גולן יוכפז וענת דוידוב

"זו טרללת ברמה מאוד גבוהה"

איתן כבל וברק סרי הגיבו לדברים של רה"מ על היועמ"ש שיכולים לדעתם ליצור משבר עם כחול לבן • סרי: "תגובת כחול לבן לתקיפות, זו התנגשות עם נתניהו"


כמידי יום איתן כבל וברק סרי הגיבו על הנושאים החמים של היום, והפעם על הדברים שאמר ראש הממשלה על היועמ"ש, 'נחשפה מזימת ההפיכה השלטונית של מנדלבליט', זאת לאחר שהאחרון דחה את בקשתו למימון להגנת משפטו על ידי חברו ספנסר פרטרידג'.

כבל: "זה בלתי יאמן, אני מנסה מאתמול למצוא את המילה הנכונה או את המשפט הנכון להתייחס לאמירה כזו. מה ההבדל בין התאוריה של ג'י חמש שאומרים שרוצים להתקין שבבים, לבין אמירה שראש התביעה שמונה על ידו מבקש לבצע הפיכה במדינת ישראל. על זה אתה אומר מטורפים, ולמה שלא תגיד אותו הדבר פה?", תהה כבל והשווה את המקרה למה הוא הגדיר כ'טרללת'. 

סרי ציין כי המשבר הפעם לא השאיר את מפלגת כחול לבן אדישים, ובאסיפה שהם קיימו הוחלט להגיב למתקפות נתניהו על מערכת המשפט, וזאת לאחר שגנץ הורה לא להגיב בפתיחת משפט רה"מ: "מעבר לאמירה הקשה צריך לשים לב לעוד משהו, חברי כחול לבן מגיבים על מה שראש הממשלה אומר על בתי המשפט ועל היועמ"ש, תגובות שלא היו. וזה משפיע על סביבת נתניהו. במפלגה מבינים שאם הם לא יגיבו לאמירות האלה, זה לא נגמר", בהמשך הוא העריך כי מהלכים דומים יובילו בסופו של דבר להתנגשות ולאפשרות לסבב נוסף של בחירות, "זאת ההוכחה שאנחנו קרובים לבחירות, קרובים להתנגשות כי כשאנשי כחול לבן מבחינת ראש הממשלה מגיבים על ההתקפות שלו על היועץ זה מבחינתו הכי גרוע, זאת התנגשות". 

01/07/2020
הישארו מעודכנים

כבל־סרי
כבל־סרי  |  צילום: שבי קדם, ובאדיבות המצולם