103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אראל סג"ל

שפי פז: "חקירת המשטרה - הסתה נגדנו"

הפעילה החברתית בדרום תל אביב, סיפרה על חקירת המשטרה בעניינה: "המשטרה חיברה את המכתב איום המתועב שנשלח לשופטת ברון, עם המדבקה שלנו"


שפי פז ממובילות המאבק בדרום תל אביב, הדביקה מדבקות של 'החזית לשחרור דרום תל אביב' על תיבות דואר של בכירים במערכת המשפט, בהם שופט בית המשפט העליון, עוזי פוגלמן. המקרה, לטענתה, חובר על ידי המשטרה למקרה של מכתב האיום שנשלח אל השופטת ברון. שפי פז שוחחה עם אראל סג"ל ורועי עידן, על הנושא. בהמשך, עלה לשידור עורך הדין יוסי צור אשר מייצג לקוח, הלום קרב שסובל מהתנכלות בלתי פוסקת בדרום תל אביב, ואף עדכן במקרה מצער שהתרחש במקביל לראיון.

שפי פז סיפרה כי במוצאי שבת האחרונה, "עשיתי סבב בצפון העיר, הדבקתי מדבקות אצל פוגלמן ליד הבית, אנחנו היינו אצל חיות ושמנו גם אצלה את המדבקות במהלך ההפגנות, גם על הבית של השופט אהרון ברק, שמבחינתי הוא ראש הנחש, הוא האיש שהכול קורה בגללו והוא התחיל עם הכול. גם עברנו אצל חולדאי בדרך והדבקנו כמה מדבקות בחניה. זה כל מה שנעשה". היא הדגישה כי "לא היה שם איום, לא הייתה הסתה, דלת הבניין של פוגלמן הייתה פתוחה, לא עליתי במדרגות, לא שמתי על הדלת, שמתי על תיבות הדואר. עוד חייכתי לעצמי ואמרתי אולי זה פוגלמן אחר וזו בכלל טעות".

לטענתה, "המשטרה חיברה את המכתב איום המתועב שנשלח לשופטת ברון, עם המדבקה שלנו, כשעל המדבקה אנחנו חתומים. כתוב בצד 'החזית לשחרור דרום תל אביב', זאת לא הייתה מדבקה אנונימית, וזאת הסיבה שיצאתי ואמרתי 'אל תעשו את החיבור הזה'. מה הספין המטורף הזה? מבחינתי זו הייתה הסתה נגדנו יותר מכל דבר אחר". היא הוסיפה ואמרה כי "אנחנו נגיע לשופטים אחרים שמעורבים בנושא המסתננים, נדביק להם מדבקות, לעולם לא נאיים, לעולם לא נפגע באמת להם ברכוש והפער הבלתי נסבל בין מה שפוגלמן וחבריו עושים לנו במשך שנים ובין הסטיקר המסכן הזה על תיבת הדואר - הוא פשוט מגוחך".

כמו כן, היא דיברה בזכות המשטרה, דבר מפתיע מאוד כאשר מגיע מהפעילה פז, "אחרי שהם תפסו את הפשלה שלהם, שהם לא בדקו לראות מי חתום על הסטיקר, לא קיבלתי שום טלפון מהמשטרה". אראל סג"ל תהה האם היא מפחדת, אך היא השיבה: "אנחנו מקבלים איומים ברצח, אתה חושב שזימון לתחנת משטרה לחקירה מפחיד אותי?"

החלת ריבונות בדרום תל אביב?

לשיחה הצטרף עו"ד יוסי צור, אשר מייצג אדם המתגורר בדרום תל אביב וסובלת מהתנכלות על בסיס יומי. הוא סיפר כי מרשו "הוא קצין צה"ל במילואים, הלום קרב, מה שמוגדר כמלח הארץ, שבצעד אידיאולוגי לפני כ-8 חודשים החליט להעתיק את מקום מגוריו לדרום תל אביב, זה כל הפשע שלו. מאז חייו הפכו לסיוט, יריקות, אבנים, תקיפות - זה מנת חלקו היום יומית". אך הוא לא סיים את דבריו ועודכן כי במקביל לריאיון, הלקוח שלו הותקף, "בחורה ממוצא אפריקאי ניסתה לשדוד אותו באיומי סכין ופצעה אותו, אירוע שמתרחש כרגע. ממש כרגע, היא תקפה אותו עם סכין, הוא פצוע באורח קל. היא שדדה ממנו את המחשב הנייד, הוא הצליח להתקשר 100 ובמזל הייתה ניידת בקרבת מקום, והיא תפסה אותה עם המחשב. בינתיים, הוא נלקח לטיפול רפואי".

הוא טען כי המקרה הוא אחד מיני רבים, "זאת סדרה של מספר מקרים כאלה. הוא חווה את העניין מדי יום, והדבר הכי מדהים - לצורך הגנתו הוא הצטייד בשכפ"ץ, כשהוא יוצא מביתו בדרום תל אביב הוא עוטה על גופו שכפ"ץ עד שהוא מגיע לאוטו. לצערי הרב, לפני מספר ימים ניגשה אליו ניידת משטרה, במהלך הליווי של הלקוח שלי לתחנת המשטרה, הם התחילו לגחך ולצחוק עליו, העליבו אותו - וגם הנושא הזה ייבדק. הם החרימו לו את השכפ"ץ, קניינו הפרטי", וזעם על כך שדווקא ברגעים אלו רואים את חשיבות השכפ"ץ.

לסיום אמר עו"ד צור: "בתקופה האחרונה מדברים על החלת ריבונות ביו"ש. אולי הגיע הזמן שהמדינה תחיל ריבונות בדרום תל אביב קודם?"

 

עריכה: עופרי גליכמן

16/06/2020
הישארו מעודכנים

אראל סג"ל
אראל סג"ל  |  צילום: 103fm