איפה הכסף
עם ענת דוידוב

"עשרות אלפי להט"בים שומרים את סודם מפחד"

ענת דוידוב התייחסה למותו של חן לנגר ז"ל, הפצוע הקשה ביותר מאירוע הירי בבר נוער: "חן עזב את הבית כי נדחה ע"י הוריו, וכמותו יש עוד רבים"


ענת דוידוב פתחה את התוכנית עם התייחסות למותו של חן לנגר ז"ל, הפצוע הקשה ביותר מאירוע הירי בבר נוער באוגוסט 2009. 

תחילה התייחסה לטקסט אשר כתב לנגר לא מזמן: "בקרוב אולי אפרד מהכדור הארור ששינה את חיי. השנה האחרונה היתה הנוראה בחיי, אחרי זאת שקרתה ב"ברנוער" לפני עשור. שום דבר לא לנצח, אז לכל מתמודדי הנפש באשר הם, אוהב אתכם".

"אתמול (ג'), הוא נמצא ללא רוח חיים, והוא בסה"כ בן 32. כשחן יצא מהארון בגיל 16, המשפחה שלו דחתה אותו. הוא עזב את הבית, וגדל בבית דרור, משם הגיע ל'ברנוער'. מאז אלה היו חייו - טיפול בבני נוער מתלבטים.

בלי קשר, היום התבשרנו שחברי הכנסת רם שפע, יו"ר ועדת החינוך, ואיתן גינזבורג יו"ר וועדת הכנסת, שניהם מכחול לבן, דורשים משר החינוך יואב גלנט לתקן עיוותים של שנים ביחס כלפי תלמידים מהקהילה הגאה.

"לא כל המורים והמורות יודעים להכיל את הפניות של תלמידים ותלמידות בגיל ההתבגרות, גיל מורכב גם ככה, לא כל שכן כשצריך להתמודד עם שונות. במערכת החינוך לומדים עשרות אלפי תלמידים להטבי"ם, חלקם שומרים איתם את הסוד הכמוס הזה עמוק עמוק בפנים מפחד מהמשפחה, ומהחברים שלהם.

כזה היה חן לנגר שעזב את הבית כי נדחה על ידי הוריו, וכמותו יש כאמור עוד רבים. הגיע הזמן שגם המורים והמורות שלנו יפסיקו לפחד. שר החינוך, בהצלחה".

17/06/2020
הישארו מעודכנים

טור אישי עם ענת דוידוב
טור אישי עם ענת דוידוב  |  צילומים: 103fm, Ingram Image