עדיין להילחם בחיים. היא לא אוכלת, היא לא ישנה, מפחדת ללכת, כל הודעה בווצאפ מקפיצה אותה. פוחדת. אנשים לא מבינים מה זה ילדה קטנה שמרגישה גם ככה מאוד מנוצלת, באמת שנפלה קורבן פה".

לכן, הוא החליט לקחת את התיק, "לעזור לה, שידעו כל אלה ששולחים לה ווצאפים – 'רבותיי, זה יכול להיגמר בתיק פלילי. לא מאיימים על ילדה קטנה'. זה מתחיל מהשמצות, קללות וממשיך באיומים, איומים חמורים. איומים במוות, איומים". את העדות במשטרה היא דחתה וכיום היא תמסור את הצהרתה, היא במצב קשה אבל חלק מהפסיכולוגים יגידו שדווקא להעיד זה חלק מהטיפול. אני לא יודע אם זה נכון או לא, לא בטוח שזה נכון, אבל היא צריכה לעבור את זה, והיא תעמוד בזה. אני עו"ד ותיק ומנוסה, אתן למשטרה לעשות את שלה ונגיע לתוצאות אמת. חקירה לא עושים בתקשורת. נהיה נוהג חדש שמשפטים עושים בתקשורת, וחקירות פתאום גם נעשות בתקשורת - לא. יש משטרה, יש בתי משפט, ושם ניתן להם לעשות את הדברים".

עו"ד גז התייחס גם לנערה השנייה ולקשר בינה לבין מרשתו, הוא אמר כי "אני לא חושב שהאירוע הזה פגע בחברות, אולי אפילו מאחד כי שתיהן קורבנות קשים אבל אני לא יודע את התשובה". הוא הדגיש כי "אין שום סמס בינה ובין המעורבים, אין שום התכתבות, אין תעודת זהות. כל הדבר נעשה עם השנייה ולכן התפלאתי שהתיק שעוד לא נחקר כבר נסגר". כמו כן, סיפר כי ההורים של הנערות "ממוטטים לגמרי. משרד החינוך יצטרך לעשות שעות נוספות על התיקים הללו, להזהיר יותר, ללמד יותר. אני חושב שחוץ מהמישור הפלילי שגם חמור בעיני, הם יצטרכו עוד לשאול את עצמם עוד הרבה שאלות. אי אפשר לבקר את ההורים".

  

עריכה: עופרי גליכמן

16/06/2020
הישארו מעודכנים

עו"ד ששי גז
עו"ד ששי גז  |  צילום: פלאש90